Materiał promocyjny

Odchudzanie? Najłatwiej z dietą pudełkową!

Danie z diety pudełkowej
Dieta bezglutenowa
Źródło: mat. prasowe
Każdy, kto chociaż raz próbował schudnąć doskonale wie, że kluczem do mniejszej masy ciała jest ujemny bilans kaloryczny. To dzięki temu, że z pożywieniem dostarczamy nieco mniej energii, niż wynika to z potrzeb organizmu, cyferki na wadze zaczynają powoli osiągać coraz mniejsze wartości. Jednak nie zawsze wdrożenie oraz utrzymanie ujemnego bilansu kalorycznego jest łatwe. Z pomocą przychodzi wówczas dieta pudełkowa. Dlaczego catering dietetyczny jest w przypadku odchudzania pomocą nie do przecenienia?

Podstawa chudnięcia - wysiłek fizyczny i odpowiednia podaż kalorii

Najbardziej podstawowym, zdrowym sposobem na schudnięcie jest zwiększenie aktywności fizycznej i dopasowanie kaloryczności spożywanych posiłków. O ile większa ilość ruchu zapewnić możemy sobie dzięki spacerom, ćwiczeniom aerobowym w domu czy chodzeniu na siłownię, o tyle często zaskoczeni jesteśmy tym, jak problematyczny we wdrożeniu bywa ujemny bilans kaloryczny.

Pierwsza trudność pojawia się już w momencie zadania sobie pytania: ile właściwie powinienem/powinnam jeść? Odpowiedź nie zawsze jest oczywista. Wartość prawidłowego deficytu, która nie przysporzy nam kłopotów zdrowotnych, a będzie prowadziła do pozbycia się nadwagi lub otyłości w sposób kontrolowany, uwzględniać powinna takie parametry jak: płeć, wiek, masę ciała, wzrost, tryb życia, a nawet ewentualne schorzenia czy choroby. Tylko niewielki procent osób, które zamierzają rozpocząć odchudzanie, decyduje się na kontakt z dietetykiem i porozmawianie na temat swoich możliwości czy potrzeb. Rozpoczęcie odchudzania na własną rękę, bez żadnej konsultacji dietetycznej nie musi, ale może być początkiem nieprawidłowości zdrowotnych, które prędzej czy później zaczną się ujawniać. Jeśli z kolei zdecydujemy się na skorzystanie z diety pudełkowej, to część firm oferująca tego typu usługi umożliwia również konsultacje z dietetykiem, a nawet stałą jego opiekę podczas realizacji całego naszego cateringu dietetycznego. Dzięki temu możemy porozmawiać na temat tego, jakich efektów oczekujemy, jaki cel chcemy osiągnąć i jaka dieta wpisuje się w te oczekiwania. Częstym błędem jest wybór najniższej możliwej kaloryczności pomimo wyższego zapotrzebowania wynikającego z podstawowej przemiany materii. Konsultacja z dietetykiem przed finalnym wyborem konkretnej diety z oferty cateringu dietetycznego może ustrzec przed nieprzyjemnymi konsekwencjami dla naszego zdrowia.

Specjalne potrzeby żywieniowe? To nie problem

Część osób, która chciałaby schudnąć nie podejmuje próby redukcji wagi, ponieważ wychodzi z założenia, że w ich przypadku będzie to niemal niemożliwe. Dlaczego? Chodzi o ich specjalne potrzeby żywieniowe. Dieta redukcyjna może być problematyczna pod względem przygotowywania samodzielnie menu, a jeśli do tego dochodzą różnorakie obostrzenia składnikowe, to skomponowanie planu posiłków staje się nie lada wyzwaniem. Kluczowa staje się bowiem nie tylko optymalna dla nas kaloryczność potraw, ale też uwzględnienie indywidualnych potrzeb. U osób, które uczulone są na cukier występujący w mleku, wykluczone są wszelkie produkty mleczne, w tym chude sery. Osoby z nietolerancją glutenu zrezygnować muszą np. z pieczywa pszennego i wszelkich innych produktów glutenowych, które mogłyby doprowadzić do zaostrzenia objawów choroby. Specjalne potrzeby żywieniowe wynikać mogą też z przekonań. Na szczęście istnieją takie cateringi jak Wygodna Dieta, która nie wyklucza żadnego z powyższych przypadków, zapewniając menu zawsze w wielu różnych wersjach kaloryczności. Dieta pudełkowa ta dostępna jest pod adresem https://www.wygodnadieta.pl/ a w razie jakichkolwiek pytań wystarczy skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta. 

Na koniec warto wspomnieć, że zaletą diety pudełkowej jest też ogromna wygoda. Niezależnie od tego, czy wyliczenia kaloryczności poszczególnych składników w daniu są naszą mocną stroną czy też nie, niezależnie od preferencji żywieniowych, fakt, że posiłki czekają na nas co poranek pod naszymi drzwiami jest luksusem, na który zdecydowanie warto sobie pozwolić. 

Autor: Adrianna Kowalczyk

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości