podróżowanie

  podróżowanie

  Pomimo tego, że Niemcy są częstym kierunkiem podróży turystów z całego świata, to właśnie Bawaria cieszy się największą popularnością. Mnogość atrakcji na czele ze średniowiecznymi zamkami, niesamowitą przyrodą i przyjaznymi mieszkańcami sprawiają, że planowany wyjazd powinien trwać minimum tydzień.

  Vancouver to pięknie położone miasto, które jest ósme pod względem wielkości i trzecie pod względem liczby ludności w Kanadzie. W 2010 roku organizowano w nim igrzyska olimpijskie, dzięki czemu miejscowość i jej okolice stały się znane większej liczbie osób.

  O zdobyciu Fitz Roy marzy wielu miłośników górskich wycieczek, choć na sam szczyt dostają się tylko ci najwytrwalsi. Fitz Roy oferuje krajobraz niespotykany nigdzie indziej – poznaj ją bliżej.

  Belgię odwiedza ok. 5 mln turystów rocznie. Przy Brukseli, Antwerpii i Brugii, Gandawa to mniej popularne miasto wśród turystów, jednak w równym stopniu urzekające swoją historią i średniowieczną architekturą. Gandawa była historycznie jednym z największych i najbogatszych miast w północnej Europie. W 1300 r. mieszkańcy liczyli aż 50 tys. Znany port, a także największy ośrodek akademicki w Belgii – to wyróżnia Gandawę.

  Położony w południowych Niemczech Heidelberg to niewielkie miasto, przyciągające jednak przez cały rok rzesze turystów. Idealne na weekend, niepozorne, a skrywające w sobie kilka wartych obejrzenia historycznych miejsc. To obowiązkowy punkt w planie podróży każdego miłośnika niebanalnej, zabytkowej architektury. Co warto zwiedzić w Heidelbergu?

  Apulia to region położony na południu Włoch. Jest mniej popularna wśród turystów niż inne części kraju, dlatego powinni się tam wybrać ci, którzy cenią sobie spokój i unikają tłumów. Co zobaczyć w Apulii?

  Mówi się, że jest to najbardziej wyizolowane miasto na całym świecie. Perth i najbliższą metropolię, Adelaide, dzieli aż 3000 km. Mimo to Perth znajduje się w czołówce rankingu najlepszych miast do życia. Jego wizytówką jest Rzeka Łabędzia, która tworzy niesamowity krajobraz wraz z przylegającymi do niej wysokimi wieżowcami.

  Jednym z bardziej turystycznych miast w Korei Południowej jest miasto Pusan, funkcjonujące również pod nazwą Busan. Niezwykła architektura miasta współistniejąca z pięknymi krajobrazami, zachęca do zwiedzania zabytków. Poznaj ciekawostki o Busan i sprawdź, co ma do zaoferowania przyjezdnym.

  Patras to jedno z największych greckich miast. Można podziwiać tam zabytki starożytne i bizantyjskie, a także podążać śladem rozlicznych pomników upamiętniających sławne postaci. Jednak to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na turystów w Patras.

  Wielokulturowy Mostar to miasto będące tyglem rozmaitych kultur, narodowości i religii. Leży na terenie Bośni i Hercegowiny. Usytuowane jest w pięknym miejscu pomiędzy górami, w dolinie rzeki Neretwa. W bałkańskim mieście sąsiadują ze sobą reprezentanci trzech narodowości: bośniackiej, serbskiej i chorwackiej. Obok siebie stoją tu synagogi, meczety, cerkwie oraz kościoły.

  Kurytyba jest największym ośrodkiem Polonii w Brazylii. Bywa porównywana do Chicago, dużego ośrodka polonijnego w USA. Miasto nazywane jest także ekologiczną stolicą Brazylii ze względu na wiele terenów zielonych i dobrze zaplanowany system transportu publicznego, który pozwala na poruszanie się po mieście bez samochodu.

  Marina Bay to zatoka zlokalizowana w Singapurze. Miejsce to wyróżnia się nowoczesną architekturą oraz wieloma interesującymi atrakcjami turystycznymi. Na co w szczególności warto zwrócić uwagę podczas pobytu w okolicach Marina Bay?

  Toronto (stolica prowincji Ontario) to największe miasto Kanady leżące nad jeziorem Ontario. Zamieszkuje je więcej ludzi niż Ottawę – stolicę kraju. Ponad połowę mieszkańców stanowią imigranci, co doceniła Organizacja Narodów Zjednoczonych, przyznając miastu tytuł Najbardziej Wielokulturowego Miasta Świata.

  Porto Alegre, czyli "Radosny Port", jest stolicą i największym miastem stanu Rio Grande do Sul w południowej Brazylii. Mieszka tam ok. 1,5 mln osób. Jest dziesiątym miastem Brazylii pod względem ludności. W całej aglomeracji mieszka ok. 4,5 mln osób.

  Odaiba to bardzo popularna handlowo-rozrywkowa dzielnica Tokio. Jest to sztuczna wyspa zbudowana w XIX wieku na Zatoce Tokijskiej. Początkowo miała funkcję obronną, znajdował się na niej fort wyposażony w baterię armat. Odaiba była głównym punktem obrony przed atakiem z morza na japońską stolicę.

  Tiencin (lub Tianjin) to aglomeracja miejska o statusie prefektury. Nazwa miasta oznacza dosłownie "Niebiański Bród". Długo było niewielką wioską, jednak obecnie jest trzecim pod względem wielkości miastem Chin, wielkim portem i węzłem komunikacyjnym z własnym lotniskiem.

  Szanghaj to największe miasto Chin, ośrodek handlowy, naukowy, religijny i komunikacyjny. Można tam obejrzeć niezwykle różnorodną architekturę – od starożytnych buddyjskich i taoistycznych świątyń przez brytyjskie budynki z czasów kolonialnych aż po jedne z najwyższych wieżowców na świecie. A to tylko część atrakcji turystycznych Szanghaju.

  Stambuł to metropolia na styku dwóch kontynentów: Azji i Europy. To tutaj znajduje się Hagia Sophia, najpiękniejszy budynek spośród wszystkich, które powstały w pierwszym tysiącleciu naszej ery. W Stambule można potargować się na tzw. Wielkim Bazarze albo Bazarze Egipskim oraz zwiedzić jeden z 2,5 tysiąca meczetów, a także... polskie muzeum.

  Normandia ma bogatą historię, dzięki której może poszczycić się wiekowymi zabytkami i muzeami. Nie brakuje tu również malowniczych wiosek i klimatycznych miasteczek. Jest to idealne miejsce na wypoczynek od zgiełku codzienności.

  Dla wielu turystów Mar del Plata kojarzy się przede wszystkim z corocznym festiwalem filmowym. Jest to największy festiwal w Argentynie, uznaje się go także za jeden z najważniejszych festiwali w Ameryce Południowej i jeden z bardziej znanych festiwali na świecie. Mar del Plata to jednak nie tylko festiwal filmowy. Miasto ma do zaoferowania wiele atrakcji.

  Położona w zachodniej części Półwyspu Iberyjskiego Lizbona – to największe miasto Portugalii. Nie może więc dziwić, że liczne atrakcje przyciągają turystów z całego świata, a przybycie tu znacznie ułatwia im świetnie zlokalizowane lizbońskie lotnisko, czyli Humberto Delgado Airport.