miłość

    miłość

    Dwie trzecie związków zaczyna się od przyjaźni – tak wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach "Social Psychological and Personality Science". Doskonale o tym wiedzą Joanna i Łukasz Lazerowie, którzy na własnej skórze przekonali się o tym, że granica pomiędzy przyjaźnią a miłością jest bardzo cienka. Ale czy wyjście z koleżeńskiej strefy to przepis na udaną relację? Z tym pytaniem w Dzień Dobry TVN zmierzył się Piotr Mosak, psycholog. 

    Najpierw była wielka, młodzieńcza miłość, później długi związek, a na koniec smutne rozstanie. I co dalej? Wiele 30-latek, które weszły w relację w liceum lub na studiach i przez lata były partnerkami, narzeczonymi bądź żonami, dziś znów są singielkami. Jedne nie wierzą, że jeszcze kogoś znajdą, z kolei drugie dopiero teraz wiedzą, czego tak naprawdę chcą i umawiają się na randki.

    Choć mawia się, że "stara miłość nie rdzewieje" to nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy warto dać sobie drugą szansę. Przykład wielu znanych par pokazuje, że powroty mogą być dobrą decyzją, jednak zanim ją podejmiemy, warto się zastanowić. O tym, skąd wiedzieć, czy warto dać partnerowi drugą szansę i jakie związki nie rokują na przyszłość, w Dzień Dobry TVN opowiedziała psycholog i terapeuta par, Marzena Mawricz.