miłość

  miłość

  Kiedy pojawia się dziecko, życie kobiety zmienia się już na zawsze. Miłość matki do maleństwa okazuje się niesamowitą siłą napędową, która daje chęć do życia i mnóstwo energii do działania. Kobiety potrafią wówczas robić rzeczy, których dotychczas nawet się po sobie nie spodziewały.

  Czyli inaczej nerwica natręctw dotyka wielu ludzi. Charles Dickens zawsze przestawiał meble w pokoju hotelowym, Cameron Diaz wciąż myje ręce i klamki, a Leonardo DiCaprio przyznał, że musi się powstrzymywać przed kilkukrotnym przechodzeniem przez te same drzwi. Zaburzenie to często dotyczy także uczuć i wybrzmiewa szczególnie, gdy wchodzimy w związek.

  Podobno koktajl chemicznych substancji, które serwuje nam mózg, gdy się zakochamy sprawia, że największy sceptyk jest w stanie szaleć z miłości, a jego zachowanie może przypominać zaburzenia obsesyjno-kompulsywne. Miłość na początku jest ślepa i czasem taka pozostaje. Tkwimy w związku z osobą, którą idealizujemy, a ona to wykorzystuje i w skrajnych przypadkach niszczy. Dlaczego czasem tak trudno nam zdjąć klapki z oczu i jak to zrobić?

  W naszym kraju jest 7,5 mln singli, co oznacza, że niemal 20 proc. Polaków wiedzie samotne życie. Czasem jest to etap przejściowy i odpoczynek po zakończeniu poważnego związku. Jednak w większości przypadków okazuje się, że bezustannie potrafimy szukać idealnego partnera, który tak naprawdę nie istnieje. Jaka jest szansa, że para dobierze się jak dwie połówki pomarańczy? Na to pytanie odpowiedziała nam psychoterapeutka Katarzyna Miller. Wnikliwej analizy związków dokonała także Laura Mucha w książce „No właśnie, miłość”.

  Program "Ślub od pierwszego wejrzenia" od początku budził wiele emocji, jednak jedna para Anita i Adrian, zyskali niesamowitą sympatie fanów. Para została wyselekcjonowana przez specjalistów i dzięki nim wzięła ślub. Okazało się, że dopasowanie było idealne - Adrian i Anita nadal są razem, a od ich ślubu minął prawie rok. Co zmieniło się u nich od zakończenia programu? Okazuje się, że Anita i Adrian będą mieli dziecko - to chłopiec!

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dwie pary: Jacka Borkowskiego z partnerką Pauliną Koziejowską oraz Stana Borysa z Anną Maleady. W obu przypadkach różnica wieku między partnerami jest znacząca. Czy zakochanym to nie przeszkadza? W jakich okolicznościach Jacek Borkowski poznał Paulinę? Czy była to miłość od pierwszego wejrzenia? Czy Anna Maleady od początku wiedziała kim jest Stan Borys? Jak para się poznała?

  Według seksuologów wystarczą dwa tygodnie bez seksu, aby między parą powstał spory dystans, który potem trudno zmniejszyć. Jak pielęgnować intymność na różnych etapach związku. Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarką i blogerką Ewą Pacułą, seksuolog Izabelą Jąderek oraz modelem Michałem Baryzą.

  Wiele samotnych pań zadaje sobie takie oto pytania: Jakie kobiety pociągają mężczyzn? I dlaczego mniej atrakcyjne koleżanki mają większe powodzenie? W Dzień Dobry TVN postanowiliśmy przyjrzeć się wyborom panów i o opinie zapytaliśmy psychoterapeutkę Magdalenę Chorzewską i seksuologa Andrzeja Gryżewskiego.