Fantazjujesz o związku, którego nie ma? Wyjaśniamy, czym jest delusionship

Ślub
Źródło: Dzień Dobry TVN
Komu trudniej znaleźć drugą połówkę?
Komu trudniej znaleźć drugą połówkę?
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość oczami dzieci - napisy
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Miłość od pierwszego wejrzenia Kornelii i Marka
Kiedy kochamy zbyt mocno
Kiedy kochamy zbyt mocno
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy znaleźli miłość w programie?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Czy pisać o sobie prawdę w aplikacjach randkowych?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość romantyczna jest szkodliwa?
Miłość rośnie wokół nas
Miłość rośnie wokół nas
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Sportowa miłość z "Big Brothera"
Miłość, która nie zna granic
Miłość, która nie zna granic
Miłość do siebie i muzyki
Miłość do siebie i muzyki
Dom pełen miłości
Dom pełen miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Miłość z „Hotelu Paradise”
Miłość z „Hotelu Paradise”
 Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Niezwykła historia miłości Kariny i Adam Baldychów
Zauroczenie drugą osobą bywa obezwładniające. Niezależnie od tego, czy faktycznie z nią randkujemy, czy tylko wyobrażamy sobie wspólne życie, fantazjowanie na temat ślubu, dzieci oraz przyszłości potrafi wymknąć się spod kontroli. Sieć jak zwykle przyszła z pomocą i nazwała to zjawisko. Wyjaśniamy, czym jest delusionship. 

Czym jest delusionship?

O miłości i stałym związku marzy wielu z nas, wciąż wierząc, że trafią "na tę jedyną" osobę. W internecie nie brakuje porad i wskazówek dla osób, które aktywnie randkują i liczą, że znajdą kandydata na męża lub żonę. Randki internetowe, zauroczenia, intensywne spotkania i ostatecznie – niewyjaśnione sytuacje.

W świecie współczesnego randkowania łatwo się pogubić.  Co dzieje się w przypadku, gdy zauroczenie stanie się tak intensywne, że mamy wrażenie, że jesteśmy w związku, choć do deklaracji partnerów nigdy nie doszło? Jak to często bywa ze zjawiskami, które trudno opisać słowami, z pomocą przychodzi TikTok. Użytkownicy popularnej aplikacji ukuli termin "delusionship", opisujący relację, której w praktyce nie ma, jest tylko w naszej wyobraźni. Termin powstał z połączenia angielskich słów: "delusions", oznaczających złudzenia oraz "relationship" – związek.

Delusionship odnosi się do sytuacji, w której jedna ze stron jest tak silnie zauroczona drugą, że wyobraża sobie wspólną przyszłość. Partnerzy mogą spotykać się w rzeczywistości na koleżeńskich zasadach lub w ogole nie widywać się w realu, ponieważ obiekt westchnień "delulu" - osoby żyjącej słudzeniami - może być zarówno przypadkowa osoba, gwiazda filmowa czy znajomy ze studiów lub pracy.

Delusionship w praktyce

Nierealne związki przybierają różnego rodzaju formy. Delusionship może odnosić się do sytuacji, gdy intensywność uczuć w relacji nie rozkłada się po równo i dla jednej strony jest to tylko przyjaźń lub situationship, druga zaś – jest zakochana. Życie złudzeniami może też przydarzyć się, gdy jedna ze stron jest zmanipulowana i wierzy w obietnice bez pokrycia, które składa nasz obiekt westchnień. W końcu – istnieją też delulu, które tak bardzo zauroczyły się drugą osobą, jednak nieśmiałość nie pozwala im na działanie, że żyją marzeniami i tworzą nierealne scenariusze o wspólnej codzienności tylko we własnej głowie.

Na Tiktoku, który rozpropagował w sieci termin delulu, nie brakuje osobistych historii kobiet i mężczyzn, którzy zatracili się w fantazji na temat życia u boku obiektu westchnień. Wyobrażenia niestety rzadko spotykają się z rzeczywistością, ponieważ zauroczeni drugą osobą – mamy tendencje do idealizowania jej, o czym często z zażenowaniem, ale i śmiechem, opowiadają użytkownicy aplikacji.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości