Choć dla wielu związek z dużą różnicą wieku nadal może stanowić tabu, coraz więcej kobiet przestaje się tym przejmować.
Czy takie zachowanie to zdrada? O tym rozmawiamy z psychologiem i psychoterapeutą Jessicą Kmieć.
Randkowanie w sieci nikogo już nie dziwi, jednak na dłuższą metę bywa uciążliwe i zaczyna rodzić problemy. Pisanie w nieskończoność oraz obietnice spotkania, do którego nigdy nie dochodzi. Dexting to zjawisko, które staje się coraz powszechniejsze i choć ma w sobie wiele z "prawdziwej" relacji, to raczej kończy się nieprzyjemnym niedopowiedzeniem. Jak uniknąć cyfrowego związku?
Aplikacje randkowe to miejsca, gdzie spotkać możemy zarówno miłość życia, jak i osobę, która to życie kompletnie nam zaburzy. Wśród historii użytkowników wynika bowiem, że większość osób korzysta z portali randkowych z jasnych powodów-zaspokojenia swojego pociągu seksualnego. Jak się jednak okazuje, nie tylko panowie mają za uszami. Bękartki z Tindera zdolne są do wielu niestandardowych zachowań. Jakich? O tym rozmailiście z doktorem Mateuszem Grzesiakiem, psychologiem i wykładowcą Akademii WSB.
Zauroczenie drugą osobą bywa obezwładniające. Niezależnie od tego, czy faktycznie z nią randkujemy, czy tylko wyobrażamy sobie wspólne życie, fantazjowanie na temat ślubu, dzieci oraz przyszłości potrafi wymknąć się spod kontroli. Sieć jak zwykle przyszła z pomocą i nazwała to zjawisko. Wyjaśniamy, czym jest delusionship.
"Jest podnoszenie głosu, są nerwy, emocje".
Naukowcy przez pięćdziesiąt lat badali pary, aby sprawdzić, co najbardziej wpływa na rozpad związku.
Jak działają?
Miracle i Charles z USA udowadniają, że wiek to tylko liczba. Zakochani na poważnie traktują swoje uczucie. 24-latka i 85-latek niedawno powiedzieli sobie "tak". Nie kryją także, że marzą o dzieciach.
Pod filmem ze wspólnej randki pojawiło się wiele negatywnych komentarzy.
"Zawsze modliłam się o taki związek. Taki, który jest zdrowy, radosny i silny. Jestem ogromnie wdzięczna, bo czekałam na właściwego faceta."
Celebrytka zdobyła się na szczere wyznanie.
Sprawdź, na czym polega curving.
"Cierpimy, ale mamy poczucie, że tak musi być".
Gdy trafi nas prawdziwa strzała amora, gotowi jesteśmy absolutnie do wszystkiego. Co jednak, jeśli perturbacje, kłamstwa i zdrady wychodzą w gronie rodzinnym?
Czy da się żyć z "dusi groszem" i nie zwariować?
Które zagrożenia mogą budzić największy niepokój wśród zakochanych?
W "Hotelu Paradise" nastąpiły wielkie zmiany. Po raz pierwszy w tej edycji osoba wyeliminowana powróciła do rajskiej willi.
Zaufanie buduje się latami, a traci się często w jednej chwili. Sprawdź, jak odbudować zaufanie w związku.
Dlatego smutek i lęk przed tym, co będzie, są u niego większe niż u kobiety, która do zerwania lub rozwodu dojrzewa przez długie miesiące, a nawet lata. Jak kochają panowie doświadczeni utratą partnerki?
"Zignorowała moje prośby" - tłumaczy.
Dla wielu z nas seks jest jedną z najbardziej intymnych form zbliżenia dwojga ludzi. Zwykle kojarzy się z przyjemnością i pozytywnymi doznaniami. Jednak zdarza się, że po udanym stosunku, kiedy osiągnęliśmy satysfakcję, czujemy złość, smutek, a nawet pojawiają się łzy. Z czego to wynika? Czy nasze ciało daje nam sygnały, że relacja, w której jesteśmy, nie jest dla nas dobra?
Bolesne wspomnienia partnerki seksoholika.
Szczęśliwy związek oparty na wzajemnym szacunku i zaufaniu to marzenie wielu osób. Z trudnościami w budowaniu relacji może zmagać się każdy, jednak osoby cierpiące na zaburzenia osobowości spotykają na tej niełatwej drodze o wiele więcej przeszkód. Borderline to poważna dysfunkcja, która wnosi w życie chaos i uzależnia od skrajnych emocji. Nie można traktować jej jako choroby, a jednak często odbiera ona ludziom szansę na odnalezienie miłości i cennego poczucia bezpieczeństwa.
Brak "odciętej pępowiny" to częsty problem i powód rozpadu wielu związków. - Mama zabierała mu całą pensję i wydzielała tygodniowe kieszonkowe, to było dla niego normalne - opisuje Asia. Jak rozpoznać toksyczną relację z rodzicem? Czy jest szansa, by taki związek uratować? Wyjaśniamy.
Jakie są najczęstsze fetysze Polaków i o czym tak naprawdę fantazjujemy? Kiedy preferencje stają się problemem? Doktor nauk medycznych, specjalista ginekolog, seksuolog, Robert Kulhawik opowiada, z jakimi problemami zgłaszają się do niego pacjenci.
Monika ma 44 lata i przeżywa drugą młodość od kilku lat. Elegancka, wysportowana, wykształcona, o nienagannej figurze i pięknym uśmiechu budzi zachwyt mężczyzn. Nie założyła rodziny, bo nie miała czasu, ale też nie spotkała nikogo właściwego. Teraz znalazła szczęście i trochę ma poczucie, że kosztem innych kobiet buduje nową i wyjątkowo zgodną relację. Jest im za to wdzięczna.
Depresja to choroba cywilizacyjna, z którą zmaga się coraz więcej osób w naszym kraju. Często nie mamy pojęcia o tym, że osoba w najbliższym otoczeniu choruje. Zdarza się także, że mamy świadomość istnienia problemu, jednak nie potrafimy pomóc bliskim w tym trudnym momencie życia. Jak poradzić sobie z depresją partnera i wspierać go podczas choroby? O tym rozmawialiśmy z psycholog Eweliną Bazyluk.
Wydawałoby się, że Paris Hilton żyje lekko, łatwo i przyjemnie. 39-letnia miliarderka nie musi martwić się o jutro, a przez lata głośno było wyłącznie o kolejnych skandalach z jej udziałem oraz zakrapianych imprezach. Teraz na światło dziennie wyszła informacja, że dziedziczka hotelowej fortuny niejednokrotnie tkwiła w toksycznych związkach i nie potrafiła się z nich uwolnić. Mówi: "Znosiłam rzeczy, które nikogo nie powinny spotkać". Jak to możliwe?
Stalker to prześladowca, który uporczywie nęka swoją ofiarę i narusza jej spokój. Stalking staje się coraz popularniejszym zjawiskiem, zwłaszcza w kontekście nowych mediów i technologii. Pojawiło się także pojęcie cyberstalkera, czyli osoby, która prześladuje swoją ofiarę przez Internet, społeczności sieciowe, komunikatory.