trudne związki

  trudne związki

  "Cierpimy, ale mamy poczucie, że tak musi być".

  Gdy trafi nas prawdziwa strzała amora, gotowi jesteśmy absolutnie do wszystkiego. Co jednak, jeśli perturbacje, kłamstwa i zdrady wychodzą w gronie rodzinnym?

  Czy da się żyć z "dusi groszem" i nie zwariować?

  Które zagrożenia mogą budzić największy niepokój wśród zakochanych?

  W "Hotelu Paradise" nastąpiły wielkie zmiany. Po raz pierwszy w tej edycji osoba wyeliminowana powróciła do rajskiej willi.

  Zaufanie jest istotne zarówno w życiu osobistym, jak i społecznym oraz zawodowym. Pracuje się na nie często przez wiele miesięcy, a nawet lat. Wszystko może się jednak zmienić w jednej chwili. Pomimo tego, że pewne osoby czasem przestają nam ufać, taka sytuacja nie musi trwać wiecznie. Jak odbudować zaufanie i sprawić, że relacje się wzmocnią?

  Dlatego smutek i lęk przed tym, co będzie, są u niego większe niż u kobiety, która do zerwania lub rozwodu dojrzewa przez długie miesiące, a nawet lata. Jak kochają panowie doświadczeni utratą partnerki?

  "Zignorowała moje prośby" - tłumaczy.

  Dla wielu z nas seks jest jedną z najbardziej intymnych form zbliżenia dwojga ludzi. Zwykle kojarzy się z przyjemnością i pozytywnymi doznaniami. Jednak zdarza się, że po udanym stosunku, kiedy osiągnęliśmy satysfakcję, czujemy złość, smutek, a nawet pojawiają się łzy. Z czego to wynika? Czy nasze ciało daje nam sygnały, że relacja, w której jesteśmy, nie jest dla nas dobra?

  Bolesne wspomnienia partnerki seksoholika.

  Szczęśliwy związek oparty na wzajemnym szacunku i zaufaniu to marzenie wielu osób. Z trudnościami w budowaniu relacji może zmagać się każdy, jednak osoby cierpiące na zaburzenia osobowości spotykają na tej niełatwej drodze o wiele więcej przeszkód. Borderline to poważna dysfunkcja, która wnosi w życie chaos i uzależnia od skrajnych emocji. Nie można traktować jej jako choroby, a jednak często odbiera ona ludziom szansę na odnalezienie miłości i cennego poczucia bezpieczeństwa.

  Brak "odciętej pępowiny" to częsty problem i powód rozpadu wielu związków. - Mama zabierała mu całą pensję i wydzielała tygodniowe kieszonkowe, to było dla niego normalne - opisuje Asia. Jak rozpoznać toksyczną relację z rodzicem? Czy jest szansa, by taki związek uratować? Wyjaśniamy.

  Jakie są najczęstsze fetysze Polaków i o czym tak naprawdę fantazjujemy? Kiedy preferencje stają się problemem? Doktor nauk medycznych, specjalista ginekolog, seksuolog, Robert Kulhawik opowiada, z jakimi problemami zgłaszają się do niego pacjenci.

  Monika ma 44 lata i przeżywa drugą młodość od kilku lat. Elegancka, wysportowana, wykształcona, o nienagannej figurze i pięknym uśmiechu budzi zachwyt mężczyzn. Nie założyła rodziny, bo nie miała czasu, ale też nie spotkała nikogo właściwego. Teraz znalazła szczęście i trochę ma poczucie, że kosztem innych kobiet buduje nową i wyjątkowo zgodną relację. Jest im za to wdzięczna.

  Depresja to choroba cywilizacyjna, z którą zmaga się coraz więcej osób w naszym kraju. Często nie mamy pojęcia o tym, że osoba w najbliższym otoczeniu choruje. Zdarza się także, że mamy świadomość istnienia problemu, jednak nie potrafimy pomóc bliskim w tym trudnym momencie życia. Jak poradzić sobie z depresją partnera i wspierać go podczas choroby? O tym rozmawialiśmy z psycholog Eweliną Bazyluk.

  Wydawałoby się, że Paris Hilton żyje lekko, łatwo i przyjemnie. 39-letnia miliarderka nie musi martwić się o jutro, a przez lata głośno było wyłącznie o kolejnych skandalach z jej udziałem oraz zakrapianych imprezach. Teraz na światło dziennie wyszła informacja, że dziedziczka hotelowej fortuny niejednokrotnie tkwiła w toksycznych związkach i nie potrafiła się z nich uwolnić. Mówi: "Znosiłam rzeczy, które nikogo nie powinny spotkać". Jak to możliwe?

  Stalker to prześladowca, który uporczywie nęka swoją ofiarę i narusza jej spokój. Stalking staje się coraz popularniejszym zjawiskiem, zwłaszcza w kontekście nowych mediów i technologii. Pojawiło się także pojęcie cyberstalkera, czyli osoby, która prześladuje swoją ofiarę przez Internet, społeczności sieciowe, komunikatory.

  W każdym długotrwałym związku pojawiają się różnice zdań i sprzeczki. Jak nie dopuścić aby przerodziły się w poważny kryzys? O związkowej prozie życia porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anną i Janem Kuroniami oraz seksuolog Moniką Staruch.