zakochanie

  zakochanie

  Związki z dużą różnicą wieku w dawnych czasach były normą. Dziś zdania są podzielone, a takie pary znajdują zarówno zwolenników, jak i przeciwników swojej relacji. Czy to jednak ważne? Miłość jest miłością i nie powinien zważać na to wiek, wygląd czy pochodzenie. Niestety, w wielu przypadkach pojawiają się problemy związane z różnicą pokoleniową. Jak zatem rozpoznać, że nasz związek ma bądź nie ma przyszłości? Kiedy PESEL może okazać się problem nie do przejścia oraz jak radzić sobie z niewybrednymi komentarzami otoczenia? O tym postanowiłam porozmawiać z Katarzyną Kucewicz - psycholożką, psychoterapeutką, seksuolożką.

  Poezja to jeden z naj­ro­man­tycz­niej­szych spo­so­bów oka­zy­wa­nia uczuć. W dodatku to wła­śnie naj­czę­ściej miłość sta­no­wiła naj­więk­szą inspi­ra­cję naj­słyn­niej­szych poetów świata. Jak napi­sać wier­sze miło­sne dla niego, które pomogą wyra­zić twoje uczucia?

  Nastoletnia miłość - tu nie ma żadnych reguł, jest za to burza hormonów, wielkie emocje i uczucia bez granic. Jak rozmawiać z zakochanymi nastolatkami? Pozwalać im na tę zalewającą falę uczuć? I trudniejsza sprawa – co zrobić, gdy serce zostanie złamane? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z Martą Bąkowską, psycholog dziecięcą oraz Magdaleną Steczkowską, wokalistką.

  Co Jan Nowicki robi w Kielcach? Czy to prawda, że do Kielc przyjechał za miłością? - Spotkałem kogoś, kto obudził we mnie jeszcze raz serce, kto obudził we mnie jeszcze raz chłopca, kto jest kolejną - i mam nadzieję - ostatnią nadzieją - zdradził Dorocie Wellman Jan Nowicki. Czy czuje się szczęśliwym człowiekiem? Czy teraz chce być literatem?

  Zakochanie wywołuje objawy podobne do zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, występujących m.in. u nałogowych hazardzistów, notorycznych złodziei i nieuleczalnych mitomanów, czyli osób z utratą równowagi psychicznej. Ten stan może też prowadzić do zbrodni. O fatalnym zauroczeniu i jego skutkach rozmawialiśmy z gościem Dzień Dobry TVN psychologiem Piotrem Mosakiem. Czy można się uchronić przed silnym zauroczeniem? A jak z niego wyjść?

  Podobno najważniejsze jest to, żeby między dwiema osobami zgadzała się energia - wtedy nie może nie wyjść. A co, jeśli chcemy wzbudzić uczucie w konkretnej osobie, która nie zwraca na nas uwagi? Istnieją czary, które mogą to zmienić? Jak wygląda rzucenie czaru? O tym w Dzień Dobry TVN doradca życiowy i psychotronik Gabriel Piernikarz. A o naukowej stronie miłości opowiedziała psychiatra dr Maja Polikowska-Herman. Czy naukowcy też wierzą w czary? Zobaczcie, kogo chciała zaczarować Dorota Wellman! I czy się to udało? ;-)

  Wiosna i miłość idą w parze, dlatego w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy trenerkę fitness Ewę Chodakowską, restauratorkę Magdę Gessler i stand-upera Łukasza Lodkowskiego o ich życie uczuciowe. Czym Magdę i Ewę ujęli mężowie? Czy Panie rozpieszczają swoich parterów? Na jakie walory kobiece zwraca uwagę Lotek?

  I znowu jest! Wiosna - tak wyczekiwana i uwielbiana. Podobno o tej porze roku motylki w brzuchu czujemy najczęściej. Czy rzeczywiście tak jest? Sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer. Czy znalazł kogoś, komu na wiosnę znowu zapłonął konar? Filip dowiedział się również, jakie eksponaty (z okazji wiosny) należy przetrzeć z kurzu? ;)

  Na portalach randkowych kobiety często mijają się z prawdą w kwestii wieku i wagi, a mężczyźni dodają sobie kilka centymetrów wzrostu. Dlaczego tak się dzieje, że wzrost jest dla panów tak ważny? Czy niscy mężczyźni mają kompleksy i czy "muszą się bardziej starać" w kontaktach z płcią piękną? W studiu Dzień Dobry TVN trzech panów, którym ich wzrost nie przeszkadza: Maciej Damięcki, Maciej „Gleba” Florek i David Gaboriaud.

  Co się człowiekowi robi w głowie, kiedy się zakochuje? Stan uniesienia i adoracji – to przyjemność, która mogłaby trwać w nieskończoność. Czy można się od tego uzależnić? Co zrobić, by zakochanie przerodziło się w trwałe uczucie? Porozmawialiśmy na ten temat z psychologiem Robertem Rutkowskim.

  Jak pokazują statystki, zakochujemy się w osobach do nas podobnych. Gdzie w takim razie szukać miłości? Przez wspólnych znajomych, w pracy? Na portalach randkowych? Poprzez aplikacje? Sposobności jest naprawdę wiele. O poszukiwaniu prawdziwej miłości we współczesnym świecie, nasi prowadzący porozmawiali z Sylwią Zawadą, coachem szczęścia.

  Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Czy aktor Mateusz Banasiuk zakochał się kiedykolwiek na zabój? Czy Maja Bohosiewicz znalazła swój ideał? Jak rozpoznać, że jest się w kimś zakochanym? Zobaczcie, co na temat miłości powiedziały jej: Sławomira Łodzińska, Edyta Olszówka i Sonia Bohosiewicz.

  W naszym poukładanym, rodzinnym życiu zawsze może pojawić ktoś trzeci i niespodziewana miłość. Co wtedy? Walczymy z nowym uczuciem i o związek, w którym jesteśmy, czy może porzucamy dotychczasowe życie i rodzinę? Czy warto pozostać w związku, w którym miłość dawno już się wypaliła? Czy żonaty ma prawo się zakochać? Jak odejść, by nie zranić tych, z którymi przez lata budowaliśmy dom? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Woźniak, Jacka Borkowskiego, Przemysława Saletę oraz psychologa Olafa Żylicza.