Idealna francuska komedia na wieczór? Kinga Burzyńska służy radą

Idealna francuska komedia na wieczór? Kinga Burzyńska służy radą
Źródło: Dzień Dobry TVN
Francuskie komedie na wieczór filmowy
Francuskie komedie na wieczór filmowy
Filmowe i serialowe hity 2022
Filmowe i serialowe hity 2022
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Polscy twórcy wybierają film i serial roku
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Michael Imperioli i F. Murray Abraham w serial “Biały Lotos”
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Jak seriale wpływają na nasze życie?
Wampiry w filmach i serialach…
Wampiry w filmach i serialach…
Nowy film o Whitney Houston
Nowy film o Whitney Houston
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Za co kochaliśmy Whitney Houston?
Kobiety w filmie
Kobiety w filmie
Wielki powrót filmowych hitów
Wielki powrót filmowych hitów
Historie oparte na faktach
Historie oparte na faktach
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
„Jednym głosem” aktorzy i twórcy mówią jednym głosem
Spektakularne kostiumy filmowe
Spektakularne kostiumy filmowe
1994 – rok kulturowy dla kina
1994 – rok kulturowy dla kina
Jeśli szukasz doskonałego sposobu na rozładowanie stresu i poprawienie nastroju, nie ma nic lepszego niż wieczór spędzony przy dobrej komedii. A jeśli wybierzesz francuski humor, to filmowe doświadczenie stanie się jeszcze bardziej satysfakcjonujące. O idealnych francuskich komediach w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Kinga Burzyńska.

Francuskie komedie na wieczór filmowy  

Francuska komedia nieodzownie kojarzy się z komikiem Louisem de Funesem. - Był bardzo trudnym człowiekiem. Jak większość komików był wsobny i marzycielski. On najbardziej lubił uprawiać róże, był nawet na specjalnym kursie podcinania krzewów, a pomarańczowa róża pośmiertnie została nazwana jego imieniem - zdradziła Kinga Burzyńska.

Louis de Funes największą popularność zdobył w filmie "Żandarm z Saint Tropez" - To był 1964 rok, a on już wtedy zagrał w ponad stu filmach, jednak dopiero ten film przyniósł mu międzynarodową sławę. Co ciekawe, do tego filmu nie chciano go zatrudnić. Reżyser musiał o niego walczyć z producentami - zdradziła dziennikarka.

Louisa De Funesa można zobaczyć także w kultowej francuskiej produkcji "Skrzydełko czy nóżka". - To mój ulubiony film. Chciałoby się powiedzieć, że on, jako mistrz kuchni, to taki pierwowzór Magdy Gessler. Co ciekawe on przyszedł na ten plan po raz pierwszy po zawale (...). Przez cały czas trwania zdjęć towarzyszył mu lekarz i karetka pogotowia - powiedziała Kinga Burzyńska.

Francuskie komedie na wieczór filmowy

Amelię Poulain, piękną, młodą dziewczyną, żyjącą samotnie w wielkim Paryżu zna każdy fan francuskiego kina. - To oczywiście "Amelia", film z 2001 roku. Tam również widać ten francuski komizm w postaci sklepikarza Jamela Debbouze'a (...). To francuski komik z niepełnosprawnością, który nie ma wykształcenia aktorskiego, a potrafi czerpać ze swoich niedoskonałości - podkreśliła nasza ekspertka.

Dany Boon to aktor i reżyser, który również bardzo wiele wniósł do francuskiego kina. - On też nie ma wykształcenia, pracował w agencji reklamowej i pewnego dnia napisał scenariusz do filmu "Jeszcze dalej niż północ". To historia kierownika poczty, który zostaje zesłany na północ Francji. A przekonanie południowców jest takie, że tam jest kompletna dzicz - zdradziła Kinga Burzyńska.

- To był absolutny hit kinowy - dodała.

Kolejny kultowy francuski film to "Przychodzi facet do lekarza". - To jest film o każdym mężczyźnie, o hipochondryku. On nawet jak wchodzi do domu, to spryskuje domofon płynem dezynfekującym. Ten film można zobaczyć dzisiaj (25.04.2024) w TVN7 o godzinie 21:00 - powiedziała dziennikarka.

- Gwarantowana poprawa humoru - podsumowała Kinga Burzyńska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl. 

Skocz do sklepu TVN!
Skocz do sklepu TVN!

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady. 

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło zdjęcia głównego: Michał Woźniak/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes