macierzyństwo

  macierzyństwo

  Miesiąc temu Natalia Siwiec została mamą. Jak czuje się w nowej roli? Czy w czasie ciąży stosowała jakąś dietę, dzięki której za dużo nie przytyła? Jakim dzieckiem jest Mia? Do kogo jest podobna - do mamy czy taty? Z modelką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Co jest bulwersującego w zdjęciu kobiety karmiącej piersią? Nic - zdaniem Marcina Prokopa. Niektórych internautów zbulwersowało jednak zdjęcie Patrycji Sołtysik, na którym widać, jak karmi piersią swojego dwuletniego syna. Jak długo warto karmić piersią dziecko? Jak Patrycja Sołtysik radzi sobie z krytyką? Czy długie karmienie piersią ma rzeczywiście więcej zalet niż wad? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy samą Patrycję Sołtysik oraz Izabelę Sztanderę, doradcę macierzyńskiego.

  Narodziny dziecka to ważna chwila w życiu kobiety, która daje nowe życie i staje się odpowiedzialna za drugiego człowieka, ale musi także zrezygnować z wielu przyjemności i rzeczy, nie może się porządnie wyspać i bywa wyczerpana psychicznie. Jak wspierać kobietę po porodzie? Czego świeżo upieczona mama potrzebuje od partnera i swoich bliskich? O to zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Magdalenę Górską, mamę dwóch córek, Monikę Mrozowską, mamę trójki dzieci i Annę Wendzikowską, mamę Kornelii.

  Świeżo upieczona mama Natalia Kukulska wraca do pracy. Dziennikarka Basia Pasek spotkała się z wokalistką na planie najnowszego jej teledysku "Kobieta". Razem z Basią możemy podglądać Natalię Kukulską przy pracy i możemy zobaczyć jej oryginalne stroje. Kiedy ukaże się nowa płyta Kukulskiej? Czy planuje trasę koncertową? Dlaczego czuje się bohaterką?

  Była pływaczka Otylia Jędrzejczak razem z nowo narodzoną córką są już w domu. Czy poród przebiegał bez komplikacji i jak czuje się świeżo upieczona mama? O tym w Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Jest, zdaniem Anny Klaczyńskiej, kobietą wszechstronną, silną zdecydowaną i jednoczenie kobiecą. Mowa o aktorce i założycielce Fundacji "Mimo wszystko" Annie Dymnej. W studiu Dzień Dobry TVN Anna Dymna opowiedziała o książce "Warto mimo wszystko" - wywiadzie rzece, który przeprowadził z nią Wojciech Szczawiński, o Wiesławie Dymnym, o miłości, synu i swojej pracy. Dzięki tej książce poznajemy Annę Dymną jakiej nie znamy. Z okazji zbliżających Świąt Wielkanocnych Anna Dymna złożyła wszystkim życzenia!

  Dziennikarka radiowa Joanna Mielewczyk nazywa siebie Matką Polką Feministką. Co to oznacza? Jakie według niej są oblicza współczesnego rodzicielstwa? Powiedziała o tym w Dzień Dobry TVN.

  Przez problemy z tarczycą Agnieszka Szaniawska miała nigdy nie doświadczyć macierzyństwa. Lekarze twierdzili, że nawet jeśli zajdzie w ciążę, to jej nie donosi. Pani Agnieszka urodziła jednak 3 lata temu zdrową córeczkę Gabrysię. Poza byciem mamą jest również instruktorką fitnessu i posiada własny klub, w którym prowadzi zajęcia na trampolinach.

  Wokalistka Monika Kuszyńska została mamą! Jej mąż, Kuba Raczyński zdradził, że urodził im się syn, któremu dali na imię Jeremi. Pokazał nawet w mediach zdjęcie dziecka. Gratulujemy szczęśliwym rodzicom! :-) A Agnieszka Jastrzębska pochwaliła się w Dzień Dobry TVN, co ważnego wydarzy się w jej życiu...

  W mediach plotkarskich krąży informacja, że Marta Żmuda Trzebiatowska przygotowuje się do macierzyństwa. Czy jest to prawda? Z aktorką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej udało się porozmawiać z Anną Lewandowską, która jest w szóstym miesiącu ciąży. Pretekstem do tego spotkania był projekt związany z kobietami w ciąży, w który zaangażowała się Anna Lewandowska. Jak Anna poinformowała o ciąży swojego męża Roberta Lewandowskiego? Czy zamierza rodzić w Polsce? Czy to prawda, że urodzi dziewczynkę? I jak się czuje przyszła mama? Zobaczcie, jaką niespodziankę przygotowuje dla kobiet trenerka Anna Lewandowska!

  Gościem Anny Kalczyńskiej i Andrzeja Sołtysika w Dzień Dobry TVN była mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak, która niebawem zostanie po raz pierwszy mamą. Jak przygotowuje się do tej roli? Czy dla dziecka zrezygnuje z treningów, sportu i zajęć na AWF-ie? Czy zdradziła Ani i Andrzejowi płeć dziecka? I wreszcie, czy chciałaby, by jej dziecko zostało w przyszłości sportowcem? Gratulujemy!

  Paulina Krupńska, która została trenerką "Małych gigantów", w lipcu 2016 roku urodziła córeczkę. Co Antosia odziedziczyła po mamie, a co po tacie, Sebastianie Karpielu-Bułecce?

  W nowym sezonie "Drugiej szansy" grana przez Małgorzatę Kożuchowską Monika Borecka zostaje mamą. Jak udaje jej się połączyć karierę i macierzyństwo? A jak to wygląda w przypadku Kożuchowskiej? Z aktorką rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Kolejną kobietą, która dołączyła do grona Zapracowanych Supermam jest Ewa Chylińska. Jak godzi macierzyństwo i pracę? Jaki zawód wykonuje? Na kogo może liczyć?

  Córki Anny Guzik skończyły już 9 miesięcy. W tym czasie aktorka zdążyła już wrócić na scenę teatralną i do serialu. Jak bliźniaczki zmieniły jej życie? W Dzień Dobry TVN opowiedziała również o akcji Kraina Mlekiem i Miłością Płynąca wspierającej kobiety karmiące piersią. Dlaczego ciągle nie ma dla nich miejsca w przestrzeni publicznej?

  Oto Anna, kolejna bohaterka cyklu "Zapracowana Supermama". Pani Anna na co dzień pracuje w wydawnictwie, prowadzi salę zabaw dla dzieci i wychowuje dwójkę dzieci.

  Przez trzynaście lat walczyła z anoreksją. W najgorszym momencie choroby ważyła zaledwie 23 kilogramy. Nie było już nadziei, bo jej organizm był wyniszczony przez anoreksję, a jednak udało się jej pokonać chorobę. Teraz ma partnera i została matką. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Andżelikę Gosienecką wraz z trzymiesięcznym synem Robertem i życiowym partnerem Łukaszem. Jakie Andżelika ma rady dla osób cierpiących na anoreksję?

  Co czwarte dziecko w mieście pochodzi z nieformalnego związku. Czy samotna matka nadal jest stygmatyzowana przez społeczeństwo? W Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym z socjologiem Tomaszem Sobierajskim oraz publicystką Agatą Passent. Naszych gości spytaliśmy między innymi, jaka jest różnica między kobietą samotnie wychowującą dziecko a panną z dzieckiem.

  Magdalena Jaworska urodziła swojego syna Alana gdy miała 34 lata. Od poniedziałku do czwartku są w Nysie razem z tatą Alana Andrzejem, a resztę tygodnia spędzają w Brzegu, gdzie pani Magda pracuje w kręgielni, która należy do jej rodziny. Jak radzi sobie z takim rozbiciem tygodnia? W Dzień Dobry TVN opowiedziała o swoim życiu skupionym wokół pracy i dziecka.

  Jak dowiedziała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, płyta Anny Czartoryskiej-Niemczyckiej została już nagrana i znajduje się w postprodukcji. Gwiazda sama wielokrotnie powtarzała, że nie spieszy jej się z powrotem na czerwony dywan. Czy ciężko było jej porzucić jej ostatnią główną rolę matki i stanąć za mikrofonem?

  Jest wiele kobiet chcących udowodnić światu, że są doskonałymi mamami i żonami, a macierzyństwo to sama przyjemność. Na przeciwnym biegunie są panie, które nie wstydzą się głośno mówić, że posiadanie dzieci to wcale niełatwa praca. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy blogerkę Annę Dydzik i socjologa dr Marka Troszyńskiego, aby zapytać, jak na przełomie lat zmieniało się postrzeganie rodzicielstwa, dlaczego mamy nie powinny czytać poradników i wyręczać swoich partnerów w wychowywaniu dzieci. Czy nieperfekcyjna mama to zła mama?

  Dagmara Hicks i Stewart Hicks w 2011 roku doczekali się trojaczków. Rodzice starają się podkreślać indywidualizm Emmy, Niny i Dominika poprzez różnorodny ubiór, dzieciaki chodzą też na inne zajęcia dodatkowe. Jak wygląda ich codzienne życie? Jak rodzice dzielą się opieką? Kiedy bywa najtrudniej? Czy rodzeństwo trzyma się razem?

  Gościem Dzień Dobry TVN była Joanna Krupa. Jacy ludzie zgłaszają się do 6. edycji programu? Czy gwiazda ma już swoich faworytów? Czego najbardziej jej brakuje w czasie realizacji zdjęć do "Top model"? W prasie pojawiły się doniesienia o kryzysie w związku Krupy. Jak jest naprawdę? I czy coś się u Joanny zmieniło w kwestii macierzyństwa? Czy planuje w najbliższym czasie powiększenie rodziny?

  Widok rodziny z gromadką dzieci często budzi w społeczeństwie mieszane uczucia. Dlaczego? Nasze rozmówczynie są aktywne zawodowo, a przy tym są mamami na pełen etat trójki lub czwórki dzieci. Jak radzą sobie z domowymi obowiązkami? Czy korzystają z pomocy niań lub babć? I jaką rolę odgrywa wówczas ojciec? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: Katarzynę Bosacką, autorkę programu „Wiem, co jem” w TVN Style, prowadzącą Dzień Dobry TVN Annę Kalczyńską oraz Karolinę Ferenstein-Kraśko, bizneswoman.

  Kolejną bohaterką cyklu „Zapracowana Supermama” jest Maria Tymańska, która jest nie tylko mamą na pełen etat dójki dzieci, ale także jest bardzo zapracowana. Żona Tymona Tymańskiego prowadzi blog parentingowy, a w najbliższym czasie otwiera szkołę językową dla dzieci. Oprócz tego razem z mężem prowadzi wytwórnię muzyczną, a po godzinach jest DJ-ką. Jak udaje jej się połączyć te wszystkie zajęcia? Czy miewa gorsze dni?

  Po pięciu latach przerwy powraca z nowym albumem. Gościem Dzień Dobry Wakacje, w naszym wyjazdowym studiu w Krakowie, była Imany, francuska piosenkarka, która po raz kolejny odwiedza Polskę. Ile pracowała nad nową płytą? Jak udawało się jej łączyć pracę nad płytą z byciem matką?

  Złe mamuśki to film o perfekcyjnych mamach, które któregoś dnia postanawiają rzucić wszystko i zrobić coś dla siebie. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska spotkała się z odtwórczyniami głównych ról: Milą Kunis, Christiną Applegate, Annie Mumolo i Kathryn Hahn, aby zapytać je o osobiste doświadczenia i przemyślenia związane z macierzyństwem. Skąd - według nich - bierze się ciśnienie na bycie idealną matką? Jakie marzenia mają zajęte mamy? Jakie stosunki z własnymi matkami mają aktorki?

  W komedii Złe mamuśki zagrały: Mila Kunis, Christina Applegate, Annie Mumolo i Kathryn Hahn. Spotkała się z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska, aby porozmawiać o blaskach i cieniach macierzyństwa oraz marzeniach. Całą rozmowę zobaczycie już w najbliższą niedzielę w Dzień Dobry TVN.