macierzyństwo

  macierzyństwo

  Przy okazji pracy nad nowym filmem, z Małgorzatą Sochą porozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Anna Wendzikowska. Postać dubbingowana przez aktorkę jest bardzo radosna. Czy Małgosia w prywatnym życiu jest również optymistką? Co poprawia jej humor? I jak wspomina swoje czasy dorastania? Czy chciałaby do nich wrócić?

  Rodzicielstwo nie powinno być przeszkodą ani w zdobywaniu wiedzy, ani w pracy. Dlatego też powstał projekt "Maluch na uczelni". Kto go zainicjował? Na czym dokładnie polega? Jak pogodzić role zawodowe i rodzinne? W studiu Dzień Dobry TVN wyjaśniły to ekspertki. Naszymi gośćmi były Katarzyna Tlatlik-Marczak, dyrektorka żłobka na Uniwersytecie Śląskim oraz Lena Kolarska-Bobińska, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

  Najmłodsza - spośród czterech córek Ewy Szydłowskiej - Laryssa cierpi na stwardnienie guzowate, rzadką chrobę genetyczną w wyniku, której w wielu narządach tworzą się guzki. Laryssa ma guzy w mózgu i czesto miewa ataki padczki. Jej mama żyje z nieustannym lękiem o zdrowie córki. Nigdy nie wie czy płacz i marudzenie są spowodowane głodem i zmęczeniem, czy może rozwijającą się chorobą. Jest zestresowana i załamana. Czy psycholog Aleksandra Piotrowska jest w stanie pomóc Pani Ewie? Czy starsze córki mają żal do mamy, że nie ma dla nich wystarczająco dużo czasu? Zobaczcie kolejny odcinek cyklu "Mama niedoskonała".

  Zosia Ślotała, gdy zaszła w ciążę, założyła bloga parentingowego. Za pośrednictwem strony, przyszła mama dzieli się swoimi przemyśleniami i radami. Współpracuje z nią również wielu specjalistów, takich jak dietetycy czy trenerzy fitness. Pomimo tego działalność Zosi została poddana niewybrednej krytyce. Jak w nowej roli czuje się Zosia Ślotała? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Czy Kinga Korta, bohaterka reality show "Żony Hollywood", jest już gotowa by zostać matką? Razem z mężem będą się starać o własne dziecko czy rozważają adopcję? Czy w Stanach proces adopcyjny jest trudniejszy niż w Polsce? Czy Kinga spotyka się prywatnie z pozostałymi żonami? Z jakimi problemami muszą się mierzyć kobiety w Hollywood?

  Jesteśmy zawsze blisko widzów! O macierzyństwie dla kobiet, które to przeżyły i dla tych, które o tym marzą - „nasze Polki” prosto z Hollywood. O motywacji i pasji: nasz kolarski mistrz świata - Michał Kwiatkowski. A także: o tym, jak z trudnego dzieciństwa wyciągnąć pozytywne wnioski - Ray Wilson, były wokalista Genesis. Program poprowadzą: Anna Kalczyńska i Robert Kantereit. Bądźcie z nami o 8.00!

  Gość Dzień Dobry TVN - Kierownik Pracowni Molekularnych Podstaw Zachowania dr hab. Katarzyna Radwańska prowadzi wyjątkowe badania nad przechowywaniem pamięci o uzależnieniu alkoholowym. Jest bardzo pracowita, a mimo to potrafi godzić pracę naukową z macierzyństwem. Jak to robi? Czy zabiera czasami dzieci do pracy?

  Dlaczego tak ciężko jest podjąć decyzję o powrocie do pracy po urlopie macierzyńskim? Jakie pojawiają się wówczas dylematy? Co zrobić, gdy nie stać nas na prywatną nianię? Czy mamy mogą liczyć na pomoc państwa? Jakie przysługują im prawa? Czy matka jest wydajnym pracownikiem? O tym w Dzień Dobry TVN Joanna Gotfryd, współzałożycielka portalu Mamo Pracuj oraz Dorota Łosiewicz, mama trójki dzieci i dziennikarka.

  Jak Natalia Lesz, jurorka programu "Mali giganci", czuje się w roli mamy? Czy najbliżsi pomagają jej i zajmują się małą, gdy Natalia jest na planie programu? Czy to prawda, że Natalia Lesz przeprowadziła się na Śląsk? O to zapytała ją dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Aktorka Katarzyna Cichopek była Waszym gościem na czacie w Dzień Dobry TVN. O co pytaliście ją najczęściej? Kto jest dla niej najważniejszy? Nad czym teraz pracuje? Zauważyliście, że Kasia Cichopek zmieniła fryzurę?

  Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiedli: projektantka torebek Marianna Tomaszko, aktorka Małgorzata Lewińska i ginekolog Jakub Rzepka. Czy wiele kobiet decyduje się na późne macierzyństwo? Jak przygotować się do narodzin dziecka, kiedy ma się 40 lat? Czy macierzyństwo w wieku dojrzałym różni się od wczesnego macierzyństwa? Jakie badania powinny przejść kobiety po czterdziestym roku życia, które spodziewają się dziecka?

  Natalia Kukulska to ambasadorka Wiosek Dziecięcych SOS. Magdalena Wartałowicz została Mamą SOS. 12 - letnia Aleksandra Wartałowicz to biologiczna córka Magdy. Gwiazdę, mamę i córkę połączyła chęć pomagania innym. W studiu Dzień Dobry opowiedziały, jak sploty się ich losy.

  Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadły mamy: Karolina Kaczyńska - uczestniczka Top Model, Karolina Borkowska - właścicielka agencji PR i ex "wodzianka" Dominika Zasiewska. Zapytaliśmy je, ile kosztuje ciąża i wczesne macierzyństwo. Dowiedzieliśmy się również, jak z pieluchy zrobić cukierek. Czy wszystkie gadżety, które kupiły, rzeczywiście przydały im się?

  Kiedy dowiedziała się, że zostanie mamą od razu postanowiła podzielić się tym z innymi - założyła bloga parentingowego. W studiu dzień Dobry TVN Zosia Ślotała opowiedziała o ojcu dziecka, jak przygotowuje się do macierzyństwa, o tym czemu chudnie, a nie tyje oraz jak odnosi się do krytyki jej bloga - niektórzy uważają, że to jej nowy sposób na biznes.

  Eliza i Trybson doczekali się swojej pierworodnej! Eliza po porodzie zupełnie zrezygnowała z imprezowego życia. Wizyta w studiu Dzień Dobry TVN to jej drugie poważnie wyjście. O swoim telewizyjnym dziecku, o przyjemnościach i obowiązkach wynikających z macierzyństwa i tacierzyństwa opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN. Co się zmienia w człowieku kiedy zostaje rodzicem? Ile dzieci chciałaby jeszcze mieć Eliza?

  Marta Żmuda Trzebiatowska postanowiła zostać Świętym Mikołajem! Jako ambasadorka akcji i pomaga zbierać pieniądze na dożywianie dzieci w szkołach. Dlaczego zaangażowała się w tę akcję? Kto wybiera szkoły, którym pomaga aktorka? Czy Marta Żmuda Trzebiatowska widzi siebie w roli mamy? Czy dla dziecka będzie gotowa zrezygnować z kariery?

  "Obudzą się w Tobie instynkty, o których istnieniu nie miałaś pojęcia" .... O tym, jak dzieci zmieniają życie, dlaczego nie został prawnikiem i czy Oscar zmienił "najbardziej wyluzowanego faceta w Hollywood", Annie Wendzikowskiej, opowiedział Matthew McConaughey.

  O pięknych i o trudnych momentach w życiu, o macierzyństwie, o miłości oraz o najnowszym filmie p.t. " Zapnijcie pasy" , w którym aktorka gra kobietę zmagającą się z chorobą nowotworową, z Kasią Smutniak, rozmawiała Magdalena Mołek.

  Joanna Koroniewska została ambasadorką akcji "Kwiat kobiecości" - akcji, która działa na rzecz walki z rakiem szyjki macicy. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej opowiedziała o ciężkiej chorobie swojej mamy i przegranej walce z rakiem, o tym jak ważna jest profilaktyka przeciwnowotworowa oraz, czy córce Jance opowiada o zmarłej babci. Czy Joanna Koroniewska uważa się za matkę-kwokę?

  Nie jedno, nie dwa, ani nawet trzy... Każda z nich urodziła pięcioro dzieci. Obie mają dwie córki i trzech synów, a ich najmłodsi synowie naszą te same imiona - Jan Paweł. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy aktorkę Dominikę Figurską i dziennikarkę Agatę Puścikowską. Czy planowały tak liczne rodziny i, co sprawia wielodzietnej rodzinie najwięcej problemów? Dlaczego ich zdaniem łatwiej wychowuje się piątkę dzieci niż jedną pociechę?

  Alicja Wegner jest szczęśliwą mamą 7- miesięcznej Poli i autorką poczytnego bloga paretingowego. W studiu Dzień Dobry TVN towarzyszyła Alicji Magdalena Chorzewska, psycholog. Alicja urodziła Polę, kiedy miała tylko 21 lat. I była to ciąża zaplanowana. Jak w młodym wieku odnaleźć się w macierzyństwie?

  Wydaje się, że jeszcze niedawno miała 17 lat i właśnie zwyciężyła pierwszą w Polsce edycję Idola. Dlatego trudno uwierzyć, że dzisiaj jest już dojrzałą kobietą, która niedługo urodzi pierwsze dziecko. O kim mowa? O Alicji Janosz. Czy boi się porodu? Jak znosi ciążę? Czy nadal koncertuje? Nam zdradziła płeć dziecka.

  Chciały zadać kłam zniekształconej rzeczywistości. Bywają zmęczone, mają podkrążone oczy - o tej stronie macierzyństwa się nie mówi. Słodko-gorzki obraz macierzyństwa dwóch Czeszek podbija nie tylko Internet.

  Gościem Dzień Dobry TVN był Bartosz Świderski, ojciec 12-letniej córki. 8 lat temu, po kilku latach wspólnego pożycia, rozstał się z ze swoją żoną, zdeklarowaną feministką. Postanowił swoją historią podzielić się z innymi w książce "Mam dziecko z feministką". Dlaczego nie podpisał tej książki swoim nazwiskiem? Czego należy się spodziewać, kiedy wchodzi się w związek z feministką? Czy z feministką da się żyć? Czy feministka może na 100 proc. zaangażować się w macierzyństwo?

  W Krakowie, z Ewą Drzyzgą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Co daje mieszkanie pod Krakowem? Jak pozbywa się stresu Ewa Drzyzga? Co robi, że tak dobrze wygląda? Co odziedziczyła po mamie? Co się zmieniło w jej życiu odkąd została mamą? Czy kiedykolwiek ma czas dla siebie?

  O tym, co czuje się, kiedy trzeci raz zostanie się mamą, Monika Mrozowska opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej .