macierzyństwo

  macierzyństwo

  W Krakowie, z Ewą Drzyzgą spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Co daje mieszkanie pod Krakowem? Jak pozbywa się stresu Ewa Drzyzga? Co robi, że tak dobrze wygląda? Co odziedziczyła po mamie? Co się zmieniło w jej życiu odkąd została mamą? Czy kiedykolwiek ma czas dla siebie?

  O tym, co czuje się, kiedy trzeci raz zostanie się mamą, Monika Mrozowska opowiedziała dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej .

  Katarzyna Rogowiec, mistrzyni igrzysk paraolimpijskich, straciła obie ręce w wypadku, gdy miała trzy lata. Nigdy jednak się nie poddała. Teraz Katarzyna Rogowiec wzięła udział w światowej kampanii "Sport nie zna ograniczeń" Samsung Galaxy Team. Czy to prawda, że kończy ze sportem i wejdzie w skład Komitetu Paraolimpijskiego? Katarzyna Rogowiec była gościem Kingi Rusin i Bartosza Węglarczyka w Dzień Dobry TVN.

  Kiedy pielęgnowane i troskliwie traktowane dziecko wreszcie wyfruwa z gniazda, pozostaje po nim puste miejsce. Jak zapełniają go matki? Co czują, gdy nastolatek zaczyna żyć w innym otoczeniu, pozyskuje nowych przyjaciół, zakochuje się pierwszy raz? O tym, w studiu Dzień Dobry TV - psycholog Katarzyna Miller oraz Aleksandra Klimont - mama trójki nastolatków. Jakie jest siedem oznak matczynego kryzysu wieku średniego?

  Za czym tęsknią młode matki? Czy niezwykła więź z dzieckiem rekompensuje pewne straty? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Agata Passent, Sonia Bohosiewicz oraz psycholog Ania Kędzierska. Jak zmieniło się ich życie "po dziecku"?

  Magdalena Mikołajczyk, matka dwójki dzieci, prowadzi videoblog o blaskach i cieniach macierzyństwa. Niektórzy krytykują ją, bo uważają, że marudzi i narzeka. Spójrzmy na macierzyństwo, ale nie przez różowe okulary. Dlaczego matki mają prawo być zmęczone i złe?

  Początki jej pasji sięgają dzieciństwa. Rysowniczka i mama Katarzyna Pac-Raszewska prowadzi rysunkowy blog, w którym nie ma miejsca na lukrowane macierzyństwo. A czy swoim dzieciom pozwala mazać po ścianach? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o "niegrzecznych" rysunkach młodej mamy.

  Rozstępy, skórka pomarańczowa, obwisły brzuch , "ludyczne" piersi, rozciągnięte krocze. Tak zmienia się ciało kobiety po ciąży. Jak sobie z tym poradzić? W studiu Dzień Dobry TVN gościem był ginekolog i położnik Witold Rogiewicz. Co zmienia się jeszcze w organizmie kobiety?

  Monika Pyrek kończy karierę sportową i zostanie mamą. Będzie prowadzić program w rozgłośni radiowej. Jej życie zmieniło się o 180 stopni.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska odwiedziła przyszłą mamę Violę Kołakowską, podczas przyjęcia wyprawionego dla niej i synka Leona, który wkrótce przyjdzie na świat. Agnieszka rozmawiała też z ojcem dziecka Tomaszem Karolakiem o tym, czy stresuje go podwójne ojcostwo. Czy Lenka, ich pierwsze dziecko, jest zazdrosna o brata?

  Dlaczego Litwinki w niedzielę nie kąpią noworodków, a ciąża w Japonii trwa 10 miesięcyDziennikarka Dzień Dobry TVN Ofelia Grzelińska, autorka cyklu "Mama dookoła świata" i Milość dookoła świata" napisała książkę o macierzyństwie w różnych kulturach.

  W studiu Dzień Dobry TVN wyglądała jakby wróciła właśnie z joggingu. Sama prowadzi swojego bloga, choć mogłaby to komuś zlecić. Co Marcin Prokop znalazł na temat Anny Muchy w sieci? Jaki jest teraz jej stosunek do macierzyństwa? - Nadal nie lubię, kiedy dziecko mnie szantażuje, nadal nie lubię jak płacze, jak krzyczy o godzinie trzeciej nad ranem, choć pewnie jestem dzisiaj dużo bardziej wyrozumiała - mówiła Anna Mucha w Dzień Dobry TVN. Czy ignoruje złe wpisy w Internecie na swój temat?

  Poród może być traumą zarówno dla matki jak i dla dziecka. W którym szpitalu najlepiej rodzic? Które szpitale w danej okolicy mają najlepsze porodówki? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: Katarzyna Barańska-Kwasiborska z Fundacji „Rodzic po ludzku” oraz Aneta Todorczuk-Perchuć. Jak aktorka wspomina swój poród? Kto stworzył wykaz najlepszych szpitali do rodzenia? Jakie informacje można jeszcze znaleźć na stronie internetowej stworzonej przez Fundację "Rodzic po ludzku"?

  W TVN Cafe Kinga Rusin rozmawiała z aktorką Kasią Cichopek o tym, jak zmienia macierzyństwo, o ochronie dziecka przed mediami, dobroczynności i o działalności charytatywnej Kasi. Dlaczego aktorka chce motywować inne kobiety, także sexy-mamy, aby nie zaniedbywały się?

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: aktorka Aneta Todorczuk- Perchuć, dziennikarka Marta Kuligowska oraz wokalistka Natalia Przybysz. Rozmawialiśmy o różnych obliczach macierzyństwa. Jak planują swoje życie i życie swoich dzieci? Czy są typowymi matkami-terrorystkami? Gdzie podróżują dzieci Natalii Przybysz?

  Byliśmy na planie nowego teledysku Ani Dąbrowskiej, w którym wystąpił m.in.: Jan Wieczorkowski i Dorota Deląg. A w studiu Dzień Dobry TVN z Anią Dąbrowską rozmawialiśmy o jej nowej, bardzo osobistej płycie "Bawię się świetnie". - Czasami udajemy, że dobrze się bawimy, a problemy chowamy do środka - mówiła w Dzień Dobry TVN. Czy taka właśnie jest Ania Dąbrowska? Wkrótce ponownie zostanie mamą. Jak zmieniło ją macierzyństwo? - Na pewno bardzo mnie uspokoiło, dało mi bardzo dużo pozytywnych emocji i cech - mówiła wokalistka w programie.

  W studiu Dzień Dobry TVN gościem Anny Dziewit była Olga Wróbel - autorka komiksu o ciemnej stronie macierzyństwa "Ciemna strona księżyca". Ironiczny, sarkastyczny, dowcipny oraz próbujący odbrązowić macierzyństwo i ciążę. Z jakim spotkał się przyjęciem

  Pretekstem do rozmowy stał się dla nas felieton prof. Zbigniewa Mikołejko, w którym ironicznie odnosi się do pewnych aspektów macierzyństwa. Po publikacji zawrzało. Polskie matki wystąpiły przeciw profesorowi, który niestety nie mógl być naszym gościem, ale napisał do nas list. Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy matki: Aleksandrę Szyłło, Odetę Moro-Figurska, Magdalenę Żakowską, Anetę Todorczuk-Perchuć.

  Co nastraja ją optymistycznie do życia, czy macierzyństwo nie daje jej zbytnio w kość, kto jest dla niej oparciem i jakie ma plany na najbliszą przyszłość? O wszystko to spytaliśmy Katarzynę Glinkę.

  Nie każdy tata angażuje sie w wychowanie dziecka, tak jakby chciała to jego partnerka. Jak sprawić, by świeżo upieczony tata włączył się do opieki nad dzieckiem? Dlaczego mężczyźni częściej niż kobiety odmawiają opieki nad swoim potomstwem? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: aktorka Sylwia Gliwa, dziennikarka i pisarka Sonia Ross, pomysłodawczyni „Tatostrefy” Karina Iwanek oraz szef kuchni Karol Okrasa.

  Dlaczego Meksykanie przebijają uszy dziewczynkom zaraz po nardzinach, a w Indiach goli się głowę małemu dziecku? Jak w Armenii świętuje się pojawienie się pierwszego zęba u dziecka? Pierwszy krok, pierwsze urodziny, pierwszy ząbek... Ważne momenty w życiu dziecka, zwłaszcza te w pierwszym roku jego życia, obchodzone są we wszystkich krajach na świecie, ale w każdym odrobinę inaczej - mówi Ofelia Grzelińska, autorka cyklu "Mama dookoła świata". Kim jest "wróżka zębuszka"?

  Ciąża, narodziny dziecka, każda kupka, zjedzona łyżka kaszki, pierwsze słowo lub krok... Wiele polskich mam chętnie dzieli się swoim macierzyństwem i prywatnością w portalach społecznościowych. Czemu to służy? Dlaczego tak bardzo lubimy się dzielić informacjami na swój temat? Czy jest jakaś granica, której nie wypada przekroczyć? O komentarz poprosiliśmy w Dzień Dobry TVN socjologa dr. Marka Troszyńskiego.

  Doradcy macierzyński to w Polsce nowy zawód, choć od dana popularny na świecie. Marta Jakobielska i Agnieszka Jaryczewska założyły firmę "Witaj ludziku", która zajmuje się doradztwem macierzyńskim. Nie wiesz, jaki wózek wybrać lub, jak przygotować wyprawkę dla dziecka? Możesz się do nich zwrócić!

  Są takie kobiety które duszą się na urlopie macierzyńskim. Są też takie, które spełniają się w roli "mamy na urlopie". W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: dziennikarkę Katarzynę Laskowską, prawniczka Małgorzatę Rozenek, dziennikarkę Aleksandrę Klimont, byłą modelkę Ewę Pacułę. Czy nowoczesne kobiety duszą się na urlopie macierzyńskim? Która praca jest cięższa - ta w domu czy ta w biurze?

  Pani Elżbieta Wiech od dziecka porusza się na wózku inwalidzkim. Pracuje, jest kochającą żoną i troskliwą matką. Kiedy zaszła w ciążę lekarz chwycił się za głowę. Wtedy Pani Elżbieta spotkała na swojej drodze ginekolożkę Monikę Łukasiewicz. Tak na świat przyszła Wiktoria.

  Na Mazurach Ofelia Grzelińska spotkała się z wyjątkową rodziną polsko-fińską. Maria jest mamą Zosi, Zuzi i Emilii. W Polsce mieszka od 15 lat. W Finlandii dzieci wychodzą podczas każdej przerwy ze szkoły. Są samodzielne i nie trzeba ich gonić do nauki. Same pilnują swoich lekcji, a w razie problemów proszą o pomoc rodziców. W każdym fińskim domu jest sauna, nie mogło jej też zabraknąć w polskim domu Marii.