macierzyństwo

  macierzyństwo

  Obowiązkiem każdego rodzica jest zapewnić dziecku wszystko, czego potrzebuje ono do prawidłowego rozwoju. Czy dziecko, którego potrzeby są zaspokajane, powinno dostawać jeszcze kieszonkowe? Jakie korzyści mogą z tego płynąć? Od jakiego wieku je dawać i jak wysokie powinno być? Na ten temat rozmawialiśmy z Roksaną Benedykciuk, psychologiem dziecięcym.

  Klaudia Halejcio w czerwcu 2021 roku została mamą. Aktorka wraz z partnerem powitała na świecie córeczkę Nel. Od czasu do czasu w sieci zdradza kulisy domowego życia i pokazuje, jak wygląda prawdziwe macierzyństwo. Gwiazda szczerze opowiada o trudach i nie wstydzi się tego, że niektóre czynności są dla niej problematyczne. Co zdradziła tym razem?

  Cesarskie cięcie to poważna operacja, która może pociągać za sobą powikłania. Mimo to ogromna grupa kobiet wybiera właśnie taki poród. Robią to choćby z obawy przed bólem, który pojawia się przy porodzie naturalnym. Boją się nacinania krocza, które jest powszechne na polskich porodówkach, a także tego, ile będzie trwał poród, czy partner będzie mógł być w pobliżu i na jaki personel trafią.

  Wielu ludzi pyta ciężarną kobietę o to, w którym jest ona miesiącu ciąży. Jednak odpowiedź nie jest taka oczywista – wiek ciąży należy liczyć od początku cyklu, w którym kobieta zaszła w ciążę, nie zaś od samego dnia zapłodnienia.

  Karolina Marzantowicz szturmem podbiła świat IT. Jest autorką dwóch patentów i właścicielką startupu z ambicjami, który został nagrodzony w kategorii Organizacja Przyjazna Rodzicom w konkursie Bizneswoman Roku 2020. W rozmowie z dziendobry.tvn.pl opowiada o swoich sukcesach oraz jak udało jej się połączyć życie zawodowe z prywatnym. - Bądźmy dla siebie łaskawe i wierzmy mocniej w to, że jesteśmy wystarczająco dobre - przekonuje.

  11 tydzień ciąży to nadal pierwszy trymestr, jednak Twoje dziecko rośnie w bardzo szybkim tempie: pod koniec 11 tygodnia ciąży może osiągać już od 5 do 6 cm i ważyć do 8 gramów. W tym tygodniu powinnaś wybrać się na USG. Jest to również czas, w którym Twój brzuch zacznie się zaokrąglać, a ciąża może stać się dostrzegalna dla innych ludzi.