macierzyństwo

    macierzyństwo

    17 minut - tyle według badań ma dla siebie mama w ciągu dnia. Jak w natłoku obowiązków dobrze wygospodarować chwilę na wyciszenie i odpoczynek? Czy mamy to potrafią, nie czując potem wyrzutów sumienia? Jak wygląda podział obowiązków domowych w dobie pandemii? O tym opowiadały w naszym programie pływaczka Otylia Jędrzejczak, aktorka Olga Kalicka i modelka Karolina Malinowska.

    Od kilku tygodni Lara Gessler i jej mąż Piotr Szeląg są szczęśliwymi rodzicami. Z córeczką Neną spędzają każdą chwilę. W naszym programie restauratorka opowiedziała o naturalnym porodzie, macierzyństwie w czasie pandemii i szczęśliwej babci Magdzie Gessler.

    Narodziny dziecka zmieniają nie tylko funkcjonowanie rodziny, ale i podejście do życia. Świeżo upieczone mamy, które jeszcze do niedawna twardo stąpały po ziemi, często tuż po narodzinach zamieniają się w istny kłębek nerwów. Obawa o zdrowie, bezpieczeństwo i wychowanie małej istoty bywa paraliżująca. Skąd w rodzicach tyle lęku, i jak wpływa on na przyszłość dziecka? Odpowiedziała nam Katarzyna Kucewicz, psycholog, pedagog i psychoterapeuta z Ośrodka Psychoterapii i Coachingu INNER GARDEN.