macierzyństwo

  macierzyństwo

  Brytyjski zespół stworzył przenośny przyrząd, który już w 18. tygodniu ciąży może z dużym prawdopodobieństwem i niewielkim kosztem przewidzieć zbyt wczesny poród. Urządzenie ma niedługo trafić na rynek. Co roku na świecie rodzi się 15 mln wcześniaków, u wielu z nich pojawiają się komplikacje zdrowotne.

  Magda Krawczyk od 15 lat ma kontakt z położnictwem. Obecnie pracuje w jednym z warszawskich szpitali, prowadzi zajęcia w szkole rodzenia, ma za sobą także pracę na misji w Afryce. W rozmowie z Kamilą Glińską dla dziendobry.tvn.pl opowiedziała o tym, czym tak naprawdę zajmuje się położna, jakie są dla niej najtrudniejsze momenty w pracy oraz z jakimi problemami spotykają się kobiety po porodzie.

  Edyta Pazura dała się poznać jako wyluzowana mama, która swoim rodzinnym życiem chętnie dzieli się ze swoimi obserwatorami. Żona znanego aktora opublikowała urocze zdjęcie swoich dzieci i zdradziła, o czym marzy, myśląc o swoich pociechach. Jej przemyślenia chwytają za serce.

  Niedaleko pada jabłko od jabłoni - a jaka matka, taka córka. To właśnie mamy są pierwszymi, najważniejszymi kobietami w naszym życiu. Zresztą, to nie tylko najważniejsze dla nas osoby, zwierzchniczki, sojuszniczki i powierniczki tajemnic - lecz również nauczycielki. O ile piękno mamy zapisane w genach, o tyle to, jak o nie dbać mamy przekazywane z pokolenia na pokolenie. Co szczególnie warto zapamiętać z "maminych lekcji"?

  Mimo, że padaczka to jedna z częściej diagnozowanych chorób neurologicznych, to ciągle krąży wokół niej wiele mitów. Wciąż żywe jest przekonanie, że kobiety, które zmagają się z tym schorzeniem nie mają szans na macierzyństwo. Czy faktycznie tak jest? W Dzień Dobry TVN rozmawiamy na ten temat z Alicją Sztygowską-Lisowską i Marie Kato-Kmieć, które chorują na padaczkę oraz Mają Kopytek-Beuzen, neurologiem.

  Edyta Pazura, pod swoim najnowszym postem na Instagramie odniosła się do zjawiska, którego większość z nas z pewnością doświadczyła, ale też prawdopodobnie się do niego przyczyniła. Krytykowanie: według jednych to najgorsza wada pracy w show-biznesie, inni podnoszą, że jest obecne także w innych sferach życia.