Wścibskie pytania przy wigilijnym stole. Aleksandra Kwaśniewska ma na to sprawdzony sposób

Aleksandra Kwaśniewska
Aleksandra Kwaśniewska
Źródło: Mateusz Grochocki/Dzien Dobry TVN/East News
Spotkania z rodziną to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Czasem jednak krewni, z którymi dawno się nie widzieliśmy, potrafią sprawić nam prawdziwą przykrość. Aleksandra Kwaśniewska poradziła, jak wybrnąć z często pojawiających się w tym czasie trudnych pytań. Co zrobić, gdy nie mamy ochoty na nie odpowiadać?

Jak reagować na pytania o ślub i dzieci?

Aleksandra Kwaśniewska doskonale zdaje sobie sprawę, że dla wielu osób mogą być to trudne pytania. Szczególnie dla singli oraz tych, którzy od lat nie mogą doczekać się potomka. - Wiem, że dla wielu dziewczyn te pytania o dzieci są bardzo uciążliwe. Kiedy ślub, kiedy dziecko, kiedy drugie dziecko, a kiedy dziewczynka, jak jest dwóch chłopców, i tak dalej - powiedziała w podcaście "Jestem kobietą" Marty Dyks.

Święta

Źródło: Dzień Dobry TVN
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Małgorzata Kożuchowska o przygotowaniach do świąt
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Paulina Krupińska-Karpiel o świętach Bożego Narodzenia
Święta last minute
Święta last minute
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Wyjątkowe prezenty dla bliskich na święta
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Boże Narodzenie tuż tuż! Trwa poznański jarmark świąteczny
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Aleksandra Adamska o przygotowaniach do świąt
Idealny makijaż na święta
Idealny makijaż na święta
Święta w podróży z pupilem
Święta w podróży z pupilem
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Małgorzata Rozenek-Majdan o świętach i niani Henia
Kuchnia. Święta tuż tuż
Kuchnia. Święta tuż tuż

Prowadząca "Miasto Kobiet" poradziła, aby zbić rozmówcę z tropu absurdalną odpowiedzią. - Jak odpowiesz coś w rodzaju: "Jutro, najdalej pojutrze", to ta osoba nie wie, jak na to odpowiedzieć. "Ale na serio?", "No, na serio, raczej jutro", patrząc na zegarek. To trzeba zbijać moim zdaniem, żeby po prostu ukrócić - tłumaczyła. - Każdy podejmuje decyzje za siebie, a nie dla innych - dodała.

Aleksandra Kwaśniewska w ogniu pytań o dziecko

Aleksandra Kwaśniewska od dekady jest żoną muzyka Kuby Badacha. W związku z tym, że para nie ma dzieci, córka byłego prezydenta otrzymuje sporo pytań dotyczących macierzyńskich planów. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że poruszanie takich kwestii jest nie na miejscu. To indywidualna sprawa każdego z nas, co też wielokrotnie zaznaczała Aleksandra.

- Nie ma powodu, abyśmy nawzajem to kwestionowały, żebyśmy się nie wspierały i nie były sobie nawzajem życzliwe. To, że tobie daje szczęście coś, nie znaczy, że musisz ten scenariusz na szczęście narzucać komuś innemu - mówiła Kwaśniewska w rozmowie z Plotkiem o posiadaniu dzieci w ubiegłym roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Agnieszka Mrozińska

Źródło: plotek.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Grochocki/Dzien Dobry TVN/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości