Pomysły na życzenia urodzinowe dla żeglarza

Autor:
Adrian
Adamczyk
Opowieści żeglarza Romana Paszke o dalekomorskich podróżach
Opowieści żeglarza Romana Paszke o dalekomorskich podróżach
wideo 2/6

Współcześni żeglarze to osoby pracujące na jachtach, które posiadają wiele umiejętności i doświadczenia. Praca żeglarza wymaga jednak wielu poświęceń, zwłaszcza w kontekście czasu dla rodziny. Dzień urodzin żeglarze czasem spędzają na morzu, a czasem w domu. Warto postarać się o piękne życzenia dla żeglarza, które sprawią mu wiele radości.

Żeglarze to nie tylko marynarze, ale także kapitanowie statków, instruktorzy i osoby profesjonalnie zajmujące się jachtami. Praca żeglarza jest bardzo wymagająca i ciężka fizycznie oraz psychicznie, dlatego w dniu urodzin, dobrze postarać się o piękne życzenia żeglarskie. Jak wygląda praca żeglarza i jakie żeglarskie życzenia urodzinowe będą najlepsze? Podpowiadamy.

Jak wygląda praca żeglarza?

Żeglarze podpisują z pracodawcami kontrakty wielomiesięczne, a ich praca zwykle zaczyna się o świcie i kończy po zmroku. Wymagana jest więc pełna dyspozycyjność, co sprawia, że żeglarze rzadko widzą się ze swoimi rodzinami na lądzie. Jeżeli chodzi o kształcenie w kierunku zawodu marynarza, to szkoły średnie pozwalają co prawda na uzyskanie stopnia technika nawigacji, jednak dopiero po szkole wyższej można zostać oficerem. W Świnoujściu oraz w Szczecinie organizowane są specjalne kursy dla adeptów żeglarstwa. Zarobki żeglarzy są dosyć wysokie, jednak spędzają oni 7–8 miesięcy na morzu, co ogranicza ich możliwości założenia rodziny oraz rozwoju własnej pasji lub hobby. Właśnie dlatego dzień urodzin żeglarza jest tak ważny.

Jak świętować urodziny żeglarza?

Niektórzy żeglarze wracają do domu na swoje urodziny, ponieważ akurat tak układa im się grafik. W takiej sytuacji dobrze przygotować wspaniałe przyjęcie, zaprosić wielu gości i sprawić przyjemność swojemu ukochanemu. Można przygotować jego ulubione przekąski lub wybrać się całą rodziną na obiad do restauracji. Jednak jeżeli marynarz, żeglarz, pozostaje na morzu, to najlepiej wysłać mu kartkę do najbliższego portu, do którego będzie zawijał. W ten sposób możemy dodać mu otuchy i pokazać, że pamiętamy o nim w dniu jego święta.

Życzenia urodzinowe dla żeglarza: pomysły

Poszybować przez życie jak ptak niezależny, wolny, szczęśliwy... Poczuć prawdziwy życia smak... wszystkie kolory... jasne i ciemne odcienie... Mieć odwagę by wzbić się wysoko... przekroczyć sztywne granice... i nie bać się spełniać swoich marzeń... tego w dniu Twych urodzin Ci życzę!

Rozsądku w życiu, umiaru w piciu, dobrego zdrowia, pieniędzy mrowia, ciągłej radości, szczęścia w miłości, przyjaciół nowych, snów kolorowych, wspaniałej pracy, wysokiej płacy, pomysłów wielu, dojścia do celu, rekordów bicia i 100 lat życia!

Pomiędzy świtem a zmierzchem, Jesteś na morzu i patrzysz W ten błękit przejrzysty, Mimo że nie ma nikogo Bliskiego Twemu sercu. Dziś, w dzień Twych urodzin, Pamiętaj kochany, Na lądzie czeka rodzina, I życzy Ci wiatru w żagle, Pomyślnej aury, Szybkiego powrotu do domu I spełnienia marzeń, Na lądzie i na morzu.  

Żeglarze posługują się zwykle własnym slangiem, dlatego możemy także przygotować życzenia urodzinowe po żeglarsku. Z takim zadaniem najlepiej poradzą sobie żony żeglarzy lub ich przyjaciele, którzy znają ten slang i rozumieją żeglarskie komendy oraz zawołania na morzu.

Co kupić na urodziny dla żeglarza?

Zdecydowanie prezenty dla żeglarzy można podzielić na dwie kategorie, to znaczy prezenty typowo dla marynarzy, kapitanów, osób przebywających na wodzie, oraz prezenty typowo męskie. Na wielu stronach internetowych możemy znaleźć pomysły na prezenty dla żeglarzy. Bardzo dobrym pomysłem jest zakup luksusowego alkoholu oraz kieliszków. Jest to podarunek i dla żeglarza, i dla mężczyzny. Pięknym prezentem może być też profesjonalny barometr lub wielofunkcyjne urządzenie dla majsterkowiczów. Z drugiej strony, do życzeń urodzinowych możemy dołączyć innego rodzaju prezent, na przykład bon na jazdę samochodem, wycieczkę do winnicy albo na zakupy w ulubionym sklepie. Możemy także zdecydować się na perfumy, ciepłą kurtkę, nowy zegarek lub smartwatch albo portfel. Najważniejsze, aby dzień urodzin żeglarza był radosny i pełen rodzinnego ciepła. W sytuacji, w której marynarz przebywa daleko od domu, warto zadbać o wysłanie do niego listu lub kartki z życzeniami, a także o połączenie z jego statkiem i przyjemną rozmowę.

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: CSA Images RF/Getty Images

Pozostałe wiadomości