żeglarz

  Przed kamerami Dzień Dobry TVN opowiedzieli, co jest dla nich największym wyrzeczeniem.

  Efekty swojej pracy zaprezentowały w Dzień Dobry TVN

  Roman Modzelewski był malarzem, grafikiem, projektantem, pedagogiem, a także żeglarzem. Jego twórczość w rozmowie z Andrzejem Pągowskim przybliżył kurator poświęconej artyście wystawy, Adam Klimczak.

  Andrzej Placek to prawdziwy wilk morski, który podczas samotnego rejsu zwiedził kawał świata. W podróży towarzyszyła mu jedynie kotka o imieniu Tosia. Jak przebiegała ich wyprawa? O tym żeglarz opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Roman Paszke to jeden z najwybitniejszych polskich kapitanów żeglugi wielkiej. Jest żeglarzem regatowym, nawigatorem i budowniczym statków. Dwukrotnie próbował pobić rekord świata w opłynięciu Ziemi bez zawijania do portów. Przepłynął ponad dziewięćdziesiąt tysięcy mil w rejsach oceanicznych, w tym samotnie przez Atlantyk. Na antenie Dzień Dobry TVN opowiedział o swoich dalekomorskich podróżach.

  Nie żyje Jerzy Porębski, marynarz i współzałożyciel legendarnej grupy szantowej Stare Dzwony. Był autorem kultowej pieśni morskiej "Gdzie ta keja". Miał 82 lata.

  Mateusz Kusznierewicz wraz z Brazylijczykiem Bruno Pradą wygrali wszystkie wyścigi w najstarszych i najbardziej prestiżowych regatach na świecie Bacardi Cup. To pierwszy taki przypadek od 1927 r., czyli od pierwszej edycji tej imprezy. O swoim sukcesie sportowiec opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  O krok od tragedii w Giżycku. 8-letnia dziewczynka poruszająca się na wózku inwalidzkim wpadła tam do Kanału Łuczańskiego. Dziecko było przypięte pasami , a matka prawdopodobnie nie przyblokowała go hamulcem. W akcji uczestniczył helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

  Płetwonurkowie odnaleźli w jeziorze Jeziorak ciało 61-letniego mężczyzny. O zaginięciu żeglarza zaniepokojona załoga łodzi poinformowała policję w sobotę wieczorem. Prawdopodobną przyczyną śmierci był nieszczęśliwy wypadek.

  Jacht "Katharsis II" z kapitanem Mariuszem Koperem i ośmioosobową załogą okrążył Antarktydę, płynąc po jej wodach, jak najbliżej brzegów. Taki wyczyn nie udał się do tej pory nikomu. W Dzień Dobry TVN dowodzący wyprawą Mariusz Koper i II oficer Hanna Leniec opowiedzieli o swojej wyprawie. Były sytuacje, kiedy bali się o swoje życie? Ile sztormów napotkali się na swojej drodze? Czy jacht uległ awarii? Okazało się, że załoga miała wypłynąć w ten rejs rok wcześniej. Dlaczego musieli go przełożyć?

  W Dzień Dobry TVN - Krzysztof Baranowski żeglarz, dziennikarz i kapitan, który zapisał się na stałe w historii polskiej żeglugi. Jako pierwszy Polak dwa razy samotnie opłynął kulę ziemską! Niedawno ukazała się książka Beaty Biały pt. "Spowiedź kapitana", w której opowiada on autorce o swoich podróżach, życiu i miłości do Bogumiły Wander. Jak autorce udało się namówić kapitana na tak szczerą rozmowę poświęconą intymnej stronie jego życia?

  Marysia Dydycz to młoda żeglarka, która niedawno wróciła z wyprawy na Georgię Południową i Antarktydę. Jak wspomina swoją przygodę? Co ją ciągnie w tamte rejony? Marysię i jej mamę Agnieszkę gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  A teraz zabierzemy Was w podróż na Majorkę. Nie będziecie jednak leżeć na plaży... tylko weźmiecie udział, razem z najlepszymi na świecie żeglarzami, w regatach o Puchar Króla Hiszpanii.

  Gość Dzień Dobry Wakacje Zbigniew Gutkowski to najlepszy polski żeglarz oceaniczny. Ma na swoim koncie ponad 130 tysięcy przepłyniętych mil morskich na jachtach różnej klasy. Czy były sytuacje na morzu, które wymknęły się spod jego kontroli? Do naszego studia zaprosiliśmy również żonę Pana Zbigniewa Elizę Gutkowską. Jak wygląda życie z kapitanem Gutkiem? Czy mąż informuje ją na bieżąco o niebezpieczeństwach, które pojawiają się w czasie rejsu? Jaki Gutek jest na lądzie?

  Dziś prezenter Dzień Dobry TVN o pogodzie opowiada z pięknego Sopotu. Tam porozmawiał z najmłodszymi żeglarzami z polskiej kadry. Jak wyglądają przygotowania Dominika i Grzegorza do Igrzysk Olimpijskich w Rio? Kto zaszczepił w nich pasję do żeglarstwa?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Justynę Kucińską, jedną z uczestniczek rejsu dla osób niewidzących. Jak wspomina żeglarską przygodę? Czy bała się wypłynąć w morze? Czy sprostała oczekiwaniom kapitana? Anna Maruszeczko porozmawiała również z Wojciechem Żołądkowiczem, aktorem i żeglarzem. Jak bardzo różni się rejs z zespołem osób niewidomych? Dlaczego uważa, że jest to bogatsze doświadczenie? Co dokładnie niewidoma załoga robiła podczas rejsu?

  Bartosz i Anna Dawidowscy postanowili zamieszkać na trimaranie. Z jakich powodów podjęli taką decyzję? Dlaczego będą żeglować akurat po Karaibach? Jak wyobrażają sobie życie na żaglówce? Czy uda im się pogodzić pasję i pracę? Jak zamierzają wychować dzieci i z czego będą się utrzymywać? O swoich planach Anna i Bartek opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN.