Poddał się zabiegowi powiększania penisa. "Zrobiłem to z ciekawości"

Coraz więcej mężczyzn poddaje się zabiegom powiększania penisa. Robią to dla większej satysfakcji seksualnej, poprawienia własnego samopoczucia, a nawet z ciekawości. Jakie są metody powiększenia męskości? O tym w Dzień Dobry TVN mówił urolog, dr Stefan W. Czarniecki. Do studia zaprosiliśmy także Kamila Knuta, który poddał się zabiegowi powiększenia penisa.

Wstydliwy wciąż temat męskiego przyrodzenia niejednemu panu spędza sen z powiek. Reklamy cudownych środków obiecują natychmiastowe efekty i kuszą naiwnych. Bywa, że mężczyźni popadają w kompleksy, a wtedy na przeciw oczekiwaniom wychodzi współczesna medycyna.

>>> Zobacz także:

Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego

Najmniej inwazyjnym sposobem jest powiększenie męskości kwasem hialuronowym. Zabieg jest bezbolesny i trwa ok. 15 minut. Przeprowadzany jest przy pomocy tępej igły, tzw. kaniuli, za pośrednictwem której wprowadza się do penisa około 20-30 ml kwasu hialuronowego. Efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Dwa tygodnie po zabiegu mężczyzna nie może uprawiać sportu, nosić ciężarów i współżyć.

Najczęstszymi powikłaniami, które się wydarzają są: obrzęk, krwiaki, ale może też wystąpić zakażenie. Może pojawić się infekcja, może pojawić się ropień. Nawet mogą to być poważne problemy.

- ostrzegał urolog, dr Stefan W. Czarniecki.

Wstrzykiwanie komórek tłuszczowych

Inną metodą jest wstrzykiwanie adipocytarnych komórek macierzystych, czyli takich, które pozyskiwane są z tłuszczu. Pobiera się je z uda lub podbrzusza. Według dra Czarnieckiego, zabieg też jest trwalszy od zabiegu wstrzykiwania kwasu hialuronowego.

Po roku nawet 70 proc. tych komórek jest trwałych, żywych.

- powiedział lekarz.

Metoda chirurgiczna

Skutecznym sposobem powiększenia męskości jest zabieg chirurgiczny. Jak powiedział nasz gość, polega on na przecięciu więzadła łonowo-prąciowego, co powoduje wychylenie się penisa do przodu, natomiast nie jego wydłużenie.

To jest tuning wizualny.

- stwierdził dr Czarniecki.

Rozciąganie penisa

Inną metoda jest rozciąganie męskości za pomocą obciążeń, które należy nosić przez kilka godzin dziennie. Jest to jednak dość ryzykowne, ponieważ mężczyzna może stracić czucie w penisie i jakość wzwodu.

Autor: Iza Dorf

podziel się:

Pozostałe wiadomości