Filip Jańczak i Katarzyna Chojnacka - początki znajomości
Filip Jańczak twierdzi, że bieganie było głównym spoiwem, które połączyło go z Kasią Chojnacką. Wspólny udział w wydarzeniu sportowym sprawił, że para miała okazję spędzić ze sobą dużo czasu i dać szansę rodzącej się miłości.
- Mieszkałem w Londynie przez 7 lat. Kojarzyliśmy się, aczkolwiek nie było szansy się spotkać. Zjechałem do Polski w międzyczasie. Szukałem mocnej partnerki. Wiedziałem, że Kasia jest mocną zawodniczką, która biega ultramaratony. Napisałem do Kasi wiadomość, czy nie zechce ze mną pobiec w Biegu Rzeźnika. Zgodziła się i rozpoczęliśmy przygotowania pod ten bieg, który jest bardzo ciężki - to jest 85 kilometrów w Bieszczadach - opowiada w reportażu Dzień Dobry TVN wicemistrz Polski.
Ukochana Filipa Jańczaka równie dobrze pamięta dzień, w którym otrzymała od niego wiadomość. - Cieszyłam się jak dzieciak. W sumie nie wierzyłam w to. (...) Już jak pisaliśmy, to czułam po prostu, że to jest to - wyznaje Kasia Chojnacka.
Bieganie - wspólna pasja, która przerodziła się w miłość
Filip Jańczak może pochwalić się rekordem 120 kilometrów pokonanych za jednym razem. Odległość ta jest równa odległości, jaka w linii prostej dzieli Środę Wielkopolską (gdzie mieszka biegacz) z Wrocławiem. Kasia Chojnacka swoim rekordem dobiegłaby ze Środy Wielkopolskiej do przedmieścia Szczecina. Jej rekord to bowiem 210 kilometrów. Para trenuje razem i poświęca na to kilka godzin dziennie.
- Jesteśmy normalnymi ludźmi, którzy prowadzą normalne życie, ale mamy nienormalną pasję, którą są biegi długodystansowe - zaznacza zawodniczka.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Zobacz program na platformie VOD.pl. Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz też na Player.pl.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Pickleball - najszybciej rozwijający się sport na świecie. Na czym polega?
- Kobieta, która bryluje na boisku. Oto piłkarski "diament" z Mazowsza
- Czy dzieci powinny trenować sztuki walki? "Studzą agresję, albo kierują ją w stronę sportu"
Autor: Berenika Olesińska
Reporter: Radosław Męczykalski
Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN