Pickleball - najszybciej rozwijający się sport na świecie. Na czym polega?

Pickleball
Pickleball – najszybciej rozwijający się sport na świecie
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pickleball to dyscyplina, w którą może zagrać każdy, niezależnie od wieku, czy kondycji. Sport ten pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w 1965 roku wymyślili go rodzice, którzy chcieli zająć swoje dzieci, mające za dużo energii. O zasadach opowiedziały

Pickleball - sport uwielbiany w USA

Pickleball to najszybciej rozwijająca się gra na świecie. W studiu Dzień Dobry TVN o tym sporcie opowiedziała Agnieszka Kołogrecka z Polskiej Federacji Pickleball oraz Barbara Gonsiorczyk, 15-letnia Mistrzyni Polski w tę grę.

- Tak naprawdę ta zabawa została stworzona z nudy i dla zabawy. Rzeczywiście tak jest - powiedziała Agnieszka Kołogrecka. - Połączenie tenisa, badmintona, trochę ping ponga. Tutaj my mamy taki bardzo okrojony kort, bo tak naprawdę prawdziwy kort pickleballowy jest wielkości, jak kort badmintonowy, czyli ma 13 metrów na 6 - dodała. Siatka jest sześciometrowa.

Pickleball największą popularnośc zdobywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie uprawia go około 40 milionów osób na 44 tysiącach kortów. - To jest bardzo łatwy sport, tak naprawdę po 10, 15 minutach takiego wstępnego instruktażu, bo nawet nie nazwałabym tego treningiem można zagrać już swój pierwszy mecz - zaznaczyła Kołogrecka.

Zasady gry w pickleball

Jeden set jest rozgrywany do 11 punktów, które liczy się tylko przy swoim serwisie. W pickleball można grać zarówno w singla (dwóch uczestników naprzeciw siebie), jak i w debla (czyli dwóch na dwóch) i na każdej, twardej powierzchni, np. na betonie, asfalcie, gdzie kort możemy narysować nawet kredą. W Pickleballu trzeba się też trzymać z dala od tzw. kuchni, czyli dwumetrowego prostokąta usytuowanego blisko siatki po obu stronach. Nie można tam stać i grać z powietrza.

- Przede wszystkim to jest fantastyczna aktywność fizyczna, spalamy turbo dużo kalorii. W trakcie takie godzinnego treningu możemy spalić nawet do sześciuset kalorii - podkreśliła Agnieszka Kołogrecka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości