Poligamia, czyli wielożeństwo, polega na związku samca z wieloma samicami lub samicy z wieloma samcami. Etymologicznie słowo "poligamia" odnosi się do zawierania związków małżeńskich. Obecnie na świecie przynajmniej trzy czwarte kultur plemiennych to społeczności poligamiczne.
"Mój partner został nazwany pedofilem".
"Nie przypuszczałam, że się w nim zakocham".
Miłość nie zna granic. Udowadnia to kazachstański kulturysta.
Związek małżeński można z powodzeniem zawrzeć poza murami kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Nie dziwi zatem fakt, że wiele par w trakcie organizacji ceremonii pragnie wykazać się godną podziwu kreatywnością. Zakochani coraz częściej stawiają na śluby na plaży, pozwalające cieszyć się bliskością natury, niepowtarzalną atmosferą, a nierzadko także i imponującą liczbą gości.
Każda ceremonia zaślubin niesie za sobą szereg niepowtarzalnych emocji. Tuż przed złożeniem ważnej przysięgi trudno jest opanować wzruszenie i powstrzymać napływające do oczu łzy. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który rozpłakał się na widok zmierzającej do ołtarza wybranki. Nagranie upamiętniające ten wyjątkowy moment znalazło swoje miejsce w mediach społecznościowych. Jak zareagowali na nie internauci?
Ojciec zawiódł ją w chwili, w której najbardziej go potrzebowała. - Nazwał mnie wtedy dzi*ką - wyznaje młoda kobieta.
Influencerka plus size promuje ciałopozytywność. Jej najpopularniejsze nagrania to te, na których pojawia się ze swoim mężem. Mężczyzna jest umięśniony i ma wyrzeźbioną sylwetkę.
To opowieść kobiety, która pokochała wroga.
Oto historia kontrowersyjnej pary.
O tym zjawisku opowiedziała w Dzień Dobry TVN psycholog Aleksandra Potykanowicz.
Wielu singli umawia się na randki, jednak często spotkania kończą się fiaskiem. Już po kilku próbach zapał opada. Samotni tracą wiarę w szczęśliwe zakończenie i czują tzw. wypalenie randkowe.
Poznajmy te najbardziej intrygujące.
Zakochane kobiety są w stanie zrobić naprawdę wiele dla swoich partnerów. Niejednokrotnie nawet zadłużają się na astronomiczne kwoty. Doskonale wie o tym pani Katarzyna. Mężczyzna z aplikacji randkowej zauroczył ją, a potem miał wyłudzić od niej 300 tys. złotych. Historią zainteresowali się reporterzy programu Uwaga! TVN.
Na TikToku zaprezentowała efekty metamorfozy i mówi: "Nigdy więcej".
Po obronie trenerka wyjechała do Stanów, aby pracować na obozie jeździeckim. To właśnie tam poznała swojego męża.
Główny Urząd Statystyczny niedawno opublikował dokument, w którym można wyczytać kilka ważnych informacji. To, co zaskakuje, to fakt, że w Polsce mamy zdecydowanie mniej kobiet w stosunku do mężczyzn – i to aż o milion! Komu zatem trudniej znaleźć drugą połówkę? O tym w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z psycholog Kasią Kucewicz, swatką Anną Guzior-Rutyną, singielką Izabelą Juszczak oraz kitesurferem Victorem Borsukiem.
Dlaczego mikrorandki mogą zdziałać cuda w twoim związku? O tym opowiedziała nam psycholog Jessica Kmieć.
Para ogłosiła swoje zaręczyny za pośrednictwem mediów społecznościowych, zyskując tym samym popularność na całym świecie. Film upamiętniający ważną chwilę doczekał się wielu komentarzy.
Pasja dodaje naszej codzienności barw i daje ogromną satysfakcję.
Bilal i Shaeeda poznali się przez Internet. On pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, ona z Trynidadu i Tobago. W rozmowie z Adamem Barabaszem, dziennikarzem serwisu dziendobry.tvn.pl, bohaterowie programu "Wiza na miłość" opowiedzieli o swojej relacji, wątpliwościach i obawach. To jedyna polskojęzyczna rozmowa z gwiazdami reality show emitowanego na antenie TLC.
Badania pokazują, że już 1/4 z nas żyje w pojedynkę. Nie zmienia to faktu, że wiele kobiet cierpi z powodu samotności i zaczyna oplatać wokół siebie partnera. Mają nadzieję, że dzięki temu ukochany ich nie zostawi.
W Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy o tym z Tatianą Mindewicz-Puacz, psychoterapeutką i specjalistką psychologii zmiany.
Mama to dla chłopca pierwsza, ważna kobieta w życiu. Wiele osób twierdzi, że ta relacja ma również wpływ na wybór przyszłej partnerki syna. Czy to stwierdzenie jest prawdziwe? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli terapeuta i psycholog, Piotr Mosak oraz Sylwia Bomba, uczestniczka programu "Gogglebox. Przed telewizorem".
Za kazirodczy związek brat i siostra mieli poważne problemy z prawem.
Większość ludzi nie wyobraża sobie życia bez pasji. Praca i obowiązki domowe to przecież niejedyne aktywności, którym warto poświęcać uwagę. Satysfakcjonujące hobby pozwala oderwać się od wyzwań dnia codziennego i stanowi o naszej indywidualności. Zdarza się jednak, że pociąg do sportów ekstremalnych, polowań czy czasochłonnego majsterkowania staje się poważną przeszkodą dla związku. Co zrobić w sytuacji, gdy zainteresowania partnera burzą spokój w romantycznej relacji?
Randkujący często dysponują długą listą wymagań, według których akceptują lub odrzucają potencjalnego partnera. Na jakie cechy najczęściej zwracają uwagę? Skąd biorą się wygórowane oczekiwania? O tym w Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Anną Klimczewską, dziennikarką i producentką telewizyjną oraz Jakubem Zającem, psychoterapeutą i socjologiem.
Kobieta od kilku tygodni skarżyła się na ostry ból brzucha.
Z jednej strony nie mogą żyć razem, z drugiej - nie potrafią funkcjonować bez siebie. W ten sposób toksyczna relacja ciągnie się latami, nie dając satysfakcji i bezpieczeństwa żadnej ze stron. Co stoi za takim typem związku i jak wyjść z tego błędnego koła? Zapytaliśmy o to terapeutkę par, Marzenę Mawricz.