Czy kulki gejszy pomagają przy nietrzymaniu moczu? Ekspertka mówi o realnym zagrożeniu dla zdrowia

Pani Gadżet erotycznie
Pani Gadżet erotycznie
Źródło: TVN
Kulki gejszy znane są od lat jako gadżet erotyczny. Okazuje się, że źródło cielesnych uciech ma także zastosowania prozdrowotne. Jak poprawnie ich używać? Tego dowiemy się z programu "Pani Gadżet erotycznie".

Kulki gejszy - jak i kiedy używać?

Na rynku akcesoriów intymnych i erotycznych znajdziemy mnóstwo rodzajów kulek gejszy dzielących się ze względu na wagę i wielkość. Używanie ich wzmacnia mięśnie Kegla. Nie każdy jednak wie, jak posługiwać się tym gadżetem, żeby nie zrobić sobie krzywdy. - Z kulkami gejszy jest jeden problem. Najczęściej kobiety chodzą z tym zbyt długo, nawet cały dzień. To niekorzystne dla nich. Kobieta sama nie jest w stanie ocenić, czy jej mięśnie nie mają podwyższonego napięcia - wyjaśniła dr Urszula Herman - specjalistka kobiecej rehabilitacji.

- Jeśli na podwyższonym napięciu zaaplikujemy kulki, to mięśnie jeszcze bardziej się osłabią. Dlatego jako gadżet erotyczny, w pozycji leżącej, polecam - dodała.

Kulki gejszy na nietrzymanie moczu - tak czy nie?

Kulki gejszy to wbrew pozorom nie tylko gadżet erotyczny, ale też narzędzie umożliwiające naturalny trening mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. Ale czy aby na pewno działają na nietrzymanie moczu?

- To mit opisywany 30 lat temu w podręcznikach. Nie jest to zalecane. Mięśnie podczas oddawania moczu powinny się rozluźnić. W momencie, kiedy wstrzymujemy strumień moczu, powodujemy jeszcze większą generację ciśnienia w jamie brzusznej i pogłębianie problemu - powiedziała dr Urszula Herman.

Program "Pani Gadżet erotycznie" można oglądać na antenie TVN Style w środy o 23:55 oraz w Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?