Kochamy, przywiązujemy się i wciąż liczymy na zmianę. Tymczasem nasz partner wciąż jest taki sam. Czepia się, manipuluje, krzyczy i – co gorsza – uzależnia nas od siebie. Po czym rozpoznać toksyczną relację? O tym opowiedziała nam Katarzyna Miller, psychoterapeutka.
April i John Kirk z całą pewnością nie są konwencjonalną parą. Gdy się poznali, obydwoje byli w innych związkach. Dziś tworzą niezwykłą patchworkową rodzinę, w której wszystko jest możliwe. Co ciekawe, była żona Kirka, choć na początku nie pałała miłością do jego nowej oblubienicy, obecnie nie wyobraża sobie bez niej życia. Ich niestandardowa zażyłość zainteresowała produkcję programu "Ja, ty i mój eks".
Sprawdź specjalne karty pracy, które ułatwią Ci planowanie.
Nie ukrywajmy, każda z nas marzy o romantycznym partnerze, który będzie troskliwy, kochany, a do tego przystojny. Poszukujemy mężczyzny, który odwzajemni szczerze nasze uczucia i bezinteresownie nas pokocha. Niestety w wielu przypadkach trafiamy na osoby, których zamiary są nieco inne niż nasze. Co więcej, osoby te skutecznie potrafią zatruć nam szczęśliwe dotąd życie. Jak więc unikać toksyków i potencjalnie ryzykownych kandydatów?
Orgazm jest istotnym zwieńczeniem stosunku płciowego. Wielu mężczyzn chce zrozumieć istotę kobiecego orgazmu – zastanawia się, jak doprowadzić kobietę do wytrysku i co znaczy brak orgazmu u kobiety.
Coraz częściej na rozstania decydują się pary z długoletnim stażem małżeńskim. Publicznie mówią o tym nawet gwiazdy, które postanowiły odejść od partnerów nawet po ponad 30 latach spędzonych u swojego boku. Co jest przyczyną srebrnych rozwodów, z czego one wynikają i czy na pewno są przemyślane? Z Celiną Marią Niwald, stałą mediatorką przy sądach okręgowych oraz trenerką rozwoju osobistego rozmawiała Nastazja Bloch z serwisu Dzień Dobry TVN.
Sprawdź, jak nie skrzywdzić dziecka.
Wielu ludzi szuka klucza do szczęśliwego związku. Każdemu jednak służy coś innego. Niektóre osoby twierdzą, że sukcesem ich więzi jest bezwzględne posłuszeństwo kobiety. Jak wyglądają takie relacje? Ich kulisy pokazuje dokument "Przewodnik posłusznej żony" na Discovery Life.
Na atmosferę świąteczną wpływa wiele czynników. Proces przygotowania, sytuacja materialna, podział obowiązków czy relacje rodzinne. Jak zachować radość w Boże Narodzenie, kiedy partner wybiera świętowanie ze "swoją rodziną"?
Życie z manipulatorem jest trudne. Przez niego mamy ciągłe poczucie winy i złe samopoczucie z powodu uległości. Jak rozpoznać toksyczne osoby, które pragną nad nami zawładnąć? O tym opowiedział nam psycholog, Piotr Mosak.
Wskaźnik Pearla to najpopularniejszy sposób oceny skuteczności określonych metod antykoncepcji. Ustala się go poprzez analizę statystyczną liczby niepożądanych ciąż, w które zaszły pary stosujące regularnie określoną formę antykoncepcji. Wskaźnik Pearla dotyczący prezerwatyw, określonych tabletek antykoncepcyjnych, wkładek domacicznych to wskazówka dla kobiet szukających najlepszego zabezpieczenia.
Czym jest snowglobing?
Nie ma chyba drugiej tak ważnej dla współżycia seksualnego Amerykanów pary, jak William Masters and Virginia Johnson team. Duet ten przeprowadził pierwsze i największe empiryczne badania seksualności, a efekty swoich badań opublikował w książkach, które mimo naukowego języka, szybko stały się bestsellerami. To właśnie William Masters i Virginia Johnson zaproponowali nowatorską terapię dla par.
Umiejętność szybkiego rachowania może okazać się bardzo przydatna podczas planowania domowego budżetu, ale nie jest niezbędna tym, którzy pragną zbudować romantyczny związek. Przy rozliczaniu się z dotychczasowego życia seksualnego, nadmierne przywiązywanie wagi do cyfr może przyczynić się do powstawania nieporozumień, a nawet oziębić relację. Nie zmienia to jednak faktu, że wiele kobiet i mężczyzn prędzej czy później pragnie dowiedzieć się, jakie doświadczenia ma za sobą ukochana osoba. Czy liczba partnerów seksualnych z przeszłości powinna mieć dla nas znaczenie?
Każdy wie, że związek to nie tylko same przyjemne chwile, ale także kłótnie i nieporozumienia. W takich momentach zdarza się, że czegoś drugiej osobie zabraniamy, bądź urażeni karzemy siebie nawzajem. Czy powinniśmy to robić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział psycholog, Piotr Mosak.
Globalna pandemia koronawirusa i związane z nią restrykcje znacząco ograniczyły możliwość nawiązywania nowych relacji. Organizacja romantycznej randki w ciekawym miejscu przysparza poszukującym miłości singlom nie lada problemów. Coraz więcej osób mierzy się także z poczuciem wzmożonej niechęci i obawami, które stanowią przeszkodę w budowaniu więzi z drugim człowiekiem. Zjawisko to określa się mianem hesidatingu. Zdaniem ekspertów, przybiera ono coraz większą skalę.
"Zobaczymy, co będzie".
Kulki gejszy to wbrew pozorom nie tylko gadżet erotyczny, ale też narzędzie umożliwiające naturalny trening mięśni Kegla, czyli mięśni dna miednicy. Ich trening zalecają seksuolodzy, urolodzy, ginekolodzy i położnicy, co dowodzi, jak wielkie znaczenie dla zdrowia i komfortu kobiety mają te właśnie mięśnie.
"Myślałam, że to żart"
"Statystyki biją na alarm".
Przedwczesny wytrysk to problem, z którym boryka się wielu mężczyzn. Utrudnia on współżycie i powoduje frustrację u mężczyzny, a często także u jego partnerki. Przedwczesny wytrysk utrudnia bowiem doznanie przyjemności i zaspokojenie partnerki. Zaburzenie to jest słabo opracowane, co z kolei przekłada się na niewiedzę wielu mężczyzn, jak postępować w takiej sytuacji i jak poradzić sobie z przedwczesnym wytryskiem.
Choć niewiele osób przyzna się do tego, w rzeczywistości sporo z nas ma na koncie zbliżenie z byłym partnerem. I mimo że bardzo często nikt nie chce wchodzić drugi raz do tej samej rzeki, takie historie nie zdarzają się wcale rzadko. Dlaczego tak się dzieje i czy za każdym razem jest to zły pomysł? Zapytaliśmy seksuologa.
Mariusz i Oliwia pracują w straży i w ratownictwie medycznym, a prywatnie - są zaręczeni i pełni miłości do siebie. Para jest razem już od sześciu lat. Jak wygląda ich życie? Co skłoniło kobietę do zostania strażaczką?
Rozstanie rodziców to dla dziecka trudny moment, ale dzięki cierpliwości wszystkich i właściwego podejścia do sprawy, mały człowiek może sobie to jakoś wszystko w głowie poukładać. Jeśli jednak rodzice postanawiają nagle wrócić do siebie, dziecko ma prawo odczuwać chaos, tym bardziej, gdy takich powrotów i rozstań - dla dobra dziecka - jest więcej. Konsekwencje takiej sytuacji mogą poważnie wpływać na jego dorosłe życie.
"Znajomi uważają, że zwariowałam".
Magda wyszła za mąż za Kamila z wielkiej miłości. Poznali się na studiach i właściwie od razu wpadli sobie w oko. Ich miłość rozwijała się powoli, ale stabilnie. Najpierw szkoła, potem praca, pierścionek zaręczynowy, aż w końcu upragniony ślub. Gdy doszło do rozwodu, kobieta nie mogła się nadziwić, jaką prośbę miał do niej były.
Jak sobie z nią poradzić?
Uczucie Genowefy Kolatowskiej-Knop i Zbigniewa Knopa odżyło po ponad 50 latach rozłąki. Dziś są szczęśliwym małżeństwem, choć układali sobie już życie z innymi partnerami. Jak odnaleźli się po takim czasie? O tym opowiedzieli w Dzień Dobry TVN.
Brak "odciętej pępowiny" to częsty problem i powód rozpadu wielu związków. - Mama zabierała mu całą pensję i wydzielała tygodniowe kieszonkowe, to było dla niego normalne - opisuje Asia. Jak rozpoznać toksyczną relację z rodzicem? Czy jest szansa, by taki związek uratować? Wyjaśniamy.
W obecnych czasach nasze życie przeniosło się do internetu. To właśnie tam robimy zakupy, oglądamy filmy, a nawet szukamy swojej drugiej połówki. Jak wyglądają poszukiwania miłości w sieci? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Anną Klimczewską, dziennikarką, producentką telewizyjną i autorką książki "Masz nową parę!".