Niektórzy twierdzą, że życie zaczyna się dopiero po 50. Świadome swoich zalet, ustabilizowane zawodowo, twardo stąpamy po ziemi i czerpiemy z życia garściami. To, czego nam jednak często brakuje, to obecności drugiej osoby, bliskiego partnera, z którym w każdej chwili mogłybyśmy porozmawiać, wyjść na kolację oraz przy którym mogłybyśmy poczuć się kobieco. Z różnych względów zaczynamy poszukiwania, które nie zawsze są udolne. Gdzie i jak szukać partnera? Jak zrobić dla niego miejsce w naszym życiu?
Pocałunek Marty z Iwoną wywołał istne medialne tornado, choć żadna z dziewczyn nigdy nie ukrywała łączącej ich relacji. Otrzymały później wiele wiadomości, w których ludzie dziękowali im za otwartość, szczerość i przełamywanie stereotypów, które nadal mocno zakorzenione są w wielu środowiskach. - Zamykanie się na świat, ukrywanie, na dłuższą metę na pewno nie przynosi niczego dobrego. To otwartość daje siłę – zapewnia Marta Warchoł w rozmowie z dziendobry.tvn.pl.
Wakacje to czas odpoczynku, relaksu i przyjemności. Jednak z badań przeprowadzonych jakiś czas temu przez naukowców z University of Washington w USA jasno wynika, że nie wszyscy okres ten nazwać mogą szczęśliwym. Jak się okazuje, to właśnie po wspólnych urlopach najczęściej dochodzi do rozpadów związków. Dlaczego? Na to pytanie odpowiedziała Ewa Zielony–Koryczan, psycholog.
Miłość to uczucie, którego nie jesteśmy w stanie opisać za pomocą kilku słów. To pełen wachlarz emocji, wzlotów, upadków oraz sinusoida wrażeń, która sprawia, że życie nabiera sensu, ale także stawia przed nami nowe wyzwania i wymaga kompromisów. Problem w wielu związkach pojawia się jednak po ślubie, gdy kolejne kryzysy zaczynają przygniatać uczucia. Jak walczyć o małżeństwo i rodzinę? Co zrobić, by nasza relacja mogła trwać szczęśliwie przez kolejne lata? O tym rozmawialiśmy z psychoterapeutką Karoliną Plichtą.
Pewnego dnia znikają motylki w brzuchu i fascynacja, a do związku wkrada się rutyna. Jak się okazuje, na brak wzajemnego zainteresowania narzekają zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Co więc robić, aby w relacji nie wiało nudą, a partnerzy wciąż się inspirowali i uzupełniali? Na te i inne pytania odpowiedziała seksuolog, Anka Grzywacz.
Decyzja o wspólnym zamieszkaniu to ważne wydarzenie w życiu każdej pary. To kolejny krok, który umacnia więzi partnerów, zbliża, a także… potrafi doprowadzić do rozstania. Kiedy więc zdecydować się na życie pod jednym dachem oraz jak przetrwać pierwsze domowe burze? Redaktorka serwisu dziendobry.tvn.pl zapytała o to seksuolog, Ankę Grzywacz.
Wakacje to czas, w którym wiele osób odczuwa potrzebę doświadczenia czegoś nowego. Chętniej poznajemy nowe miejsca, atrakcje, ludzi, bierzemy udział w różnych aktywnościach i zabawach. Często na liście letnich przeżyć znajduje się seks z nowo poznanymi, przypadkowymi osobami. Co na to wpływa? Na to i inne pytania odpowiadają seksuolożki Anka Grzywacz i Olga Woźna.
Przed ślubem warto omówić kilka kluczowych spraw, które w przyszłości mogą stać się kością niezgody. Dobrze jest więc wybiec nieco w przyszłość, a także podjąć tematy niewygodne. Jak to zrobić? Kilku wskazówek udzieliła nam psycholożka Dagmara Seliga.
Antykoncepcja to nie tylko pigułka i prezerwatywa. Badania przeprowadzone w ramach kampanii edukacyjnej "Bezpieczna na okrągło" pokazały, że kobiety - choć deklarują zainteresowanie tematem - to niewiele wiedzą o nowoczesnych metodach zapobiegania ciąży. Co gorsza, połowa pytanych uważa, że stosunek przerywany to również forma antykoncepcji.
Każda kobieta przynajmniej raz w roku powinna odwiedzić lekarza ginekologa. Zbadać piersi oraz wykonać cytologię. To ostanie badanie zalecane jest także młodym dziewczynom, które jeszcze nie rozpoczęły współżycia seksualnego. Dlaczego osoba "przed debiutem seksualnym" też powinna chodzić do lekarza? Na ten temat rozmawialiśmy z Olgą Madej, psychologiem i seksuologiem.
Uniwersalna definicja udanego seksu nie istnieje. Każdy ustala przecież własne reguły, które przynoszą mu satysfakcję i czynią zbliżenie z partnerem wyjątkowym doświadczeniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że seks to także bliskość oraz fascynacja drugą osobą i kontakt cielesny i duchowy. Czy również wzrokowy? Okazuje się, że Polacy często wstydzą się siebie, a akty miłosne wolą odbywać po ciemku i pod kołdrą, zamiast doświadczać ich w pełni. Dlaczego tak się dzieje? O tym rozmawialiśmy z seksuologiem i psychoterapeutą, Andrzejem Gryżewskim.
Céline Centino zadała sobie wiele trudu, aby poprawić urodę, ostatnio jednak modelka przyznała, że przez wygląd od siedmiu lat jest sama. Czy rzeczywiście panowie unikają nawiązywania głębszych relacji z pięknymi kobietami? Zapytaliśmy o to psycholog, Katarzynę Kucewicz.
Pary, które oczekują narodzin dziecka, często rezygnują z seksu. Boją się, że podczas współżycia mogą zrobić mu krzywdę lub jakoś je "uszkodzić". Czy te obawy są zasadne? Czy seks w ciąży jest bezpieczny? Zapytaliśmy o to dr Ewę Kurowską, ginekolożkę.
Osoby wysoko wrażliwe, w skrócie określane jako WWO, stanowią około 20 procent populacji. Ich wyjątkowy sposób postrzegania świata przekłada się na ponadprzeciętną empatię, zwiększoną skłonność do analizowania codziennych sytuacji oraz dostrzeganie subtelności, których inni zwykle nie zauważają. Jak wygląda miłość osoby, która w szczególny sposób przeżywa każdą emocję? Czy dla jej partnera to trudne wyzwanie, czy raczej cudowny prezent od losu? O tym rozmawialiśmy z terapeutką Katarzyną Sawicką.
Gdy nastoletnie dziecko wyjeżdża samo na wakacje, należy brać pod uwagę, że może mieć pokusę ku temu, aby doszło do inicjacji seksualnej. Rozmawianie o tym zazwyczaj jest trudne i dla rodziców, i dla dzieci. Unikanie tematu też wywołuje napięcie. Jak rzeczowo przekazać swoim pociechom niezbędne informacje, radzi Joanna Keszka, edukatorka seksualna i autorka książek o seksie.
Izabela Janachowska i jej mąż, Krzysztof Jabłoński mają ostatnio wiele powodów do świętowania: niecały miesiąc temu obchodzili urodziny syna, niedawno też pokazała się ich pierwsza wspólna okładka, a teraz właśnie mija 9 lat, odkąd postanowili być razem.
W świecie pełnym pośpiechu, napiętych harmonogramów i równie szybkich relacji, trudno jest się zatrzymać i docenić znaczenie bliskości. Prawda jest jednak taka, że bardzo jej potrzebujemy, właśnie ze względu na specyfikę czasów, w których żyjemy. Waniliowy seks to odpowiedź na nasze głęboko skrywane potrzeby. Pozwala w pełni rozkoszować się chwilami spędzanymi z partnerem, uczy uważności, czułości i subtelnego dotyku. To swoisty rytuał, który przeprowadzamy niespiesznie, ciesząc się sobą nawzajem.
Wakacje to czas błogiego wypoczynku, a także świetna okazja do nawiązywania nowych znajomości. Zapominając o codziennych troskach i obowiązkach mamy większą szansę odnaleźć drugą połówkę i przeżyć niezapomnianą letnią przygodę. Tylko czy rzeczywistość zawsze wygląda tak pięknie, a wakacyjny romans ma szansę przerodzić się w miłość? O tym opowiedziała psycholożka Paulina Koszut.
Rodzicielstwo zapewnia szczęśliwe życie? Okazuje się, że niekoniecznie. Pokazują to najnowsze badania przeprowadzone przez psychologów z Michigan State University (USA). Naukowcy postanowili sprawdzić poziom zadowolenia u par bezdzietnych i tych, które doczekały się potomstwa. Wyniki są zaskakujące.
Mówi się, że lata to tylko cyferki i wiek nie ma znaczenia dla trwałości związku. Do innych wniosków doszli jednak naukowcy z uniwersytetów w Atlancie i Singapurze. Zgodnie z ich badaniami różnica wieku między partnerami ma znaczenie i to ogromne. Które pary nie mają zatem szans na przetrwanie?
Twój mężczyzna przestał dbać o siebie? Nie wiesz jak zmobilizować go do tego, by zaczął zwracać większą uwagę na swój wygląd? Oto proste triki jak to zmienić.
Wiele par planujących małżeństwo zastanawia się, kiedy jest na to odpowiedni czas. I tu pojawia się pytanie, czy da się obliczyć wiek, w którym najlepiej wziąć ślub? Zdaniem naukowców – tak.
Kłótnie czy kryzysy pojawiają się chyba w każdym związku. Rzecz w tym, aby ważnych dla obu stron spraw nie zamiatać pod dywan, lecz rozmawiać i próbować rozwiązywać problemy. Jeśli nie samemu, to z pomocą specjalisty. O tym, kiedy parze potrzebna jest terapia, jak ona przebiega i na czym polega, opowiedziała nam Karolina Plichta - terapeutka par, psychoterapeutka systemowa, właścicielka gabinetu "Specjaliści Relacji".
Decyzja o zakończeniu związku nie dla wszystkich oznacza wygaszenie relacji z partnerem. Zdarza się, że ludzie dopiero po rozstaniu odkrywają, jakie znaczenie miało dla nich życie w dwoje. Niektórzy decydują się więc dać miłości drugą szansę. Co może być impulsem do odbudowania bliskości, wyjaśnia Jagna Ambroziak, psycholog kliniczny i psychoterapeuta, autorka książki "Garderoba".
Iza i Kamil wzięli udział w 5. edycji programu i jako jedyne małżeństwo postanowili walczyć o swój związek. W Dzień Dobry Wakacje zdradzili, czy w plotkach o ich rzekomym rozstaniu jest ziarnko prawdy oraz opowiedzieli o swoich planach na najbliższą przyszłość. Wszystko wskazuje na to, że zapadły poważne decyzje.
Izabela Kuna i Marek Modzelewski są parą od prawie dwóch dekad. Choć wiele osób było przekonanych, że łączy ich ślub, oni nigdy nie sformalizowali swojego związku. W najnowszym wywiadzie zdradzili, co jest sekretem udanej relacji.
Kupowanie prezerwatyw jest błędem, ale jeszcze większym jest mówienie dziewczynkom, że seks jest czymś złym. Mało kto wie, jakie może to mieć konsekwencje. - Nastolatce, której seks jawi się jako coś złego, bo tak mówili jej rodzice, nie wyda się dziwne łamanie jej woli, kiedy doświadczy nadużyć - zapewnia Joanna Keszka, edukatorka seksualna i autorka książki "Potęga zabawnego seksu".
Janusz Chabior i Agata Wątróbska to aktorska para, którą pokochali widzowie programu "Power Couple". Choć nie udało im się go wygrać, zyskali ogromną sympatię fanów. W sieci pojawiły się właśnie wyjątkowe zdjęcia małżeństwa. Powód? Nie byle jaki. Mija dokładnie rok, odkąd złożyli sobie ślubną przysięgę.
Kolejny rozwód na brytyjskim dworze. Peter Phillips, najstarszy wnuk królowej Elżbiety II i jego żona Autumn wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali media, że ich małżeństwo zakończyło się.
Reportaż o Mateuszu Gąsiorowskim, 33-latku, który zmaga się z Alzheimerem, poruszył widzów Dzień Dobry TVN. Pod postem na naszym profilu na Facebooku pojawiło się wiele komentarzy, w których czytelnicy dzielą się swoimi historiami związanymi z tą chorobą.