Ośmiela kobiety, by oświadczały się facetom. "Jesteśmy na tyle silne, żeby wychodzić na przekór tradycji"

Adela Parchimowicz
Adela Parchimowicz
Źródło: Adela Parchimowicz/archiwum prywatne
Choć o miłości powiedziano, zaśpiewano i napisano już wszystko, nadal często nie potrafimy jej wyrażać. W tej materii z pomocą przychodzi Adela Parchimowicz - pierwsza w Polsce asystentka zaręczynowa. Jej początkujący biznes cieszy się dużym powodzeniem. Czy to oznacza, że na tyle nie potrafimy komunikować się w związku, że musimy do organizacji intymnej chwili zatrudniać osobę trzecią?

Jej pracą jest zaręczanie ludzi

Oskar Netkowski, dziendobry.tvn.pl: Jak podkreślasz, sama wymyśliłaś zawód asystentki zaręczynowej. Naprawdę potrzebujemy takiej osoby?

Adela Parchimowicz, zareczam.pl: Zastanawiałam się, w czym mogłabym pomóc ludziom i co robię najlepiej. A najlepiej przelewa mi się na ludzi moje pozytywne emocje. Niektórzy odwlekają moment zaręczyn, są niepewni, co powoduje wiele konfliktów, bo partner czy partnerka są gotowi, a druga strona albo niekoniecznie, albo nie wie, jak się za temat zabrać. Pokonują nas oczekiwania otoczenia, rodziny i nas samych. Mamy w głowie tradycyjny obraz: mężczyzna na kolanie, z pierścionkiem, pełen romantyzm itd. Odczarowuje zaręczyny, bo to nie musi być wysoko budżetowa inwestycja, a wystarczy dobry pomysł i przemyślane detale.

Dlaczego ludzi przerasta moment oświadczyn?

Narzucona społecznie presja sprawia, że ludzie odsuwają od siebie oświadczyny, bo się ich boją. Myślą, że to musi być wielkie wydarzenie, które spełni wszelkie oczekiwania. No i główne przeświadczenie jest takie, że na Instagramie wszystko musi pięknie wyglądać. A tak naprawdę to intymny moment dla dwóch osób – musi być dopasowany do nich. Dlatego przygotowuję skrojone na miarę scenariusze, które pomagają przejść przez to wydarzenie. Jestem z tymi osobami nie tylko po to, żeby napisać scenariusz, ale także, żeby zniwelować stres.

"#BezCukru z Oskarem Netkowskim"

#BezCukru 25. Michał Kwiatkowski
#BezCukru 25. Michał Kwiatkowski
#BezCukru Mikołaj Krawiecki
#BezCukru Mikołaj Krawiecki
#BezCukru 23. Alexis Saint Pete
#BezCukru 23. Alexis Saint Pete
#BezCukru Adriana Hyzopska
#BezCukru Adriana Hyzopska
#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
#BezCukru 21. Mikołaj Jabłoński - VIP Team
#BezCukru 20. z Podziaranym Tatą
#BezCukru 20. z Podziaranym Tatą
#BezCukru 19. Karolina Pielesiak z kanału "Szparagi"
#BezCukru 19. Karolina Pielesiak z kanału "Szparagi"
#BezCukru 18. Kasia Moś
#BezCukru 18. Kasia Moś
#BezCukru z Natalią Lesz
#BezCukru z Natalią Lesz
#BezCukru 16. Martyna Kaczmarek
#BezCukru 16. Martyna Kaczmarek
#BezCukru Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru Historia Mateusza Sobieckiego - żołnierza, który ma męża
#BezCukru 14. Helena Deeds o życiowych zmianach
#BezCukru 14. Helena Deeds o życiowych zmianach
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru Irańska aktywistka cz. 2
#BezCukru 13. ARTEM VOROBIOV
#BezCukru 13. ARTEM VOROBIOV
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru 12. Filip Pawlak o stygmatyzacji, niepełnosprawności i walce o swoje prawa
#BezCukru Touska opowiada o łamaniu praw kobiet w Iranie
#BezCukru Touska opowiada o łamaniu praw kobiet w Iranie
#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 9. Stysio
#BezCukru 9. Stysio
#BezCukru 8. Patricia Kazadi
#BezCukru 8. Patricia Kazadi
#BezCukru 7. Alis Summers
#BezCukru 7. Alis Summers
#BezCukru 6. Katarzyna Ankudowicz o utracie ciąży
#BezCukru 6. Katarzyna Ankudowicz o utracie ciąży
Sylwia Bomba #BezCukru pierwszy raz komentuje rozstanie z ojcem dziecka
Sylwia Bomba #BezCukru pierwszy raz komentuje rozstanie z ojcem dziecka
#BezCukru 4. Barbara Kurdej-Szatan
#BezCukru 4. Barbara Kurdej-Szatan
#BezCukru 3. Ola Żuraw
#BezCukru 3. Ola Żuraw
#BezCukru 2. Pizza Paweł
#BezCukru 2. Pizza Paweł
#BezCukru 1. Łukasz Wala
#BezCukru 1. Łukasz Wala

Co jest najważniejsze?

Kiedy mamy gotowy przepis i idziemy kupić pierścionek - tu się zaczynają pierwsze schody. Radzimy się osób z bliskiego otoczenia, zdradzając swoje plany, co dorzuca nam kolejny kamyczek do stresu, bo pojawiają się oczekiwania tych osób. Zapominamy o najważniejszym, czyli o nas. Najważniejsza jest komunikacja między partnerami. Jeśli my w związku długodystansowym nie rozmawiamy o planowaniu przyszłości, to skąd mamy wiedzieć, czego pragnie nasza druga połówka

Czyli osoba oświadczająca się może mieć z tego frajdę?

Powinna mieć i musi. To deklaracja bardzo ważna – to nie jest święto tylko jednej osoby, która zgodzi się zostać naszą żoną czy mężem. To przełomowy moment dla osoby, która się oświadcza. Na jej barkach ciąży odpowiedzialność, bo to ona podjęła tę decyzję. Warto rozmawiać na ten temat – dzięki temu unikniemy przykrych sytuacji.

Jest aż tak źle z naszą komunikacją w związkach?

To jeden z tych punktów, które skłoniły mnie do tego, żeby pomóc ludziom. Zaręczyny to nie tylko wyciagnięcie pierścionka. To proces. Punkt pierwszy to świadomość, czy osoba, której się oświadczę, chce tego samego. Nie skupiajmy się tylko na romantyzmie, to także wprowadzenie naszego związku na nowy etap. Warto chociażby przy serialu, zaręczynach gwiazd czy jakiejkolwiek innych sytuacjach podpytywać partnera/partnerkę, czy ma zbieżne potrzeby do naszych.

Kiedy jest odpowiedni moment na zaręczyny?

Często zaręczyny są ultimatum. Albo klękasz, albo nasze drogi się rozchodzą.

Widziałam ostatnio program, w którym zaręczyny są właśnie ultimatum, kiedy do nich nie dochodzi – związek się kończy. Nie było tam jednak ukazanych rozmów i pochylenia się nad potrzebami tych dwóch osób. Często zgadzamy się na te zaręczyny, a dopiero po nich zamieszkujemy ze sobą – czeka nas tzw. okres sprawdzenia. Dopiero wtedy dowiadujemy się, jak reagujemy na różne sytuacje – od tych finansowych, po zostawienie brudnego kubka w zlewie.

Jak przygotowałaś się do roli asystentki zaręczynowej?

Pomogło mi w tym moje własne doświadczenie - jestem szczęśliwie zaręczona. Moja praca jako PR-owca sprawia, ze jestem z ludźmi w stałym kontakcie. Największą energię daje mi mój związek, niedługo się pobiorę. I właśnie moje własne zaręczyny dały mi do myślenia, co bym mogła poprawić, żeby uniknąć sytuacji stresujących. Wiadomo, ze zaręczyny to tajemnica, nie chcemy, żeby ktoś się wygadał. I gramy przed tą drugą osobą, że nic się nie dzieje. To jak najbardziej okej, ale powinniśmy sprawić, żeby ta druga osoba nie czuła się oszukiwana i nie podejrzewała nas o coś złego.

"Kiedy w końcu mi się oświadczysz?". Co myślisz o tym pytaniu?

Często druga strona ma już plany, ale dostaje sygnały, ze jeszcze nie teraz. Choć dobre wiemy, że już zaplanowaliśmy zaręczyny, idziemy w zaparte, aż nagle nasza ukochana osoba dostaje pierścionek. Możemy takim zachowaniem wprowadzić kogoś w zakłopotanie. Mój narzeczony trzymał mnie na dystans kilka tygodni w tym temacie, aż zaczęłam się zastanawiać, czy w naszym związku wszystko jest w porządku. Aż w końcu się pokłóciliśmy, mieliśmy wyjechać na wakacje. Pojechaliśmy i nie byłam nastawiona, że coś się wydarzy. Byłam gotowa wziąć na siebie tę sytuację. Chciałam się mu oświadczyć.

Inne kobiety też do tego zachęcasz?

Edukuje kobiety, żeby miały świadomość, że też mogą się oświadczyć. Jeśli jesteśmy gotowe, to, po co czekać? Jesteśmy na tyle silne, żeby wychodzić na przekór tradycji. Mój wyjazd do Turcji okazał się tym zaręczynowym. Byłam w ciężkim szoku – z jednej strony szczęśliwa, z drugiej wściekła, bo zastanawiam się, jak wszyscy mogli mnie oszukiwać.

Jak wygląda kontakt z osobą, która chce się oświadczyć?

Przychodzi jak do lekarza. „Pani Adelo, chce się oświadczyć, proszę mi pomóc zorganizować ten dzień”. Próbuje poznać jedną i druga stronę, rozeznaje potrzeby, sprawdzam, jaką są parą, co lubią, a czego nie i czy już jakieś pomysły były. Na podstawie wywiadu środowiskowego, w ciągu godzinnego spotkania wiem, gdzie dzwony biją i jakie są wstępne plany i pomysły. Mniej więcej potrzebuje dwóch tygodni na przygotowanie scenariusza, a czasami nawet dwóch.

Czy druga polówka na końcu dowiaduje się o Twoim istnieniu?

Sezon się dopiero otwiera i pierwsze formularze padają na sezon wakacyjny. Nie jestem obecna przy zaręczynach, chyba, że jest taka potrzeba, żeby coś zorganizować i przygotować. Czy osoba zaręczana dowiaduje się o mnie, tego nie wiem. Nie ma takiej konieczności. Mogę działać incognito. Moi rozmówcy zostają w anonimowości. Jeśli chodzi natomiast o nietypowe parowe sprawy, to miałam zapytanie od kobiety, czy jeżeli przyśle do mnie swojego mężczyznę, żebyśmy zorganizowali zaręczyny, to czy może powiedzieć mi, jakich zaręczyn oczekuje. 

Kiedy nie powinniśmy się oświadczać?

Jest kilka momentów w roku, które są zaręczolubne – to walentynki, Boże Narodzenie i Sylwester. Walentynki to tak oczywiste święto, że robiąc sondę w sklepie z ozdobami z okazji Dnia Zakochanych dowiedziałam się, że to tak oczywisty moment, że już się tego po prostu nie robi. Każdy dzień jest dobry na to, żeby się zaręczyć. Ludzie często oświadczają się w urodziny jako urodzinowy prezent. Pamiętajmy, że powinna to być data ważna dla dwóch osób, a nie dla jednej.

Spontaniczne zaręczyny są okej?

To piękna sprawa, a jeśli druga osoba przyjmuje oświadczyny, to już w ogóle super. Poryw serca też jest ważny, więc jeśli ktoś robi to spontanicznie, nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki.

Pary jednopłciowe znajdą u Ciebie rady?

To ważne, żeby te osoby wiedziały, że mogą skorzystać z takiej pomocy. Dla tych osób to jedyna forma, żeby ten związek uwznioślić. Niestety w naszym kraju związki jednopłciowe nie mogą legalnie zawrzeć małżeństw, więc oświadczyny to jedyna szansa. Jeśli osoby z par jednopłciowych szukają inspiracji, zapraszam serdecznie!

Pierścionek zgodnie z tradycją powinien wynosić równowartość 3 pensji mężczyzny. A według Ciebie?

To jedna z pierwszych rzeczy, która odstrasza i powoduje odcięcie od tematu zaręczynowego. Bo jak to tak, żeby był drogi, że musimy na niego poświęcić aż trzy pensje. To symbol. To nie musi być tylko pierścionek – to tradycja oczywiście, podobnie jak z klękaniem na kolano i tym, że to mężczyzna oświadcza się kobiecie. To może być cokolwiek ważnego dla tych ludzi. Jeśli oświadczamy się partnerowi, to może być sygnet, bransoletka czy zegarek. Pamiętajmy, że to potrzeba serca, więc jeśli blokuje nas cena pierścionka, to to żadna przeszkoda.

Ile zapłacimy za Twoją pomoc?

Wszystko jest bardzo płynne. To moje początki i cena jest promocyjna – za konsultację początkową – do sierpnia ta cena będzie obowiązywała. W sierpniu robię przerwę, bo sama wychodzę za mąż, ale jak wrócę po urlopie małżeńskim, to cena będzie wyższa. To jedna część mojego wynagrodzenia, bo druga pojawia się na etapie, czy realizujemy zaręczyny i scenariusz razem, czy klient bierze gotowca i go realizuje. Może tak być oczywiście, na końcu chciałabym tylko wiedzieć, że wszystko się udało, jeśli jednak ja przygotowuje, to cena będzie zależała od tego, na ile moje wsparcie będzie potrzebne.

Wiosna to czas zakochanych. Co powiesz tym, którzy wahają się przed zaręczynami?

Poprosiłabym te wszystkie osoby, żeby zastanowiły się w sobie, czego potrzebują, chcą, o czy marzą. Zachęcam też, żebyśmy porozmawiali z partnerem czy partnerką, o tym, czy etap związku w którym są to jest to, czy to ma szanse stać się czymś więcej, niż trzymanie się za rękę.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Adela Parchimowicz/archiwum prywatne

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Klaudia El Dursi odsłania kulisy 8. edycji "Hotelu Paradise". "To buduje intensywne emocje"

Klaudia El Dursi odsłania kulisy 8. edycji "Hotelu Paradise". "To buduje intensywne emocje"

Żona króla Karola III wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków

Żona króla Karola III wycofuje się z pełnienia oficjalnych obowiązków

Orły 2024 wręczone. Jeden z filmów zdobył aż 6 nagród

Orły 2024 wręczone. Jeden z filmów zdobył aż 6 nagród

"Pokaż nam, jak bardzo kochasz Diunę" i wygraj bilety do kina

"Pokaż nam, jak bardzo kochasz Diunę" i wygraj bilety do kina

Po bestialskim ataku na Lizę poszedł do sklepu. "Tej twarzy do końca życia nie zapomnę"

Po bestialskim ataku na Lizę poszedł do sklepu. "Tej twarzy do końca życia nie zapomnę"

Orły 2024. Maja Ostaszewska z synem, Magdalena Cielecka w srebrnych cekinach

Orły 2024. Maja Ostaszewska z synem, Magdalena Cielecka w srebrnych cekinach

Co na Dzień Kobiet w 2024 roku? Najlepsze pomysły na prezenty 
Materiał promocyjny

Co na Dzień Kobiet w 2024 roku? Najlepsze pomysły na prezenty 

Obejrzałam 1. odcinek "Hotelu Paradise 8". Tej jednej rzeczy się nie spodziewałam

Obejrzałam 1. odcinek "Hotelu Paradise 8". Tej jednej rzeczy się nie spodziewałam

Walczy z nieuleczalną chorobą, czekając na przeszczep. Pasja do gotowania zaprowadziła ją do "MasterChefa Nastolatki"

Walczy z nieuleczalną chorobą, czekając na przeszczep. Pasja do gotowania zaprowadziła ją do "MasterChefa Nastolatki"

Jej waga wskazywała 148 kg. Paulina walczy o swoje zdrowie: "Motywatorem są dzieci"

Jej waga wskazywała 148 kg. Paulina walczy o swoje zdrowie: "Motywatorem są dzieci"

Astro szuka kochającego domu. W Dzień Dobry TVN zadbali o niego groomerzy

Astro szuka kochającego domu. W Dzień Dobry TVN zadbali o niego groomerzy

11-letnia Emilia ma chorobę moyamoya. "Nieleczona prowadzi do kalectwa"

11-letnia Emilia ma chorobę moyamoya. "Nieleczona prowadzi do kalectwa"

Ruszyła 8. edycja konkursu POLSKI PACJENT W AVÈNE. Do wygrania wyjazd do Centrum Hydroterapii w Avène we Francji oraz emolienty XERACALM A.D
Materiał promocyjny

Ruszyła 8. edycja konkursu POLSKI PACJENT W AVÈNE. Do wygrania wyjazd do Centrum Hydroterapii w Avène we Francji oraz emolienty XERACALM A.D

Noworodek "w ciąży". To bardzo rzadka anomalia medyczna

Noworodek "w ciąży". To bardzo rzadka anomalia medyczna

Natalia Kukulska obchodzi urodziny. Dostała wyjątkowe życzenia. "Leżałam ze śmiechu"

Natalia Kukulska obchodzi urodziny. Dostała wyjątkowe życzenia. "Leżałam ze śmiechu"

Cykl "Dzieci świata" zmienia życia bohaterów. "Widzowie Dzień Dobry TVN postanowili uratować sierociniec"

Cykl "Dzieci świata" zmienia życia bohaterów. "Widzowie Dzień Dobry TVN postanowili uratować sierociniec"

Trzymasz w ręku telefon podczas zabawy z dzieckiem? Skutki mogą być opłakane

Trzymasz w ręku telefon podczas zabawy z dzieckiem? Skutki mogą być opłakane

Niecodzienne potrawy z serem Gouda. Przygotuj pyszne serowe śniadanie i obiad z Piotrem Kucharskim
Materiał promocyjny

Niecodzienne potrawy z serem Gouda. Przygotuj pyszne serowe śniadanie i obiad z Piotrem Kucharskim

Bonding, czyli szybka i niedroga korekta uśmiechu. "Jest to plomba na zewnątrz zęba"
Materiał promocyjny

Bonding, czyli szybka i niedroga korekta uśmiechu. "Jest to plomba na zewnątrz zęba"

Nie masz czasu, aby pysznie i zdrowo gotować? Z tymi mieszankami warzyw szybko przyrządzisz smaczne dania
Materiał promocyjny

Nie masz czasu, aby pysznie i zdrowo gotować? Z tymi mieszankami warzyw szybko przyrządzisz smaczne dania

Łączenie wielu leków i suplementów może być niebezpieczne. "Dochodzi tzw. kaskady zapisywania"

Łączenie wielu leków i suplementów może być niebezpieczne. "Dochodzi tzw. kaskady zapisywania"

Pyszne i zdrowe. Poznajcie fenomenalne sposoby na przygotowanie mięsa wieprzowego
Materiał promocyjny

Pyszne i zdrowe. Poznajcie fenomenalne sposoby na przygotowanie mięsa wieprzowego

Magdalena Stępień rozliczy się ze zbiórki na rzecz synka?

Magdalena Stępień rozliczy się ze zbiórki na rzecz synka?

Jak odświeżyć swoją garderobę na wiosnę? Wykorzystaj drugi obieg
Materiał promocyjny

Jak odświeżyć swoją garderobę na wiosnę? Wykorzystaj drugi obieg

Kim była Liza, ofiara brutalnego gwałtu? "Nikt nie zareagował. Umierała pięć dni"

Kim była Liza, ofiara brutalnego gwałtu? "Nikt nie zareagował. Umierała pięć dni"

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?
Materiał promocyjny

Jak przygotować rzeczy do sprzedaży na Vinted?

Agnieszka Chylińska komentuje zmiany w "Mam Talent!"

Agnieszka Chylińska komentuje zmiany w "Mam Talent!"

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu
Materiał promocyjny

Nowy rok, nowe… wnętrze. Rusza nowy program w Dzień Dobry TVN - Sposób na wnętrze! Weź udział w castingu

Wiosenne nowości. Czego mogą spodziewać się widzowie Dzień Dobry TVN? "Mamy akcje specjalne"

Wiosenne nowości. Czego mogą spodziewać się widzowie Dzień Dobry TVN? "Mamy akcje specjalne"

Ile najwięcej ważyła Sylwia Bomba? "Pytanie dla mnie traumatyczne"

Ile najwięcej ważyła Sylwia Bomba? "Pytanie dla mnie traumatyczne"

Anna Mucha w bardzo śmiałej sukni. Internauci kłócą się, czy powinna się w niej pokazywać

Anna Mucha w bardzo śmiałej sukni. Internauci kłócą się, czy powinna się w niej pokazywać

Czworaczki skończyły rok. Z tej okazji odwiedził je ktoś wyjątkowy

Czworaczki skończyły rok. Z tej okazji odwiedził je ktoś wyjątkowy

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

Kate Winslet jako bezlitosna dyktatorka wkrótce w  HBO Max. Kiedy premiera serialu "Reżim"?

Kate Winslet jako bezlitosna dyktatorka wkrótce w HBO Max. Kiedy premiera serialu "Reżim"?

"Jazda konno, strzelanie z łuku". Gwiazda serialu "Odwilż" ujawnia swoje zawodowe marzenie

"Jazda konno, strzelanie z łuku". Gwiazda serialu "Odwilż" ujawnia swoje zawodowe marzenie

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"
Materiał promocyjny

E-sklep TVN. Co jest w ofercie? "Widzowie poczują się częścią czegoś większego"

Bradley Cooper szczerze o ojcostwie. "Nie jestem pewien, czy bym żył, gdybym nie był tatą"

Bradley Cooper szczerze o ojcostwie. "Nie jestem pewien, czy bym żył, gdybym nie był tatą"

"Odwilż" - nowy serial kryminalny w TVN. Kiedy premiera?

"Odwilż" - nowy serial kryminalny w TVN. Kiedy premiera?

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Mieszkanie razem czy osobno - co jest lepsze dla związku? Psycholog radzi

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Przeglądał mieszkania na sprzedaż. "Zdębiałem, jak to zobaczyłem"

Koniec z plotkami na temat zdrowia Kate Middleton. Rzecznik ujawnia prawdę

Koniec z plotkami na temat zdrowia Kate Middleton. Rzecznik ujawnia prawdę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Tak Agnieszka i Wojtek ze "ŚOPW" świętowali 5. rocznicę

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Marcin Prokop wyznał, jaki jest jego najcenniejszy talent. "Dość dobrze go wykorzystuję"

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

Czego mężczyźni oczekują od kobiet?

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

"Detektywi" i pies, który im pomaga. "To jest gwiazda tego serialu"

Uczniowie w wyjątkowy sposób pożegnali szkolną sekretarkę. "Serce zostawiła w ekonomiku"

Uczniowie w wyjątkowy sposób pożegnali szkolną sekretarkę. "Serce zostawiła w ekonomiku"

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

#DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas