Styl życia

Zielona Góra rozpoczyna winobranie. Przed mieszkańcami i turystami tydzień atrakcji

Styl życia

Czas na winobranie
Czas na winobranieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Bartek Jędrzejak gościł w Zielonej Górze, gdzie rozpoczęło się winobranie. Klucze do bram miasta prezydent przekazał Bachusowi, czyli mitycznemu bogu dobrej zabawy, energii i patronowi winiarzy. Jakie atrakcję przez najbliższy tydzień czekają na mieszkańców i turystów?

Zielona Góra obchodzi ważne święta

Początek września to dla Zielonej Góry wyjątkowy czas. W mieście odbywa się nie tylko winobranie, ale także dwa ważne święta. W tym roku mieszkańcy świętują 800-lecie miasta, a także 700 lat nadania Zielonej Górze praw miejskich.

Co będzie się działo? Świętowanie potrwa jeszcze tydzień. W sobotę wielki korowód przejdzie ulicami miasta.

Na scenie koło palmiarni usłyszeć będzie można m.in. Patrycję Markowską, Vito Bambino, Viki Gabor, Andrzeja Krzywego, Natalia Szroeder i Urszulę Dudziak.

Zielona Góra – miasto wielu winnic

Zielona Góra od setek lat z pokolenia na pokolenie przekazuje swoje tradycje winiarskie. W samym mieście, jak i na jego obrzeżach, znajdują się przepiękne winnice.

Bartek wraz z zielonogórskim kronikarzem Przemysławem Karwowskim wybrał się na wzgórze, gdzie od ponad 200 lat uprawiana jest winorośl.  

Domek winiarski, który otacza palmiarnia, jest z 1818 roku. Od 1845 roku była to winnica lubuskiej wytwórni win, a od 1960 jest tutaj park winny

Karwowski dodał także, że Zielona Góra ma idealny mikroklimat do uprawy winogron. Potwierdzają to wyniki ostatniego konkursu win.

- To są walory wału zielonogórskiego plus nasz mikroklimat regionu. Zielona Góra ze względu na wał jest miejscem specyficznym. Długi okres wegetacji i niskie opady deszczu. Sam region ma cieplejsze zimy, nie ma przymrozków – wyjaśnił.  

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości