Styl życia

Z powodu remontu szkoły część uczniów uczy się w przedszkolu. "W klasie jest mała tablica, nie ma szafek"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
Szkoła w wiecznym remoncie
Szkoła w wiecznym remoncieDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Szkoła Podstawowa nr 34 we Wrocławiu ma olbrzymi problem. Fachowcy obawiają się, że wkrótce przy Gałczyńskiego 8 zawali się strop. W placówce trwa więc remont, ale nie wiadomo, kiedy dobiegnie końca. Rodzice uczniów są tym zaniepokojeni, bo część dzieci skierowanych zostało do innych placówek, w tym do przedszkola.

Szkoła, w której wali się strop

Pod szkołą, która aktualnie nie cieszy się zbyt dobrą prasą, obecny był reporter Dzień Dobry TVN. Piotr Wojtasik wysłuchał rodziców, którzy martwią się, że z powodu prac naprawczych w placówce, nauka ich pociech została zdestabilizowana.

- Powiedziano nam, że coś dzieję się ze stropem, więc remont się przedłuży. Część dzieci uczęszcza normalnie, a część dzieci zostaje wywożona do innych placówek - powiedziała jedna z mam.

- Okazało się, że szkoła została zbudowana niezgodnie z projektem. Tak wynika z dokumentacji, do której dotarliśmy. Stąd pilny remont - dodał ktoś inny.

Opłakane warunki do nauki

Miejsce, do którego skierowani są uczniowie, nie spełnia ich podstawowych potrzeb. - Nasze dzieci dojeżdżają do placówki przedszkolnej. W klasie jest mała tablica, nie ma szafek. Dopiero teraz zostały zorganizowane półki, gdzie będą mogły zostawić rzeczy - tłumaczyła mama jednego z uczniów.

Czego domagają się rodzice? Sprawdź w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości