Styl życia

Tatuaże 3D – najczęściej wybierane wzory

Styl życia

Autor:
Adrian
Adamczyk
Westend61/Getty ImagesTatuaż 3D

Posiadany tatuaż w pewnym stopniu świadczy o twojej osobowości. Dlatego tak ważne jest, by odzwierciedlał twój charakter. Jeśli szukasz unikatowego wzoru, który zaskoczy otoczenie, to idealnym pomysłem będzie zrobienie sobie tatuażu w technice 3D. Takie prace naprawdę robią wrażenie.

Tatuowanie swojego ciała jest teraz niezwykle popularne. Niestety większość wzorów powtarza się, a z czasem stają się wręcz banałami. Znak wieczności, kotwica, serduszko, – wszyscy mamy już dość “oklepanych” motywów. Na szczęście sztuka ta cały czas rozwija się i proponuje nam nowe, interesujące wzory. Wyjątkowość tatuażu 3D polega na tym, że tworzy złudzenie przestrzen i i trójwymiaru na naszej płaskiej skórze. Efekt taki jest zupełnie wyjątkowy i wykorzystuje się go w różnych motywach. Do najpopularniejszych wzorów należą chociażby tatuaż róża 3D, tatuaż orzeł 3D czy też tatuaże motocyklowe 3D. Tatuaże w 3D to nowa epoka w świecie tatuatorstwa!

Wzory tatuaży 3D. Tatuaże 3D damskie i męskie

Oczywiście jest ich nieskończona ilość – wszystko zależy od wyobraźni tatuatora. Są jednak motywy, które wyjątkowo dobrze sprawdzają się w trójwymiarze, a tym samym często są wybierane przez osoby, które decydują się na taki tatuaż. Poznajcie kilka z nich!

Tatuaż motyl 3D

Jest to jednej z najpopularniejszych kobiecych wzorów, najlepiej jeśli wykonany jest w kolorze. Tatuator może stworzyć na naszej skórze pracę, która będzie łudząco przypominała żywego motyla, który właśnie przysiadł na naszym ramieniu lub zbiera się do lotu. Kobiety dość często tatuują sobie ten wzór również na karku czy stopie. To uniwersalny i naturalny motyw, który nigdy nie straci na swoim uroku.

Tatuaż zegar 3D

To również bardzo popularny wzór. Zdecydowanie częściej wybierają go jednak mężczyźni niż kobiety. Zwykle jest on częścią jakiejś większej kompozycji. Nic dziwnego, że zegar jest tak często wykorzystywany – to jednej z najważniejszych symboli naszej cywilizacji. Oprócz swej bogatej symboli (przemijania, życia, śmierci) dodaje także tatuażowi klasycznego wymiaru.

Tatuaże 3D anioły

To motyw chętnie wykorzystywany zarówno przez mężczyzn jak i kobiety, ale trzeba przyznać, że robi największe wrażenie właśnie, gdy jest wykonany w trójwymiarowej technice. Elementem, który najbardziej przyciąga wzrok są oczywiście skrzydła, które zwykle znajdują się w centrum tatuażu. Równie popularne jest przedstawienie upadłego anioła w 3D, dość często anioł pojawia się właśnie w mrocznym, ciemnym zestawieniu, co zupełnie nie przypomina wizerunków, które dobrze znamy z dzieł sakralnych.

Tatuaże wilki 3D

Wilk najczęściej tatuowany jest na ramieniu lub plecach, ale pojawiają się też “okazy” w innych miejscach. Przedstawienia wilka zwykle są dość mroczne, dzięki użyciu efektu trójwymiaru, zyskują na swym charakterze. Zdecydowanie częściej wybierają go mężczyźni. Wilk jest symbolem stadności, lojalności oraz siły. Według niektórych plemion, wilk może zaprowadzić człowieka w najgłębsze przestrzenie samego siebie. To zwierzę o bogatej symbolice, nic więc dziwnego, że jest tak często wybierany na ozdobę ciała. Innymi popularnymi dzikimi zwierzętami, które są chętnie tatuowane, są np. lew czy orzeł. Tatuaż z orłem 3D będzie świetnie prezentował się np. na plecach. Na przedramieniu z kolei ciekawy efekt może stworzyć kolorowy tatuaż Feniksa w 3D.

Tatuaż serce 3D

Serce jest dość “zużytym”symbolem. Był wykorzystywany tak często, że stał się banałem. Jeśli jednak serce ukazane jest w niecodziennej technice, może stanowić frapujący wzór. Trójwymiarowe serce bywa przedstawiane bardzo realnie (jako organ) – robi wtedy piorunujące wrażenie. Czasami jest też wykonywane w technice minimalistycznej lub niemal kubistycznej. Możliwości jest nieskończenie wiele, w przypadku tego popularnego motywu, musisz postawić na oryginalne przedstawienie.

Tatuaż lew 3D

Zwykle decydują się na niego mężczyźni, choć nie jest to regułą. Lew symbolizuje władzę, moc, siłę i mądrość, a więc cechy, które częściej to mężczyźni chcą podkreślać. Ponoć posiadanie takiego tatuażu może zwiększyć poczucie własnej wartości. Zwykle wybierana jest lwia głowa z ogromną grzywą, która w trójwymiarze wygląda wspaniale.

Tatuaże smoki 3D

Symbolicznie smoki mają dwa oblicza: życionośne (przynoszące ratunek) i śmiercionośne (niosące śmierć i zniszczenie). Podobnie obrazowane są na skórze – tu też panuje dowolność odczytania. Smoki dość często tatuowane są w kolorze i z użyciem techniki trójwymiaru, dzięki temu można oddać ich pełen majestat. Przy wyborze tego symbolu koniecznie pamiętaj, że oznacza on zarówno odroczenie, jak i unicestwienie.

Tatuaże koty 3D

Koty również są popularnym motywem. Te przedstawiane na tatuażach zwykle są mroczne i tajemnicze, kojarzące się z magią, choć oczywiście zdarzają się wizerunki bardziej dosłowne. Nie ma w tym nic dziwnego, kot symbolizuje właśnie magię i tajemniczość.

Ile kosztuje tatuaż 3D?

Wiele zależy od rozmiaru i doświadczenia tatuatora, ale z zasady tatuaże 3D są droższe niż klasyczne, bo znacznie trudniejsze w wykonaniu. Najlepiej jest znaleźć projekt i zapytać o cenę w kilku salonach – to da ci większy ogląd sytuacji, widełki cenowa wahają się od kilkudziesięciu złotych do nawet kilku tysięcy.

Zobacz wideo: Zoe Kravitz i jej miłość do tatuaży. Gwiazda straciła rachubę ile ich ma!

Zobacz także:

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: Westend61/Getty Images

Pozostałe wiadomości