Trendy modowe

"Mam 60 lat i zrobiłam sobie tatuaż!" Seniorzy też pokochali ozdoby na ciele

Trendy modowe

Aktualizacja:

Decyzja o zrobieniu sobie tatuażu nie należy do najłatwiejszych. Jak połączyć swój własny gust z modnymi trendami? Czy tatuaże są tylko dla młodych, a co z seniorami?

  • Najmodniejsze tatuaże i najnowsze trendy
  • Najmodniejsze tatuaże (damskie)
  • Najmodniejsze tatuaże męskie
  • Modne tatuaże na nadgarstku
  • Modne tatuaże damskie – napisy
  • Modne tatuaże na stopie
  • Tatuaż – najmodniejsze wzory

Zobacz też: 

Makijaż dla mamy i córki. Marta Gąska radzi, jak powinny malować się kobiety w każdym wieku

Tatuaż może być piękną ozdobą, która przyciągnie wzrok i zdobędzie uwagę otoczenia. Może mieć też bardziej intymny charakter i symbolizować coś, co będzie jasne tylko dla Ciebie. Być może te dwa rozwiązania da się także połączyć… wszystko zależy od Twojej wyobraźni! Oczywiście nie powinieneś ślepo podążać za trendami, ale nie zaszkodzi dowiedzieć się, co w trawie piszczy.

Tatuaże są obecnie popularny nie tylko wśród młodych ludzi, ludzie po sześćdziesiątce również chcą mieć tatuaże!

Najmodniejsze tatuaże i najnowsze trendy

W tym roku niezwykłą popularnością cieszą się tatuaże, które wykonane są przy użyciu czerwonego tuszu (najczęściej pojawiającymi się wzorami są: kropki, serca oraz tatuaże-napisy ).

Równie częste są prace, które wykorzystują obrazy najwybitniejszych malarzy i grafików i dostosowują je do indywidualnych potrzeb. Zwykle wykorzystuje się po prostu jakiś znany malarski motyw i tatuuje go na ręce za pomocą zwykłej, czarnej kreski. Nawiązanie jest dzięki temu czytelne, ale równocześnie nie jest to zwyczajne odtworzenie dzieła sztuki, a wręcz przeciwnie – jego dekonstrukcja, która prowadzi do nowego “odkrycia”.

Modne tatuaże , który pojawiły się niespodziewanie i bardzo szybko zyskały na popularności są tzw. “ brzydkie tatuaże ”. W skrócie są to grafiki, które wyglądają, niczym tatuaże wykonane przez czteroletnie dziecko (i to w pośpiechu). Zachwiane proporcje i kształty, odręczne napisy i inne “bazgroły” sprawiają wrażenie niechlujności, ale to właśnie w niej zaświadcza się o wolności wyrazu.

Najmodniejsze tatuaże (damskie)

Wśród najmodniejszych wzorów tatuaży, które obecnie wybierają kobiety, prym wiodą tzw. tatuaże minimalistyczne w formie różnych napisów, figur geometrycznych i kwiatów. Minimalistyczne są oczywiście ze względu na swój niewielki rozmiar. Mają być trudno dostrzegalne, dlatego umiejscawia się je również w oryginalnych, jak na tatuaż, częściach ciała (np. na płatkach uszu). Chodzi o to, by tatuaż był jak najbardziej ukryty i dyskretny.

Popularnymi miejscami, które wybierają kobiety są wciąż kark i plecy, coraz więcej kobiet decyduje się też na tatuaż na udzie . Niesłychaną popularnością cieszą się wciąż motywy kwiatowe i ogólnie roślinne.

Najmodniejsze tatuaże męskie

Wśród mężczyzn prym wiodą duże grafiki zwłaszcza na ramionach i całych rękach (tzw. rękawy). Wykorzystuje się przy tym różnorodne motywy kulturowe, wszystko zależy od tego, w jakim klimacie utrzymana jest praca. W przypadku mężczyzn bardzo trudno mówić o jakichś wyraźnych modach, w kwestii tatuowania się są różnorodni, oryginalni i zdani na własną intuicję.

Modne tatuaże na nadgarstku

Tatuaże na nadgarstku są modne już od kilku lat. Często możemy zauważyć tym różnego rodzaju osobiste napisy, piórka czy znaki wieczności. Są idealne dla osób, które chcą, by ich tatuaż był widoczny , ale niezbyt duży. Jeśli zdecydujesz się na taki tatuaż, to powinieneś jednak być świadomy, że każdy może go zobaczyć. Są np. zawody, w których taka ozdoba dłoni nie jest preferowana, choć i ta tendencja powoli zmienia się.

Modne tatuaże damskie – napisy

To trend, który trwa już od ładnych paru lat i nic nie wskazuje, by miał się zakończyć. Nie ma co ukrywać – w tym przypadku najważniejsza jest treść pracy, a nie samo wykonanie. Zastanów się, co jest dla ciebie najważniejsze, może to być hasło, imię, cytat, cokolwiek o czym chcesz przypominać sam sobie każdego dnia. Później pozostaje już tylko wybrać odpowiedni font i można przystąpić do działania. Tatuaże- napisy można wykonywać niemal wszędzie , pionowo i poziomo, a nawet w taki sposób, by dało się je odczytać tylko z pomocą lustra. To dobry pomysł, jeśli zależy Ci bardziej na znaczeniu tatuażu niż na porywającej formie. Jest jeszcze jedna rzecz, o której powinieneś pamiętać – raczej unikaj napisów i symboli w języku, którego nie znasz. Tatuator nie jest lingwistą i łatwo może popełnić błąd, z którym ty będziesz się musiał w przyszłości mierzyć.

Modne tatuaże damskie na stopie

To również trend, który obserwujemy od kilku lat, choć zdaje się, że obecnie jest jednak w odwrocie. Wytatuowana stopa jest widoczna jedynie wtedy, gdy chcesz żeby była. Ładny motyw na jej wierzchniej części może stanowić atrakcyjne uzupełnienie każdego “odsłoniętego” obuwia. Na stopach zwykle tatuuje się motywy ozdobne, np. roślinne. Nie jest to z pewnością odpowiednie miejsce na umieszczanie życiowego motta.

Tatuaż – najmodniejsze wzory

W “malowaniu po ciele”, jak wszędzie, mody przychodzą i odchodzą. Można się nimi inspirować, ale raczej nie należy podporządkowywać się względem nich całkowicie. Zawsze można wybrać najpopularniejszy wzór jak: róża, kotwica, symbol wieczności, ale najlepiej zrobisz, jeśli porzucisz te banalne schematy i dasz wyraz swej twórczej osobowości. W końcu płótnem będzie Twoja własna skóra.

Więcej:

Tatuaż pod biustem, czyli zaskakująca ozdoba ciała w nietypowym miejscu Usuwanie tatuażu. Jakie efekty daje laserowe i chirurgiczne usuwanie tatuażu? Makijaż permanentny brwi – metoda piórkowa czy pudrowa? 

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości