Izabela Małysz przez nieudany zabieg straciła swoje naturalne brwi, dlatego zdecydowała się na wykonanie makijażu permanentnego brwi. Jakie są rodzaje makijażu permanentnego, ile się utrzymuje i jak należy dbać o powstałe strupki?
- Dlaczego tracimy brwi?
- Makijaż permanentny - na czym polega? Tatuaż a makijaż permanentny - co wybrać?
- Makijaż permanentny brwi – metody
- Makijaż permanentny brwi – pielęgnacja po zabiegu
Zobacz też:
Marta Gąska i makijaż wodoodporny. Jak i czym się malować, żeby makeup nie spłynął nam z twarzy?
Dlaczego tracimy brwi?
Kobiety tracą brwi z powodu choroby, stresu albo nieumiejętnej regulacji. Zła regulacja to taka, gdzie wyrywamy za dużo włosków, osłabiając tym cebulki i przez to brwi stają się cienkie i nieregularne.
Ofiarą kosmetyczki, która źle wykonała zabieg, jest Izabela Małysz. Kosmetyczka naruszyła jej mieszki włosowe i od tej pory brwi przestały rosnąć. Dlatego też Izabela Małysz zdecydowała się na wykonanie makijażu permanentnego brwi.
Makijaż permanentny - na czym polega? Tatuaż a makijaż permanentny - co wybrać?
Makijaż permanentny brwi to zabieg upiększający, polegający na podaniu płytko pod skórę odpowiedniego barwnika. Można porównać go do tatuażu, różnica tkwi jednak w rodzaju warstwy skórnej, do której wprowadza się barwnik i trwałości. Tatuaż zostanie z nami na całe życie, a makijaż permanentny na rok, dwa lata.
Profesjonalne zakłady kosmetyczne oferują różne rodzaje i metody jego wykonywania. Szczególnie popularna jest metoda piórkowa, zwana też metodą włoskową. Utrzymuje się około 2 lat i po tym czasie zabieg należy powtórzyć. Która metoda jest najlepsza i jak dbać o brwi po makijażu permanentnym?
Zobacz też:
Makijaż permanentny ust – porady dotyczące zabiegu
Makijaż permanentny brwi – metody
Ogólnie rzecz ujmując, zabieg polega na narysowaniu na skórze dodatkowych włosków. W ten sposób jesteśmy w stanie uzyskać zupełnie nowy kształt oraz kolor brwi. Przekłada się to na wyraz naszej twarzy i oprawę oczu. Poznajmy najpopularniejsze metody.
Zobacz także: Makijaż permanentny. Wszystko co warto o nim wiedzieć
1. Metoda piórkowa – makijaż permanentny brwi wykonany tym sposobem jest znacznie mniej bolesny od tradycyjnego tatuażu kosmetycznego. Znany jest też jako microblading i pozwala na uzyskanie znacznie bardziej naturalnego efektu. Kosmetyczka posługuje się piórem, za pomocą którego rysuje delikatne włoski, zagęszczając jednocześnie brwi i nadając im koloru. Metoda piórkowa jest stosunkowo nowa, dlatego bardzo ważne jest znalezienie linergistki, która wykona ją prawidłowo, gdyż istnieje duże ryzyko, iż makijaż będzie nieudany . Strupki po makijażu permanentnym brwi goją się około 2 tygodni, zaś sam makijaż wytrzymuje 2-3 lata. Po tym okresie naniesione włoski znikają, przywracając efekt sprzed zabiegu. Zdarza się jednak, że pigment zmienia swój kolor na niebieski lub zielony. Wszystko zależne jest od dobranego wcześniej odcienia barwnika. Metoda piórkowa polecana jest osobom, które chcą po prostu zagęścić włoski i czuć się pewnie bez makijażu. Jeśli jednak na co dzień lubimy bardzo mocno podkreślać brwi, lepiej zdecydować się na drugi rodzaj zabiegu.
2. Metoda cieniowania – makijaż permanentny brwi tym sposobem należy do najpopularniejszych. Stosuje się go od wielu lat i bywa nazywany także metodą pudrową. W zależności od naszych chęci, linergistka może stworzyć mocno zarysowane włoski, jak i bardzo delikatne. Makijaż permanentny brwi metodą cienia jest oferowany w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, co ułatwia dopasowanie pigmentu do naszej urody i tonacji skóry. Zabieg polecany jest nie tylko osobom, które pragną zagęszczenia, ale również tym, które potrzebują zupełnej rekonstrukcji. Polega on na naniesieniu pigmentu pomiędzy nasze naturalne włoski. Uzyskany cień zagęszcza brwi, podkreślając jednocześnie ich kształt. Gojenie brwi po makijażu permanentnym trwa 3-4 tygodnie, zaś efekt utrzymuje się około 2 lat. Odmianą metody cienia jest ombre. Różni się ona nałożeniem kilku kolorów barwnika, które tworzą efekt tonalnego przejścia. W ten sposób uzyskujemy jaśniejszą barwę u nasady i ciemniejszą przy zakończeniu. Ombre zapewnia bardzo naturalny efekt i cieszy się sporą popularnością.
>>>Zobacz też: Idealny kształt brwi - trudna sztuka regulacji i makijażu
Makijaż permanentny brwi – pielęgnacja po zabiegu
Każda linergistka powinna podać dokładne wytyczne co do tego, jak należy dbać o skórę po zabiegu, aby maksymalnie przyspieszyć gojenie. Przygotujmy się na zaczerwieniania i lekką opuchliznę. Czy są jakieś przeciwwskazania , które uniemożliwiają makijaż permanentny brwi ? Przede wszystkim wszelkiego rodzaju infekcje, w postaci przeziębienia czy opryszczki, przyjmowanie sterydów i karmienie piersią. Pojawiają się również pytania, czy można wykonać zabieg będąc w ciąży ? W tej kwestii zdania są podzielone, niemniej jednak pamiętajmy, iż podane preparaty mogą mieć wpływ na funkcjonowanie płodu.
Czym smarować brwi po makijażu permanentnym? Polecana jest maść z pantenolem, która złagodzi stan zapalny. Dodatkowo, wychodząc na słońce, zastosujmy krem z filtrem. W początkowym okresie (kilka dni po zabiegu) brwi nie powinny mieć styczności z wodą ani mydłem. Zrezygnujmy także z basenu i solarium. Wszystkie czynności, które mogą spowodować nagromadzenie się potu w okolicach brwi – na przykład bieganie czy ćwiczenia, są niedopuszczalne. Kolejne zalecenia po makijażu permanentnym brwi to unikanie dotykania zaczerwienień, tak aby nie przenieść bakterii z rąk. Pamiętajmy, że proces gojenia może trwać nawet kilka tygodni, wszystko uzależnione jest od indywidualnych właściwości naszej skóry.
Jak jeszcze pielęgnować brwi po makijażu permanentnym? Bardzo ważne jest nawilżanie. Skóra wokół miejsca, gdzie przeprowadzono zabieg potrzebuje ochrony, zrezygnujmy zatem z tłustych produktów. Po wygojeniu również nie zapominajmy o odpowiednim nawilżaniu, dzięki temu efekt utrzyma się na dłużej. Bardzo ważne jest zastosowanie się do instrukcji kosmetyczki, gdyż tylko w ten sposób uchronimy się przed ewentualnymi przebarwieniami.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN