Styl życia

Wolontariusze "Szlachetnej Paczki" ruszają na pomoc. "Dla jednej pani wielkim marzeniem jest fartuszek, dla pana buty"

Styl życia

W tym roku na pomoc wolontariuszy czeka 20 tysięcy rodzin. Jedną z nich jest pani Agata z córkami. Pracownicy banku BNP Paribas postanowili spełnić marzenia potrzebujących. Darczyńcy kolejny raz biorą udział w "Szlachetnej Paczce", by w "weekend cudów" zobaczyć uśmiech na twarzach wielu osób.

"Szlachetna Paczka" w 2020 roku

W tym roku do "Szlachetniej Paczki" dołączyło ponad 8 tysięcy wolontariuszy. W najbliższy weekend, tak zwany "weekend cudów", dotrą oni do wszystkich rodzin. Wśród liderów po raz kolejny pojawili się pracownicy Banku BNP Paribas.

Jestem liderem od czterech lat, więc angażuje darczyńców, którzy chcą wspierać tę inicjatywę. Współpracuję tutaj z całym moim oddziałem w Gostyniu, jak i całym regionem naszego banku, więc to jest kilkadziesiąt osób

– powiedział Wojciech Gubański, wolontariusz, Bank BNP Paribas.

Wolontariuszka Martyna Lipka przyznała, że jest pod ogromnym wrażeniem odzewu, jaki miał miejsce w tym roku. Mimo pandemii i ciężkich miesięcy, do pomocy dołączyło ponad 50 osób. Kobieta dodała, że darczyńcy zarówno kupowali produkty, jak i dorzucali się do składek. Wykazali się wielką mobilizacją.

Komu pomagają wolontariusze "Szlachetnej Paczki"?

Dla potrzebujących rodzin liczy się każda pomoc, najmniejszy gest i pamięć. Jedną z takich osób jest pani Agata, samotna mama dwójki dzieci, która ponadto jest osobą niepełnosprawną. Jak zdradziła, jej największym marzeniem jest prezent dla dziewczynek, które są dla niej całym światem. Kobieta dodała również, że bardzo zależy jej na odmalowaniu jednej ze ścian mieszania, która jest w opłakanym stanie.

- Jak się dopytywałam wolontariusza, co jeszcze możemy zrobić, jakie kolory, jakie smaki lubią, ci ludzie mówili, że obojętnie. Dla jednej pani wielkim marzeniem jest fartuszek, bo dużo pracuje w kuchni, dla pana buty, bo lubi chodzić na spacery, a te, które ma od kilku lat są na wszystkie sezony - powiedziała Marlena Ossowska, wolontariuszka, Bank BNP Paribas.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Anna Wendzikowska zachwyca figurą w bikini. "Na plaży najlepiej, bo można chodzić bez maski"

Jak zrobić sztuczny śnieg? Masz te produkty w domu

Olga Tokarczuk rok temu odebrała Nobla. "To jest czuła rocznica"

Autor: Nastazja Bloch

Reporter: S. Kulik, R. Męczykalski

Pozostałe wiadomości