Została pierwszą strażacką poetką. "Musiałam gdzieś te emocje wylać"

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Arkadiusz Gdula
Strażaczka poetka

Emilia Buczyńska jest strażaczką-ochotniczką, która spełnia się także w roli poetki. Kobieta tworzy wiersze opisujące m.in. poświęcenie strażaków. Jej dzieła pokazują, z jakimi emocjami muszą zmagać się osoby wykonujące ten zawód.

Strażaczka i poetka w jednym

Emilia Buczyńska to strażaczka-ochotniczka, która węża strażackiego zamieniła na poetyckie pióro. Jej przygoda ze strażą pożarną zaczęła się już w dzieciństwie.

Jako nastolatka zaczęła brać udział w zawodach strażackich. - Była dowódcą drużyny, była bardzo zaangażowana od samego początku. Zrobiła sobie kurs strażaka i nawet uczestniczyła w kilku akcjach wyjazdowych - wspomina Artur Loranty z OSP Kunów.

- To był obłęd, jakby we mnie coś strzeliło. To była taka miłość od pierwszego wejrzenia - tłumaczy strażaczka.

Jej dzieła inspirują strażaków

Dziś Emilia jest nie tylko spełnia się w roli strażaczki-ochotniczki, ale jest także poetką. - Musiałam gdzieś te emocje wylać. Mimo że chodziłam do psychologa i oni mi tam pomagali, pracowali ze mną, to zaczęłam pisać - opowiada. W ten sposób powstały wzruszające wiersze, które opisują m.in. poświęcenie strażaków.

- Ciężko jest czasami, zwłaszcza jak dostaniesz sms-a i widzisz, że był wypadek drogowy. W głowie różne myśli przechodzą, czy może być to dziecko, [...] widok może być nieprzyjemny - wyjaśnia Rafał Mikoś z OSP Kunów.

Strażaczka-ochotniczka jest również jedną z reporterek portalu pokazującego pracę służb mundurowych.

- Taka poezja, taki przekaz, jaki robi Emilia jest potrzebny. Ci, którzy to rozumieją i w tym są, będą to doceniać i szanować - podsumował Paweł Kostecki z zakładowej straży pożarnej.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości