W Ostrowie Wielkopolskim 5-latek zasłabł w łazience podczas kąpieli. W pomieszczeniu wykryto dziesięciokrotne przekroczenie dopuszczalnego stężenia tlenku węgla. Chłopiec trafił do szpitala na badania.
Ostrów Wielkopolski. 5-latek zasłabł w łazience
Jak podaje tvn24.pl, do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Służby ratunkowe zostały wezwane do 5-letniego chłopca, który źle się poczuł podczas kąpieli.
- Powodem było dziesięciokrotne przekroczenie stężenia tlenku węgla. Okazało się, że w łazience stężenie tlenku węgla wynosiło 500 ppm. Prawidłowo nie powinien przekroczyć 50 ppm - przekazał Polskiej Agencji Prasowej mł. asp. Szymon Jagodziński z ostrowskiej straży pożarnej.
Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?
Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?
Jak dodał, ryzyko śmierci występuje przy stężeniu 7000 ppm.
Tlenek węgla "cichym zabójcą"
5-latek i jego ojciec zostali przewiezieni do szpitala na badania. Jak czytamy na tvn24.pl, według mł. asp. Szymona Jagodzińskiego powodem ulatniania się gazu były niesprawne przewody spalinowe od piecyka gazowego służącego do podgrzewania wody.
- Tlenek węgla to niebezpieczny bezwonny i bezbarwny gaz, nazywany cichym zabójcą. Może ulatniać się na skutek nieprawidłowego działania urządzeń, niewłaściwie działającej wentylacji oraz niedrożnych kanałów spalinowych - wyjaśnił strażak.
Więcej informacji na temat zdarzenia przeczytasz na TVN24.
Jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla?
W Dzień Dobry TVN Krzysztof Batorski, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej tłumaczył, jak uniknąć zatrucia tlenkiem węgla.
- Najlepsze metody to dbałość o nasz sprzęt. Nie tylko urządzenia grzewcze w domu, ale też instalacje elektryczne, a więc poddawanie ich przeglądom - mówił.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Świąteczne szklanki znikają ze sklepów. GIS ostrzega
- Nowe limity dla dorabiających emerytów i rencistów. Kiedy emerytura może zostać zawieszona i dla kogo?
- Policja przestrzega przed wchodzeniem na kruchy lód. "Z brzegu nie widać, gdzie jest bezpiecznie"
Autor: Dominika Czerniszewska
Reporter: FC/tam
Źródło: PAP/tvn24.pl
Źródło zdjęcia głównego: Alexandra Pavlova/Getty Images