Styl życia

Jego największe pasje to las i muzyka. "Kiedy widzisz to, co stworzyła natura, od razu układasz tekst"

Styl życia

Autor:
Magdalena
Brzezińska
Reporter:
Arkadiusz Gdula
Śpiewający leśnik
Śpiewający leśnik Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

Bliskość natury może stanowić inspirację do tworzenia wyjątkowych utworów muzycznych. Wojciech Tutka, który z powodzeniem łączy pracę edukatora przyrody z działalnością artystyczną, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. W Dzień Dobry TVN muzykalny leśnik opowiedział o swoich pasjach.

Wojciech Tutka - leśnik z duszą artysty

Wojciech Tutka z godnym podziwu zaangażowaniem poświęca się wielu aktywnościom. Kiedyś był strażnikiem leśnym i podleśniczym, dziś zajmuje się edukacją przyrodniczą. W jego życiu nie brakuje też miejsca na muzykę.

- Kiedyś stwierdziłem, że mało piosenek jest o lasach (...). Kiedy wejdziesz do lasu, kiedy słyszysz śpiew ptaków, kiedy widzisz to, co stworzyła natura, to, co jest piękne, od razu słowa przychodzą do głowy i układasz tekst - zauważa artysta.

Wojciech Tutka o zamiłowaniu do muzyki i lasu

Wojciech Tutka nie tylko śpiewa, ale także sam komponuje muzykę i pisze teksty piosenek. Co więcej, gra na wielu instrumentach, między innymi na gitarze, skrzypcach, pianinie, perkusji i saksofonie. Jego utwory niezmiennie nawiązują do piękna przyrody.

- Las jest dla mnie pracą, przyjemnością. Las jest dla mnie odpoczynkiem. Las jest dla mnie natchnieniem do tworzenia piosenek - podsumowuje śpiewający leśnik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Reporter: Arkadiusz Gdula

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości