Ślub i wesele

Najlepsze prezenty dla świadków – jak je wybrać?

Ślub i wesele

prezencik żółty

Nie ma wątpliwości, że świadkowie przed weselem i podczas samej imprezy mają mnóstwo pracy do wykonania. To najczęściej na ich barkach spoczywa kwestia organizacji sali weselnej, wieczoru panieńskiego oraz przemów podczas uroczystości. Warto ich za ten trud wynagrodzić. Sprawdź najlepsze prezenty dla świadków.

Prezenty dla świadków powinny być choć trochę oryginalne – w ten sposób można pokazać, jak bardzo docenia się ich pracę. Przed zakupem warto jednak wziąć pod uwagę również ich gust i styl życia – butelka whisky wręczona osobie, która nie pije alkoholu, z pewnością nie będzie najlepszym wyborem. Jak sobie zatem poradzić z wyborem takich prezentów?

Więcej:

Prezenty dla świadków weselnych

Poniżej podajemy propozycje szczególnie modnych ostatnio prezentów dla świadków weselnych.

Pudełko z podziękowaniami

Jeśli chodzi o prezent dla świadkowej i świadka, bardzo często wybierane jest ozdobne pudełko z podziękowaniami. Wykonane z trwałych materiałów będzie cieszyć oko przez wiele lat. Dodatkowo w środku można umieścić ulubiony alkohol świadków w minibuteleczce. Warto je opatrzeć także specjalną etykietą oraz dedykacją.

Kubki dla świadków

Spersonalizowane kubki dla świadków to również genialny prezent, który można wręczyć w ramach podziękowań. To jeden z tych upominków, z których korzysta się później na co dzień, dlatego można mieć pewność, że się nie zmarnuje. Modele z zabawną grafiką z pewnością wywołają uśmiech u świadków, a żadna kawa nie będzie smakować tak dobrze, jak właśnie w nim. Bardzo podobny kubek można wręczyć zarówno świadkowej, jak i świadkowi.

Alkohol w nosidle dla świadków

Alkohol to jeden z tych prezentów, które sprawdzają się zawsze. Jeżeli już zamierzasz wręczyć go podczas uroczystości weselnej, warto jednak zadbać o odpowiednie jego zapakowanie. Można to zrobić, wykorzystując klasyczny papier prezentowy, jednak taki upominek niczym nie będzie się wyróżniał. Dlatego tez dobrze w tej roli sprawdzi się drewniane nosidło, np. z napisem „Dziękujemy”. W zestawie z grubym sznurkiem najlepiej będzie wyglądało na weselu w stylu rustykalnym.

Statuetki dla świadków

Najlepsi świadkowie zasługują na prawdziwe trofeum – podczas wesela nieraz muszą wspiąć się na szczyt swoich możliwości. Aby docenić ich działania, warto im wręczyć specjalne statuetki dla świadków, które mogą trzymać np. w domowej gablotce. Dzięki temu często będą mogli często przypominać sobie o wspaniałych chwilach, które spędzili na weselu. Warto dodać, że to obecnie bardzo modny prezent, dlatego łatwo go znaleźć w wielu różnych wariantach.

Dyplom dla świadków

Jeśli chodzi o upominki dla świadków weselnych, obecnie w rankingu tych najmodniejszych znajdują się również dyplomy. Co więcej, możesz je zrobić samodzielnie i nie wydawać na tego typu prezenty fortuny. W sytuacji, gdy nie masz większych zdolności manualnych lub – po prostu – nie masz gdzie takich dyplomów wydrukować, możesz kupić też gotowe egzemplarze. Do kompletu możesz dobrać również medal dla świadków.

Koszulki dla świadków

Innym, świetnym pomysłem będą koszulki dla świadków. Muszą być to jednak, rzecz jasna, koszulki kupione specjalnie na tę okazję, a więc np. z napisem „Bride Team” czy też odpowiednim superbohaterem. Tak naprawdę – w tym momencie jest ich do wyboru mnóstwo, a że moda na prezenty dla świadków dopiero się rozpoczyna – będzie ich jeszcze więcej. Im lepiej koszulka będzie dobrana, tym większa szansa, że świadkowie będą zakładać ją również po weselu.

Sól do kąpieli dla świadkowej

Jeżeli cenisz szczególnie prezenty praktyczne, sól do kąpieli będzie strzałem w dziesiątkę. Warto jednak zadbać o to, aby opakowanie było spersonalizowane, zawierało imię świadkowej, odpowiedni tekst oraz podpis pary młodej. Taki upominek doskonale sprawdzi się zaraz po samym weselu, kiedy świadkowa będzie potrzebowała chwili relaksu i wytchnienia. Nic wszak lepiej nie rozluźnia niż gorąca, aromatyczna kąpiel.

Ramka ze zdjęciem ślubnym

Ramka ze zdjęciem ślubnym to bardzo popularny prezent – zarówno dla świadków, jak i dla rodziny państwa młodych. Warto jednak zadbać o to, aby była po prostu ładna i wyróżniała się spośród innych ramek na półce. Dlatego też ciekawą propozycją jest model w kształcie serca, który będzie swoistym odzwierciedleniem uczucia pomiędzy młodymi. Takie prezenty stanowią też piękną dekorację mieszkania i często zdobią je przez wiele lat.

Kieliszek do wina

Nowy kieliszek do domu zawsze się przyda, a jeśli jest dodatkowo spersonalizowany – z pewnością będzie wykorzystany podczas wielu spotkań z przyjaciółmi. W szczególności godne uwagi są kieliszki z imionami świadków i świadkowych, oczywiście z odpowiednio dobranym tekstem. Jako że jest to prezent dawany podczas wesela, można zaszaleć z jego rozmiarem i wybrać egzemplarz, który pomieści naprawdę dużo.

Autor: Ilona Maciora

Pozostałe wiadomości