Pytania za milion w "Milionerach". Znacie odpowiedzi na finałowe pytania? [QUIZ]

Uczestnicy "Milionerów"
Oni wygrali milion w "Milionerach". Znacie odpowiedzi na finałowe pytania?
Źródło: Wojciech Olkuśnik/East News, TVN
Krzysztof Wójcik był pierwszym uczestnikiem programu "Milionerzy", który zgarnął główną nagrodę. Było to ponad 13 lat temu, 28 marca 2010 roku. Kto od tamtej pory dołączył do grona zwycięzców? Jak brzmiały pytania warte milion złotych? Spróbuj swoich sił w quizie i sprawdź, co szczęśliwcy zrobili z wygraną.

"Milionerzy" w TVN - pytania za milion. Na co przeznaczyli wygraną?

"Milionerzy" to ulubiony teleturniej widzów TVN-u, który po raz pierwszy został wyemitowany na antenie w 1999 roku. Jego prowadzącym nieustannie jest Hubert Urbański, a główną wygraną milion złotych. Uczestnicy odpowiadają na pytania obejmujące zakresem wiedzę ogólną. Mogą skorzystać z kół ratunkowych: pół na pół, pytanie do publiczności i telefon do przyjaciela. Od wiosennej ramówki 2024 r. uczestnicy zyskali nowe, czwarte koło ratunkowe - zamiana pytania. W trakcie gry (nieustannie) znajdują się dwa progi gwarantowane: 1 000 i 40 000 złotych. Do tej pory tylko 6 graczom udało się zgarnąć główną nagrodę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Milionerzy

Źródło: Dzień Dobry TVN
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Mikołajkowy odcinek specjalny „Milionerów”
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Pan Jacek - najnowszy polski milioner
Milion na marzenia
Milion na marzenia
Milionerzy – pytania dla prowadzących
Milionerzy – pytania dla prowadzących

"Milionerzy" - kto wygrał milion?

W ponad dwudziestoletniej historii programu niewielu miało szansę zmierzyć się z pytaniem za milion złotych. Jedynie kilka osób sięgnęło po główną wygraną. Wśród tych, którzy wygrali milion złotych w "Milionerach" byli: Krzysztof Wójcik, Maria Romanek, Katarzyna Kant-Wysocka, Jacek Iwaszko, Tomasz Orzechowski i Mateusz Żaboklicki. Z jakimi pytaniami przyszło im się zmierzyć?

Krzysztof Wójcik wygrał milion w "Milionerach" 28 marca 2010 roku

Krzysztof Wójcik został pierwszym polskim milionerem w programie, a w telewizyjnym studiu posypało się złote konfetti. Stało się to w 662. odcinku, który został wyemitowany 28 marca 2010 roku. Ówczesny 27-letni doktorant Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie wygrał "dzięki" Mozilowi. To właśnie z tym muzykiem związane było finałowe pytanie o milion złotych: Z gry na jakim instrumencie słynie Czesław Mozil?

W programie "Uwaga" TVN milioner wyznał, że za nagrodę kupił mieszkanie i wyruszył z żoną w podróż poślubną do Stanów Zjednoczonych.

Krzysztof Wójcik 
Krzysztof Wójcik 
Źródło: TVN

Maria Romanek wygrała milion w "Milionerach" 21 marca 2018 roku

Na kolejną główną wygraną musieliśmy czekać aż 8 lat. Zdobyła ją w 823. odcinku Maria Romanek, emerytowana polonistka z Bezmiechowej Dolnej w woj. podkarpackim. Uczestniczka znakomicie poradziła sobie z matematycznym pytaniem - Ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 to 121?

Widzów "Milionerów" wzruszyły plany zawodniczki, co do miliona. - Nie ma go już prawie, bo, tak jak powiedziałam, sobie zostawiam tylko dziesięć procent. [...] Potem usiadłam z karteczką, tak żeby wszystkim starczyło [...] Chciałam dać więcej innym, część dałam swoim dzieciom, resztę na cele charytatywne, między innymi chłopcu, który potrzebował na przeszczep komórek macierzystych.... - mówiła w Dzień Dobry TVN trzy miesiące po zwycięstwie. Jak dodała, lubi pomagać, dlatego zdecydowała się większość nagrody podarować dzieciom oraz fundacjom.

Maria Romanek wygrała 21 marca 2018 roku
Maria Romanek wygrała 21 marca 2018 roku
Źródło: TVN

Katarzyna Kant-Wysocka wygrała milion w "Milionerach" 14 marca 2019 roku

Rok później, w 927. odcinku, zwyciężyła Katarzyna Kant-Wysocka, absolwentka filologii klasycznej z Gdańska, która wówczas pracowała w marketingu. W trakcie programu mówiła o tym, że marzy jej się mieszkanie z widokiem na Zatokę Gdańską. Dzięki wygranej udało się je spełnić. - Nie ma mebli, ale jest szczęście. Moje miejsce na ziemi - napisała zawodniczka w mediach społecznościowych.

Pytanie za milion złotych, które usłyszała Katarzyna Kant-Wysocka, dotyczyło tajemnicy różańca - Która tajemnica nie jest chwalebną.

Jacek Iwaszko wygrał milion w "Milionerach" 23 września 2021 roku

Dwa lata temu, w 1158. odcinku, główną nagrodę zgarnął Jacek Iwaszko. Muzykolog z Warszawy pracujący w bibliotece w Narodowym Instytucie Fryderyka Chopina dzień po zwycięstwie mówił w Dzień Dobry TVN, że nie ma jeszcze sprecyzowanych celów, co zrobi z nagrodą.

- Nic konkretnego jeszcze nie ustaliliśmy. Chcemy jednak, aby część tych pieniędzy dalej pracowała na przyszłość naszych dzieci i była dla nas takim buforem bezpieczeństwa - przyznał w naszym programie. W finale musiał odpowiedzieć na pytanie: Kiedy rozpoczęło się drugie tysiąclecie?

Jacek Iwaszko wygrał 23 września 2021 roku
Jacek Iwaszko wygrał 23 września 2021 roku
Źródło: TVN

Tomasz Orzechowski wygrał milion w "Milionerach" 19 września 2022 roku

Tomasz Orzechowski. Księgowy z Łodzi został piątym w historii zwycięzcą polskiej edycji "Milionerów" za sprawą muzycznego pytania: Kto w połowie XIX wieku skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

Uczestnik, będąc gościem Dzień Dobry TVN zdradził, na co wydał część wygranej. - Kupiłem piękne mieszkanie w Szczecinie na 10. piętrze, z widokiem na miasto. [...] Nigdy tam nie byłem, a kupiłem tam mieszkanie. [...] Często rzucam wszystko, by zacząć od nowa. Lubię ryzykować- wyjawił.

Mateusz Żaboklicki wygrał milion w "Milionerach" 12 marca 2024 roku

Mateusz Żaboklicki, który również został zdobywcą miliona w programie "Milionerzy", jest tłumaczem języków klasycznych, dramatopisarzem i poetą. Pracuje jako fotograf na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina. Jego pytanie za milion brzmiało: Do czworonogów, czyli tetrapodów, nie zaliczamy: gadów, płazów, ptaków, owadów? Uczestnik udzielił poprawnej odpowiedzi, a wygraną miał zamiar przeznaczyć na bezpieczeństwo i wygodę. Czy znasz odpowiedź na pytanie Mateusza Żaboklickiego i pozostałych finalistów? Sprawdź się w quizie.

Mateusz Boruch wygrał milion w "Milionerach" 3 kwietnia 2024 roku

Tomasz Boruch usłyszał pytanie za milion złotych w 719. odcinku "Milionerów". W jakiej cieśninie znajdują się dwie wyspy zwane Wczorajszą i Jutrzejszą, które dzielą niespełna cztery kilometry, ale aż 21 godzin różnicy czasu? Poprawna odpowiedź pozwoliła mu sięgnąć po główną wygraną. Dziennikarce Dzień Dobry TVN przyznał, że pieniądze zamierza wydać m.in. na cele mieszkaniowe.

QUIZ - sprawdź czy znasz odpowiedzi na pytania za milion złotych z "Milionerów"?

Czy znasz odpowiedzi na powyższe pytania, dzięki którym uczestnicy wygrali milion złotych? Sprawdź się i spróbuj na nie odpowiedzieć:

Pytania i odpowiedzi pochodzą z programu Milionerzy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Wojciech Olkuśnik/East News, TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Horoskop dzienny na niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. dla Strzelców, Koziorożców, Wodników, Ryb

Horoskop dzienny na niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop dzienny na niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. dla Lwów, Panien, Wag, Skorpionów

Horoskop na niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na niedzielę, 14 kwietnia 2024 r. dla Baranów, Byków, Bliźniąt i Raków

Horoskop na niedzielę. Jeden ze znaków nie powinien dzisiaj odbierać telefonów

Horoskop na niedzielę. Jeden ze znaków nie powinien dzisiaj odbierać telefonów

Katarzyna Zielińska w żałobie. Oliwia Bieniuk skarży się na brak spokoju. Karol III chce się pogodzić z księciem Harrym

Katarzyna Zielińska w żałobie. Oliwia Bieniuk skarży się na brak spokoju. Karol III chce się pogodzić z księciem Harrym

Małgorzata Rozenek-Majdan o sposobach na reset po ciężkim dniu. "To jest game changer"

Małgorzata Rozenek-Majdan o sposobach na reset po ciężkim dniu. "To jest game changer"

Zostawiał dzieci, wychodził z autokaru i na ich oczach urywał lalce głowę. "Jak z horroru"

Zostawiał dzieci, wychodził z autokaru i na ich oczach urywał lalce głowę. "Jak z horroru"

Tej herbaty nie należy pić. GIS: "Stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia"

Tej herbaty nie należy pić. GIS: "Stwarza istotne zagrożenie dla zdrowia"

MSZ ostrzega Polki i Polaków: "Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych"

MSZ ostrzega Polki i Polaków: "Nie można wykluczyć, że dojdzie do nagłej eskalacji działań zbrojnych"

Adam Konkol walczy z rakiem płuc. Nie może być operowany i poddać się chemioterapii

Adam Konkol walczy z rakiem płuc. Nie może być operowany i poddać się chemioterapii