Styl życia

Zakonnica zobaczyła w swojej wizji przyszłość Polski. W tle konflikt zbrojny

Styl życia

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
kobieta.onet.pl
Zakonnica

Siostra Łucja miała być, razem z Franciszkiem i Hiacyntą Marto, świadkiem słynnych objawień fatimskich. W ciągu życia doświadczała licznych wizji. Jedna z nich dotyczyła roli Polski w nadchodzącym, światowym konflikcie.

Siostra Łucja i jej przepowiednia

Lucia dos Santos, bo tak naprawdę nazywa się siostra Łucja, urodziła się w 1907 roku w Portugalii. Jako zaledwie 10-letnia dziewczynka miała doświadczyć objawień maryjnych w Fatimie. Kościół uznał ich autentyczność w 1930 roku. 5 lat wcześniej Łucja wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr św. Doroty w Vilar

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Zakonnica doświadczyła wielu wizji. Jedna z nich, bardzo silna, miała dotyczyć wybuchu kolejnego konfliktu na miarę III wojny światowej.

- Nadchodzące wydarzenia zmienią oblicze ziemi i zmuszą wszystkie narody świata do działania. Niektóre pod presją wojny, inne ze względu na klęski żywiołowe lub zniszczenia, które niesie broń jądrowa - twierdziła.

Przepowiednie Siostry Łucji dotyczące Polski

Siostra Łucja doświadczyła także wizji związanych z Polską. Choć jej przepowiednie dotyczyły konfliktów wojennych, to mimo wszystko, według jej relacji, naszej ojczyźnie nie grozi niebezpieczeństwo.

- Polska tym razem zostanie oszczędzona i będzie jedynym państwem, które ze światowego kataklizmu wyjdzie jako państwo potężniejsze, silniejsze i wspanialsze. Od niej zależeć będzie przyszłość Europy. W niej rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który stworzy, przez nowe prawa, zgodne z prawem Bożym. Polska w swoich granicach będzie realizo­wać prawo Boże, gdyż dość zaznała krzywd, niesprawiedli­wości, zbrodni i bezprawia. Zbuduje nowy dom braterstwa wszystkich narodów świata, a dla swoich dzieci będzie matką. Nikogo nie odrzuci, nie potępi, lecz przygarnie - mówiła.

Choć wspomina o niewielkich zniszczeniach i niebezpiecznych sytuacjach, to finalnie konflikt dla Polski ma zakończyć się pomyślnie. Siostra Łucja zmarła w 2005 roku.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Daria Pacańska

Źródło: kobieta.onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości