Miłośnicy zapachów zamkniętych w szklanych flakonach wiedzą, że sposób przechowywania takich produktów istotnie wpływa na ich trwałość, a przede wszystkim na równie ważny termin przydatności do użycia. Zdarza się, że ulubione perfumy stawiamy po prostu na półce w łazience bądź ozdabiamy nimi toaletkę. To błąd, jeśli zależy nam na tym, by cieszyć się ich zapachem jak najdłużej. Jak prawidłowo przechowywać perfumy, by nie straciły swoich właściwości?
Perfumy to ważny element kobiecego wizerunku. Dzięki nim możemy podkreślić swój charakter i styl ubierania, poprawić sobie nastrój, a nawet zwiększyć pewność siebie. Nieodpowiednio przechowywane mogą jednak szybko zmienić swój kolor, stracić intensywność zapachu bądź wywołać reakcję uczuleniową na skórze. Co zatem zrobić, by cieszyć się flakonem ulubionych perfum jak najdłużej?
Stała temperatura przechowywania perfum
Perfumy są niezwykle wrażliwe na zmianę temperatury otoczenia. Właśnie dlatego przechowywanie ich w łazience to jeden z najczęściej popełnianych przez nas błędów. Gorące kąpiele, zmieniająca się nieustannie wilgotność powietrza - wszystko to może negatywnie wpływać na stan perfum. Ulubionych zapachów nie powinno się także trzymać w lodówce. Optymalna temperatura ich przechowywania to 20 stopni Celsjusza. Jej wahania mogą przyczynić się do zepsucia perfum, dlatego flakoniki warto trzymać z dala od grzejników, kominka i innych źródeł ciepła.
Przechowywanie perfum z dala od światła
Flakony z perfumami najlepiej postawić w ciemnym miejscu. Promienie słoneczne, ale i sztuczne oświetlenie, mogą źle wpływać na ich właściwości. Aby cieszyć się zapachem jak najdłużej, warto umieścić buteleczki w szafce bądź szufladzie, z dala od źródeł światła. Pomocne w prawidłowym przechowywaniu perfum mogą okazać się także tekturowe kartoniki, w które zapakowane są nowe produkty. Jeśli pozostawimy w nich flakon, zapach perfum dłużej zachowa swoją trwałość.
Szczelne zamknięcie perfum i sposób ich używania
Wszyscy koneserzy perfum powinni wiedzieć, że wysoka temperatura i nasłonecznienie to nie jedyne czynniki, które mogą wpływać na zepsucie się delikatnej wody zapachowej. Okazuje się, że równie istotne jest w tym wypadku zachowanie zasad higieny. Podczas aplikowania perfum na skórę powinniśmy pamiętać o tym, by nie dotykać butelki brudnymi dłońmi - zwłaszcza wtedy, gdy nie posiada ona atomizera. Ważne jest również szczelne zamykanie perfum po ich użyciu. Brak nakrętki od flakonu może przyczynić się do zanieczyszczenia płynu przez bakterie unoszące się w powietrzu, spowoduje również jego wietrzenie.
Zobacz także:
- Od dekoratora witryn sklepowych do właściciela imperium modowego. Jak Giorgio Armani osiągnął sukces?
- Lubisz złotą biżuterię? Zobacz, jak prawidłowo o nią dbać
- Oryginalna biżuteria, w której ukryte są zapachy. "Chciałam, żeby ona dawała coś więcej, niż tylko wygląd"
Zobacz wideo: Perfumy Joanny Przetakiewicz
Autor: Magdalena Brzezińska