Sprawdziliśmy ten sposób na komary. Naprawdę działa!

Mielona kawa
Sprawdziliśmy ten sposób na komary. Na prawdę działa!
Źródło: Kinga Krzeminska/Getty Images
Wiosna, lato, a nawet wczesna jesień, to czas, kiedy komary stają się niezwykle uciążliwe. Dokuczać nam mogą również inne insekty. Bronimy się, jak możemy - spraye, elektrofumiagotory, kremy i inne różnego rodzaju środki mogą się nie sprawdzać. Przetestowaliśmy ten domowy sposób, który naprawdę działa. Koniec z wydawaniem fortuny na środki przeciw owadom. Co wystarczy zrobić?

Domowy sposób na komary, który sprawdzi się na otwartej przestrzeni

Oto kolejny domowy sposób na komary, jednak tym razem, sprawdzi się on również na otwartych przestrzeniach. Jego dodatkowym plusem jest to, że pozwoli odgonić także inne owady, chociażby natrętne muchy. Żeby go przygotować nie trzeba wiele, a główny składnik większość z nas ma w domu. Jest nim mielona kawa. 

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Jakie owady mogą nas pogryźć?

Jakie owady mogą nas pogryźć?
Jakie owady mogą nas pogryźć?
Zwierzostrady
Zwierzostrady
Rośliny niebezpieczne dla zwierząt i małych dzieci
Rośliny niebezpieczne dla zwierząt i małych dzieci
Intymne życie zwierząt
Intymne życie zwierząt
Domowe sposoby na szkodniki roślin
Domowe sposoby na szkodniki roślin

Wystarczy wysypać 2-3 łyżki mielonej kawy do ceramicznego naczynia - może być to specjalne naczynie na trociczki na owady, a może być zwykły talerzyk. Ważne, aby całość była dobrze napowietrzona - w przeciwnym razie całość będzie szybko gasła. Następnie podpalamy kawę, najlepiej zapalniczką z długim trzonkiem. Ogień trzeba przytrzymać przy kawie nawet do 15-20 sekund, aby dobrze się rozżarzyła.

Mielona kawa będzie się powoli tlić, ale nie palić, co zdecydowanie jest dużym plusem. A przy tym będzie wydzielała nieprzyjemny dla owadów zapach, a przede wszystkim dym - sygnał, aby szukać bezpiecznego schronienia gdzieś indziej. Czy jednak palenie mielonej kawy naprawdę zadziała na komary?

Mielona kawa na komary - czy działa?

Domowe metody nie zawsze działają i wie tym każdy, kto chociaż raz spróbował internetowych porad. Tym razem postanowiliśmy więc przetestować, jak działa palona mielona kawa na komary i byliśmy pozytywnie zaskoczeni.

Mielona palona kawa na komary zdziałała cuda - nie tylko nie było bzyczących owadów, ale również innych - much czy os. Faktem jest, że kilkakrotnie trzeba było ją podpalać, ponieważ bez odpowiedniego dopływu powietrza kawa gasła i przestawała dymić, ale tak dobrego środka na komary, zwłaszcza w otwartej przestrzeni, na świeżym powietrzu, nie poznaliśmy. Wypróbujcie sami, a nie pożałujecie.

Na co uważać przy paleniu mielonej kawy na komary?

Przede wszystkim na gorący żar - jeśli spadnie z naczynia, może doprowadzić do pożaru. Dlatego jeśli palimy kawę na komary - miejmy ją stale na oku. Dodatkowo należy uważać przy przesuwaniu pojemnika z kawowym żarem - szybko się nagrzewa i łatwo o poparzenia.

Minusem może być również jej zapach - palona kawa pachnie nieco jak dym z papierosów. Dla niektórych jest to lżejszy swąd, innym może przeszkadzać. Naczynie można wtedy nieco odsunąć, dym się nieco "rozrzedzi", ale działanie antykomarowe zostanie utrzymane.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Teofila Siewko

Źródło: tiktok.com/@profesorka.kasia

Źródło zdjęcia głównego: Kinga Krzeminska/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa podbija Cannes
Materiał promocyjny

Julia Wieniawa podbija Cannes