komary

  komary

  Podobno gryzą tylko te osoby, które mają słodką krew. Teorii na temat ugryzień komarów jest całe mnóstwo. Producenci wychodzą naprzeciw nim, proponując coraz skuteczniejsze i doskonalsze środki odstraszające komary. Warto jednak wiedzieć, jak domowymi sposobami chronić się przed swędzącymi i bolesnymi ugryzieniami. Sprawdź, co odstrasza komary. Jakiego zapachu nie tolerują?

  Sezon sprzyja wyjazdom na łono natury. Niestety miłośnicy wypoczynku nad jeziorem oraz na terenach zalesionych są narażeni na ukąszenia komarów, kleszczy i innych owadów. Jak się przed nimi uchronić? O to zapytaliśmy Ewę Sady z Samodzielnego Zakładu Entomologii Stosowanej SGGW. Natomiast prof. biologii Stanisław Czachorowski przekonywał, że owady wcale nie są takie złe.

  W tym roku jest ich szczególnie dużo. Komary to prawdziwa zmora wakacji. Potrafią uprzykrzyć nawet najprzyjemniejszy wypoczynek. Łukasz Skop stwierdził, że musi znaleźć na nie skuteczny sposób. Jak postanowił, tak zrobił. Zobaczcie sami.

  Komary i meszki potrafią dać się nam we znaki. Na szczęście są rośliny, które odstraszają te owady. Mówił o nich w Dzień Dobry TVN dr Artur Zagajewski z Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie.

  Co mogłoby zabić 10 milionów osób? Oczywiście wojna. Jednak, według Billa Gatesa, bardziej prawdopodobna jest pandemia. Według szacunków, co drugi człowiek, który przyszedł na świat, zmarł przez ukąszenie komara. Jakie choroby przenoszą komary? Zobaczcie dokument "Mosquito" w Discovery Channel oraz na Player.pl

  Są osoby, którym nie przeszkadzają latające w domu owady, ale są i tacy, którzy tego nie znoszą. I właśnie tym ostatnim Wiesiek "Złota rączka" Skiba pokazał, jak montuje się w oknie moskitierę.

  Jak często, po ugryzieniu przez komara, występuje uczulenie? Czy takie ukąszenie może być dla czlowieka niebzieczne? Jakie choroby przenoszą komary? O tym w studiu Dzień Dobry TVN dermatolog Łukasz Preibisz.

  Lato sprzyja pojawieniu się komarów i meszek. Czym je odganiać? Czy możemy się na nie uczulić? Czy jest jakiś środek, by zmniejszyć świąd? O tym rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

  O tym, jak możemy się zabezpieczyć przed ukoszeniami owadów podczas majówki rozmawialiśy w Dzień Dobry TVN z doktorem Piotrem Gryglasem. Które owady są największym zagrożeniem dla ludzi? Czy przyłożenie cebuli w mejscu ukąszenia osy przyniesie ulgę?