Styl życia

Jakie są najlepsze napoje na upalne dni? Internauci wskazali swoje ulubione

Styl życia

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
pysznosci.pl
Napoje

Przed nami kolejne upalne dni. W tym czasie musimy szczególnie pamiętać o nawodnieniu organizmu. Tylko, który napój wybrać, by skutecznie ugasić pragnienie? Oto propozycje internautów.

Sposoby na upalne dni 

Temperatura za oknem daje się we znaki. Jedni chowają do klimatyzowanych pomieszczeń, a drudzy ratują się napojami. I tu pojawia się pytanie, co pić, gdy żar leje się z nieba? Wodę, lemoniadę, a może izotoniki? Portal Pysznosci.pl na swoim profilu na Facebooku zwrócił się do internautów z prośbą o wskazanie swoich faworytów.

Zobacz wideo: Jak pretrwać upały?

Jak przetrwać upały?

Zimna herbata w upalne dni - to jest to!
Zimna herbata w upalne dni - to jest to! Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Który napój jest najlepszy na upały? Odpowiedzi internautów

Odpowiedzi udzieliło przeszło 8 tys. użytkowników Facebooka. Choć wydawać, by się mogło, że większość wskaże po prostu czystą wodę, która - jak wiadomo - najlepiej gasi pragnienie i uzupełnia poziom płynów w organizmie, to wcale się tak nie zdarzyło. W upalne dni internauci wolą wzbogacać wodę o miętę i cytrynę, co jest zresztą dobrym nawykiem. W komentarzach często pojawia się też lemoniada, np. arbuzowa, cytrynowa czy ogórkowa, owocowe koktajle oraz soki.

Zobacz wideo: Jak wyeliminować z diety słodkie napoje?

Jak wyeliminować z diety słodkie napoje
Jak wyeliminować z diety słodkie napoje Źródło: Dzień Dobry TVN

Niektórzy latem wolą sięgać po nabiał. Część internautów gasi pragnienie maślanką, kefirem oraz mlekiem zsiadłym. Co ciekawe, znalazło się też grono fanów picia gorącej herbaty z cytryną. Wśród polecanych sposobów odnajdziemy również:

  • kwas chlebowy,
  • kawa lub herbata mrożona,
  • zimny kompot,
  • napar z mięty,
  • podpiwek,
  • domowy izotonik,
  • ajran - popularny turecki napój,
  • gorąca woda z miodem, cytryną i imbirem,
  • mrożona yerba mate. 

Choć eksperci jak mantrę powtarzają, by w gorące dni nie gasić pragnienia napojami alkoholowymi, to użytkownicy wielokrotnie wymieniali trunki. Najczęściej pojawiająca się odpowiedź to "zimne piwko". Znaleźli się również miłośnicy prosecco, białego wina, a nawet koneserzy drinków (gin z tonikiem, aperol spritz). 

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: pysznosci.pl

Źródło zdjęcia głównego: GMVozd/Getty Images

Pozostałe wiadomości