Styl życia

Szybki powrót do dzieciństwa, czyli wizyta w Muzeum Zabawek. Które eksponaty są najciekawsze?

Styl życia

Autor:
Nastazja
Bloch
Świat zabawek w Gdańsku
Świat zabawek w GdańskuDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Nasza reporterka Agata Zjawińska wybrała się do Muzeum Zabawek w Gdańsku. Spośród 4 tysięcy eksponatów pochodzących z różnych dekad każdy znajdzie tam coś, co przypomni mu o latach dzieciństwa. Oprócz lalek i pluszaków nie zabrakło słynnej gumowej kaczki.

Muzeum Zabawek w Gdańsku

Ferie zbliżają się wielkimi krokami, zatem jeśli jeszcze nie macie pomysłu, jak je spędzić, zapraszamy do Gdańska. Tam warto odwiedzić Muzeum Zabawek - zapewniamy, że spodoba się nie tylko najmłodszym.

Najstarsza zabawka w muzeum pochodzi z lat 20. Jego założyciel Wojtek Szymański za najciekawszą uważa tę wyprodukowaną w 1934 roku w Fabryce Szparag i Rubin.

- To samochodzik, który po przekręceniu kluczyka jedzie do przodu, a po włożeniu płaskiej baterii świecą mu się światła – powiedział.

Bezpieczna zabawka, czyli jaka?
Bezpieczna zabawka, czyli jaka? Źródło: Dzień Dobry TVN

Pasja do kolekcjonowania

Jak zaczęła się przygoda z kolekcjonowaniem? - Jak miałem 3, 4 lata, pamiętam, kolekcjonowałem zapałki. Moim magazynem było miejsce pod telewizorem. Potem namierzyła je mama i pierwsza kolekcja została zutylizowana. Potem to się zmieniało. Były kapsle, etykiety od butelek i zabawki – wspominał.

Jak obecnie szuka eksponatów do muzeum? Jak przyznał, pozyskuje je z różnych miejsc. - Szukam wszędzie, rynki, bazary, giełdy, znajomi. Zasada musi być taka, że ta zabawka musi być polska i górna granica to jest 89 rok – wyjaśniał Wojtek Szymański.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Pozostałe wiadomości