Styl życia

Misheel Jargalsaikhan i siła mongolskiej medytacji. "Jest bardzo pomocna również dla najmłodszych"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Misheel Jargalsaikhan i siła mongolskiej medytacji

Misheel Jargalsaikhan to znana aktorka i lekarka medycyny naturalnej. Jednak nie jest ona jedyną reprezentantką tradycyjnej formy uzdrawiania w swojej rodzinie. Jej brat zajmuje się m.in. oczyszczaniem dusz. Na czym polega siła mongolskiej medytacji? Kto zaraził rodzeństwo do zgłębiania jej tajników?

Mongolska medytacja

Wielu widzów kojarzy Misheel Jargalsaikhan z roli Zosi w serialu "Rodzina zastępcza". Nie wszyscy jednak wiedzą, że aktorka jest również lekarką medycyny naturalnej. Skąd wzięła się u niej pasja do tej specjalizacji? Okazuje się, że zainteresowanie tradycyjnymi formami uzdrawiania towarzyszy jej rodzinie od pokoleń.

- Medytacja to bardzo trudny proces, wymaga bardzo dużej świadomości swojego wnętrza, to jest trening. Ja praktykuje przygotowanie do medytacji - wyjaśnia. Jej młodszy brat Ikhbielg jest szamanem, który uzdrawia i oczyszcza dusze. Wraz z mongolską uzdrowicielką, stworzył autorską formę medytacji, która opiera się na tradycyjnych formułach z ich kraju. - Ta forma jest niesamowita, bo dzięki niej aktywujemy 5 zmysłów jednocześnie, tego nie robimy na co dzień - opowiada aktorka.

Uzdrowienie energetyczne

Jak uzdrowić się energetycznie? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym mongolska szamanka, Odmaa Sukhtumur. - Patrzymy na wybrany punkt na wysokości naszego wzroku, dzięki temu aktywujemy pierwszy zmysł - wyjaśnia. Następnie bierzemy głęboki wdech, a wypuszczając powietrze i dotykając językiem podniebienia, włączamy do medytacji zmysł smaku.

Włączamy również ulubioną muzykę instrumentalną, by pobudzić swój słuch. Patrząc cały czas w określony punkt, zgodnie z rytmem kolejno dotykamy następnych palców - równocześnie obie ręce naraz.

Jak podkreśla Misheel Jargalsaikhan, medytacja jest świetnym sposobem na zredukowanie stresu. Lekarka medycyny naturalnej zachęca, by praktykować ją również z dziećmi. - Dzieci nie wiedzą, jak sobie radzić ze stresem więc taka medytacja z rodzicami jest bardzo pomocna również dla najmłodszych - podsumowuje.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości