Milionerzy. Czy uczestnik gry zaryzykuje i odpowie na pytanie za 500 000 zł?

Jan Sękowski, uczestnik Milionerów z Warszawy.
TVN
Milionerzy i pytanie o główną siedzibę Interpolu. Poprawna odpowiedź jest warta 125 000 zł. Czy Jan Sękowski zdoła poprawnie na nie odpowiedzieć? Czy uda mu się wygrać główną wygraną?

Interpol - gdzie jest główna siedziba?

Jan Sękowski kontynuował swoją grę w teleturnieju. W poprzednim odcinku odpowiedział poprawnie na osiem pytań, do miliona zostały już tylko cztery. W nowej rozgrywce ma jedno koło ratunkowe – telefon do przyjaciela. Uczestnik gry przyznał, że rozpoczyna grę z optymistycznym nastawieniem i już jest zadowolony z dotychczasowego wyniku. Na początek Hubert Urbański przeczytał 9. pytanie z gry.

Gdzie główną siedzibę ma Interpol?

A: we francuskim Lyonie

B: w brytyjskim Manchesterze

C: w amerykańskim Dallas

D: w austriackim Salzburgu

Poprawna odpowiedź jest warta 125 000 zł. Gdy Hubert odczytał proponowane możliwości, Jan uznał, że podpowiedzi nie są dla niego wystarczające. – Świta mi gdzieś ta Francja, ale za mało, żeby bez konsultacji z przyjacielem ją zaznaczać – powiedział Jan.

Główna siedziba Interpolu - zaznacz odpowiedź

Jan postanowił skorzystać z ostatniego koła ratunkowego. Zadzwonił do Piotra. Jednak ten nie był przekonany, o które miasto chodzi. Najbardziej prawdopodobne było według niego francuskie Lyon. Jan postanowił zaryzykować, ponieważ sam też miał takie przypuszczenie. Okazało się, że ta decyzja była słuszna.

Międzynarodowa Organizacja Policji założona w 1923 r. w Wiedniu, a główną siedzibę przenoszono kilka razy. Od 1989 jest nią Lyon

– wyjaśnił Hubert i płynnie przeszedł do pytania za 250 000 zł.

Diane Keaton - prawdziwe nazwisko

Jak naprawdę ma na nazwisko Diane Keaton grająca tytułową Annie Hall w filmie Woody’ego Allena?

A: Diane

B: Keaton

C: Annie

D: Hall

Po krótkim namyśle Jan zdecydował, że zaznaczy odpowiedź D. Swoją szybką reakcja zaskoczył nawet Huberta. Czy słusznie zdecydował?

- Masz ćwierć miliona złotych. To jest poprawna odpowiedź! Diane Hall – Keaton, to panieńskie nazwisko jej matki – powiedział Hubert i przyznał, że to pytanie było podchwytliwe.

Milionerzy - pytanie o post eucharystyczny

Ile trwa post eucharystyczny?

A: miesiąc

B: tydzień

C: dzień

D: godzinę

- Pierwsze co mi przyszło do głowy, to jest wielki post – to jest 40 dni. Post eucharystyczny – nigdy o czymś takim nie słyszałem – przyznam. To nie jest tak, że coś mi świta, że coś mi kiedyś mignęło. Do żadnej odpowiedzi nie ciągnie mnie bardziej, niż do innych… Nie wymyślę – tłumaczył Jan.

Hubert dopytywał, czy to nie jest moment na to, aby zaryzykować i wygrać 500 00 zł oraz przejść do pytania o milion. Czy Jan zdecyduje się na "strzał w ciemno"?

- To nie jest to, co zrobię. W tym momencie podziękuję ostatecznie za grę – zdecydował.

Hubert przyjął decyzję uczestnika gry i jednocześnie z radością poinformował, że Jan wygrał 250 000 zł. Wytłumaczył także, że poprawną odpowiedzią na to pytanie było D: godzinę.

Nowe odcinki Milionerów od poniedziałku do czwartku o 20:55 w TVN. Zaprasza Hubert Urbański:

Zobacz także:

Średnia pensja w Polsce. "Co jest nie tak z moim pracodawcą, że mi tyle nie płaci?"

Marcin Prokop o rytuałach przed pracą: "Nie o wszystkich mogę powiedzieć, bo nie wszystkie są przyzwoite"

Damian Michałowski przyznał się do wpadki w Dzień Dobry TVN. Z Pauliną Krupińską wybrnęli z niej w zabawny sposób

Autor: Jola Marat

podziel się:

Pozostałe wiadomości