Inżynier, który w weekendy występuje na scenie. "W każdym świecie są plusy i minusy"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Śpiewający inżynier
Śpiewający inżynier
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Patrycja Markowska wraca do korzeni
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Nowy singiel i nowa Ania Karwan
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Shaggy o nowym projekcie ze Stingiem i… Sinatrą
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Papa Dance i Artur Rojek połączyli siły
Dzień Polskiej Muzyki
Dzień Polskiej Muzyki
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Jan Lisiecki – wirtuoz pięknych wspomnień
Muzyka inspirowana naturą
Muzyka inspirowana naturą
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Leśna muzyka Dawida Podsiadło
Michał Dziedzic z zawodu jest inżynierem jakości. Na co dzień pracuje w firmie, w której zajmuje się kontrolą naczep transportowych. Weekendami natomiast realizuje swoją pasję muzyczną i występuje jako śpiewak operowy. W materiale Dzień Dobry TVN zdradził, jak udaje mu się łączyć tak odległe dziedziny życia.

Przygoda Michała Dziedzica z operą

Michał Dziedzic miał 14 lat, gdy odkrył w sobie pasję do muzyki. To właśnie wtedy rozpoczął naukę śpiewu klasycznego. Mężczyzna ukończył Akademię Muzyczną, a następnie trafił pod skrzydła trenerskie pianistki i korepetytorki śpiewaków solistów Joanny Steczek.

- Początki nie były aż takie łatwe, a to dlatego, że Michał był osobą, która od razu wiedziała, czego chce, a czego nie chce w tym śpiewie. To jest osoba, która ma bardzo konkretną świadomość wokalną. Ma w duszy muzykę i to jest pierwsza rzecz, która wyróżnia taką osobę - zaznaczyła nauczycielka.

- Widzę, jak Michał się rozwija. Pojawiają się koncerty, pojawiają się wygrane konkursy, pojawiają się propozycje wzięcia udziału w spektaklach operowych w Polsce i za granicą, czyli właściwie coś, czego każdy młody śpiewak by sobie życzył - dodała w materiale Dzień Dobry TVN.

Historia śpiewającego inżyniera

Michał Dziedzic jest niewątpliwie pochłonięty pasją do muzyki. Mimo tego nie wyobraża sobie ograniczania swojego życia do wykonywania jednego zawodu. Będąc jeszcze uczniem Akademii Muzycznej, podjął studia inżynierskie na kierunku: inżyniera materiałowa, a potem kontynuował naukę na studiach magisterskich i ukończył: zarządzanie jakością. Teraz realizuje się zarówno w świecie sztuki, jak i techniki.

- W każdym świecie są plusy i minusy. I o ile świat artystyczny bardzo pięknie wygląda, o tyle, jeśli chodzi o takie codzienne życie, jest on o wiele bardziej wymagający. Teraz mam taką możliwość, że mogę sobie wybierać, co chcę robić, gdzie chcę wystąpić. Dzięki tej pracy w sposób stanowczy potrafię dochodzić do swojej racji, potrafię być bardzo asertywny i to są rzeczy, które tak naprawdę bardzo przydają się na scenie i w kontaktach artystycznych - zaznaczył przed kamerami Dzień Dobry TVN.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Berenika Olesińska

Reporter: Sylwia Witas

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej 
Materiał promocyjny

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej