Hobby

Zbudował samolot we własnym garażu. "Robiłem coś, o czym nie miałem zielonego pojęcia"

Hobby

Autor:
Oskar
Netkowski
Reporter:
Agnieszka Reczek-Bogacka
Własnoręcznie zbudował samolot
Własnoręcznie zbudował samolot Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Waldemar Mazera podczas nauki latania motolotnią poznał ludzi, którzy zawodowo zajmują się konstruowaniem i naprawą samolotów. Pasjonaci przekonali go, że posiadanie własnego statku powietrznego ma sens. Postanowił go więc zbudować we własnym garażu.

Waldemar Mazera zbudował samolot

Waldemar Mazera postanowił zbudować replikę myśliwca z pierwszej wojny światowej. Nie dość, że maszyna spełnia wszystkie niezbędne wymogi, to jeszcze lata. - Wszystko montowałem w przebudowanym garażu. Skrzydła do kadłuba, stateczniki itd. Kiedy zaczynałem to robić, robiłem coś, o czym nie miałem zielonego pojęcia. Nie wiedziałem, co z tego wyjdzie - mówił.

- Dopiero po kilkunastu dniach, kiedy zaczynały się pierwsze kształty, zaczynało mnie to coraz bardziej wciągać - wspominał.

Jak zbudować samolot?

Budowa samolotu zajęła Waldemarowi 4 lata. - Po zakończeniu cieszyłem się, że projekt się udał i że mogę latać. Ale przez pierwsze dni i tygodnie czułem, jakby nie było już tego samolotu. Jakby dziura się zrobiła, jak po dziecku - zwierzał się Waldemar Mazera.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Reporter: Agnieszka Reczek-Bogacka

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości