śpiewak operowy

  śpiewak operowy

  Andrea Bocelli to najbardziej znanych współczesnych tenorów na świecie. Sprzedał pond 80 mln płyt. Teraz ukazał się jego najnowszy album "Si". Tytuł płyty jest bardzo wymowny. Na jakie pytania chciał sobie odpowiedzieć artysta nagrywając tę płytę? Czy jest jeszcze coś, co stanowi dla niego wyzwanie? Z śpiewakiem operowym w jego toskańskim domu spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.

  Aleksandra Kurzak i Roberto Alagna to małżeństwo i światowej sławy śpiewacy operowi. Zaprosiliśmy ich do Dzień Dobry TVN, aby powiedzieli o swojej miłości, wspólnej pracy i trzyletniej córeczce. Co Malena odziedziczyła po ojcu? Po ilu dniach znajomości Roberto oświadczył się Aleksandrze? Lubią dzielić wspólną pasję?

  Polscy śpiewacy podbijają serca wielbicieli opery. Niedawno na gali International Opera Award w Londynie, za najlepszą śpiewaczkę operową świata uznano polską sopranistkę Aleksandrę Kurzak. Także w Londynie, w Royal Opera House, wystawiono niedawno „Króla Rogera” - operę Karola Szymanowskiego. W Dzień Dobry TVN gościliśmy śpiewaczkę Aleksandrę Kurzak i Pawła Potoroczyna z Instytutu Adama Mickiewicza, który jest partnerem inscenizacji „Króla Rogera" w Londynie. Czy polska śpiewaczka spodziewała się tej nagrody? Kto ją przyznaje - jury czy fani? Czy "Król Roger" to pierwsza polska opera wystawiona poza Polską? Jakie były recenzje po premierze tej opery?

  21 lutego 2015 r. Andrzej Dobber otrzymał honorowy tytuł - Kammersänger, przyznany na wniosek Opery Hamburskiej. Dzięki temu wyróżnieniu artysta jest pierwszym w historii polskim śpiewakiem operowym, który został doceniony przez bardzo wymagającą hamburską publiczność. Czy spodziewał się tej nagrody? Czy wyróżnienie bardzo zmieniło życie zawodowe Andrzeja Dobbera? Czy jest coś, co chciałby jeszcze osiągnąć? Śpiewaka gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Słynny amerykański baryton Thomas Hampson przyleciał, po raz pierwszy, do Polski, by wystąpić w gorzowskiej filharmonii. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spotkał się z artystą. Którego polskiego śpiewaka operowego ceni i, któremu kibicuje Thomas Hampson? Czy ma swojego ulubionego polskiego kompozytora? Czy opera jest dla każdego? Czego musi sobie odmawiać śpiewak operowy? Jak Thomas Hampson dba o swoje gardło?

  Z Warszawy przenosimy się na chwilę do Wenecji, by porozmawiać z Polakiem, wybitnym śpiewakiem operowym, który podczas premiery "Trubadura" w Salzburgu zastąpił Placido Domingo... i dostał owacje na stojąco. Oto on - Artur Ruciński w rozmowie z Kingą Rusin.

  Światowej sławy tenor José Carreras przyjechał do Polski na zaproszenie organizatorów Festiwalu w Łańcucie. Nie jest to jego pierwsza wizyta w Polsce, ale jak zapewnia, przyjazd do Polski to dla niego za każdym razem wspaniała przygoda. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Jose Carrerasem w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Czy to prawda, że tuż przed wejściem na scenę myśli przez chwilę o mamie i, że dzięki niej został śpiewakiem operowym? Czy José Carreras rozważał karierę w biznesie kosmetycznym? Czym zajmują się dzieci wybitnego tenora? O czym marzy Carreras ?