Styl życia

Kobiety nie chcą już walczyć z siwizną. "To też jest bunt"

Styl życia

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
TVN Style
Miasto kobiet 3 odc. 9
Miasto kobiet 3 odc. 9
wideo 2/4

W 9. odcinku 3. sezonu "Miasta Kobiet" poruszono temat farbowania siwizny. Coraz więcej pań decyduje się zostać przy naturalnym kolorze i świadomie rezygnuje z farbowania. Czy starzenie się przestaje być tematem tabu?

Piękno siwych włosów

Siwienie włosów jest naturalnym procesem, zauważalnym u kobiet już w wieku 30 lat. Przyjęło się, że gdy zobaczymy ten pierwszy, srebrny włos, to czas, by rozpocząć regularne wizyty u fryzjera. Na szczęście coraz więcej pań przestaje ulegać tej presji. Wiele z nich przekonało się do naturalnego koloru pasm w trakcie pandemii, kiedy dostęp do usług kosmetycznych był znacznie utrudniony.

- To zgoda na to, że się starzejemy i że w końcu w którymś momencie przestajemy być młode - mówiła socjolożka Karolina Wigura w programie "Miasto Kobiet". - Ja zaczęłam siwieć jeszcze na studiach, u mnie to jest rodzinne. Przez jakiś czas się farbowałam, ale dla mnie to jest nudne - podkreśliła blogerka Katarzyna Barczyk-Matkowska.

- To też jest bunt przeciwko temu, że trzeba zwracać na to uwagę i mocno się przejmować - dodała.

"Miasto kobiet". Koniec walki z siwizną

Czy dzisiejsza kultura tabuizuje temat starzenia? - Ona mówi nam, że jeśli chcesz być szczęśliwy, to musisz mieć pewien określony wygląd i określone rzeczy na sobie - wyjaśniała socjolożka.

Jednak jak podkreśla ekspertka, coraz częściej akceptujemy naturalne zmiany w naszych ciałach.

"Miasto kobiet" - gdzie i kiedy oglądać?

Kultowy program "Miasto kobiet" doczekał się już 3. sezonu. W nowej odsłonie formatu do grona prowadzących, Marzeny Rogalskiej i Aleksandry Kwaśniewskiej, dołączyła Ane Piżl.

Premierowe odcinki emitowane są w każdą niedzielę o godz. 12:30 na antenie TVN Style. Inspirujące rozmowy można śledzić również za pośrednictwem serwisu Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: TVN Style

Źródło zdjęcia głównego: TVN Style

Pozostałe wiadomości