Styl życia

Mała Bianka robi karierę wielkiej rzeźbiarki. "Wszyscy mówią, że jestem artystką i chyba mają rację"

Styl życia

Autor:
Oskar
Netkowski
(Nie)wielkie dzieła małej artystki

Bianka to 7-letnia rzeźbiarka, która pracuje z masą papierową. Wykonała już ponad 100 prac, które prezentowane były na wystawie Toruniu. W Dzień Dobry TVN opowiedziała wraz

Bianka robi karierę rzeźbiarki

Dziewczynka ledwo zaczęła chodzić do szkoły, a już usłyszał o niej świat. Pasja, którą pielęgnuje od najmłodszych lat przyniosła jej rozpoznawalność.

- Wszyscy mówią, że jestem artystką i chyba mają rację. Nawet byłam w gazecie. Zaczęłam lepić jak miałam 4 lata. Poczułam w pewnym momencie, że mogę stać się jakąś ważną osobą - powiedziała Bianka Będkowska, mała rzeźbiarka.

- Bianka lepiła świetnie z plasteliny i modeliny. Ale ta pierwsza była mało trwała, a modelina za trudna w obróbce dla tak małych paluszków. I tak trafiłam na masę papierową - Joanna Będkowska, mama Blanki.

Fenomen małej Bianki

Kreatywność dziewczynki zaskakuje także ich rodziców. Bianka inspiracje do swoich prac czerpie z wnikliwych obserwacji swojego otoczenia.

- Bianka rzeźbi głównie zwierzęta i przyrodę. W kopułkach są zamknięte sceny, które widziała, albo zobaczyła na spacerze czy w bajce. Często w programach przyrodniczych odkrywa zwierzęta, których nie ulepiła jeszcze - opowiadał Kamil Będkowski, tata Blanki.

- Na tę chwilę miała dwie wystawy. Ludzie stawali, przyglądali się. To małe rzeźby, więc trzeba przyglądać się, jak na wystawie jubilerskiej - dodał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości