Stylista zachwycił Paryż swoją ceramiką. Dorota Szelągowska: "Mi opadła szczęka"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Stylista, który zachwycił Paryż swoją ceramiką
Stylista, który zachwycił Paryż swoją ceramiką
Sztuka polskiego plakatu
Sztuka polskiego plakatu
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Rzeźbami z marmuru zachwyca się świat
Przez sztukę do serca
Przez sztukę do serca
Sztuka na talerzu
Sztuka na talerzu
Jego sztuka łączy
Jego sztuka łączy
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Jak zrobić piękny kalendarz adwentowy?
Gdy sztuka spotyka się z polityką
Gdy sztuka spotyka się z polityką
ARS LATRANS
ARS LATRANS
Ze sztuką na „ty”
Ze sztuką na „ty”
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Matka Boska Wyspiańskiego, czy nie?
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Grudniowa aukcja dzieł sztuki
Marcin Kuberna jest cenionym stylistą, który postanowił zmierzyć się z ceramiką. Jego naczynia znalazły się na prestiżowej wystawie "1000 Vases". W reportażu Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o swojej pasji i sukcesie.

Marcin Kuberna - stylista

Marcin Kuberna znany jest przede wszystkim jako stylista. - Wciąż nim jestem. Tylko charakter mojej pracy po prostu się zmienił. Nie pracuję już na etacie w magazynie, tylko na freelance - tłumaczył w Dzień Dobry TVN.

Jednak od dawna śniła mu się ceramika. I tak zaczął tworzyć naczynia techniką wałka. - Jedyna technologia, na którą sobie pozwalam to jest piec, ponieważ prace trzeba wypalić i toczek, który ręcznie obracam. [...] Ułatwia mi to i przyspiesza trochę pracę - przyznał.

Jego ceramika zachwyciła Paryż

Ceramika Grôpk, co po kaszubsku znaczy garnek, znalazła się na prestiżowej wystawie "1000 Vases" w Paryżu. - Nie wiem, jak to się stało. Sam jestem onieśmielony i tempem, w którym to wszystko się rozwija, bo raptem pokazałem światu kilka prac, a już trafiam na wystawę do Paryża - skromnie podkreślił.

Jak przyznała Dorota Szelągowska, w nowym mieszkaniu urządza kuchnię pod wazony Marcina. - Jest pięknym człowiekiem. On wszystko robi z serca. [...] Jest najskromniejszym człowiekiem, jakiego znam. Niczym się nie chwali. Nagle pokazał mi, że od jakiegoś czasu robi garnki, wazony. To, co potrafi ulepić rękami, to mi opadła szczęka. To jest piękne, prawdziwe - komplementowała.

Co na temat twórczości Marcina sądzi Karla Gruszecka? Jak zareagowała mama stylisty na wystawę syna? Zobacz materiał wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Magda Nabiałczyk

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości